Politike

Vendi në krizë të thellë politike, Rama largohet nga debati dhe shfaqet në Arabinë Sudite

Në një postim në mediat sociale Rama shkruan se ndodhet në Riad në Arabine Saudite, ku ësthë takuar me Princin e Kurorës, Muhamned Bins Salman. 
Featured image of article: Vendi në krizë të thellë politike, Rama largohet nga debati dhe shfaqet në Arabinë Sudite Muhammed Bin Salman dhe Edi Rama

ARABI SAUDITE- Në kulmin e debatit poltik dhe kur ringirjta e Gjykatës Kushtetues është vënë në rrëzik, kryeministri Edi Rama ka preferuar që të mos jetë në Shqipëri. 

Në një postim në mediat sociale Rama shkruan se ndodhet në Riad në Arabine Saudite, ku ësthë takuar me Princin e Kurorës, Muhamned Bins Salman. 

Muhammed Bin Salman dhe Edi Rama

Rama shton se gjatë takimit ka folur për ecurinë se përgatitjeve të disa investiemve të rëndësishme në turizëm. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Në Riad me Princin e Kurorës Muhammed Bin Salman, për të diskutuar mbi ecurinë e përgatitjeve të disa investimeve të rëndësishme në turizëm, infrastrukturë dhe kulturë🤝”

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment