LIVE UPDATES
Sport

VD/ Ndodh në Brazil! Shkarkohet trajneri, goditi me kokë gjyqtaren e linjës…

11 Prill 2022, 05:23 Nga DOSJA
VD/ Ndodh në Brazil! Shkarkohet trajneri, goditi me kokë gjyqtaren e

BRAZIL – Klubi brazilian Desportivo Ferroviaria njoftoi këtë të dielë ndërprerjen e kontratës me trajnerin e saj, Rafael Soriano, për goditjen me kokë të gjyqtares së linjës në një ndeshje për kampionatin rajonal të shtetit të Espirito Santo.

Klubi nëpërmjet një deklarate shprehet se, “përpara asaj që ndodhi, trajneri u lirua nga klubi” dhe se “ai hedh poshtë çdo lloj dhune, qoftë fizike, verbale, morale apo emocionale, kryesisht ndaj femrave”. “Ne qëndrojmë në solidaritet me gjyqtaren ndihmëse Marcielly Netto dhe jemi në dispozicion për çdo gjë që është e nevojshme”, shton klubi në shënim.

Sulmi, imazhi i të cilit ka pasur një ndikim të gjerë në rrjetet sociale, ndodhi pasditen e kësaj të diele në një ndeshje çerekfinale të të ashtuquajturit kampionat Capixaba në qytetin e vogël të Nova Venecia dhe në të cilën Desportivo Ferroviaria u eliminua, duke humbur 3-1 ndaj Klubi Nova Venecia, i cili kaloi në gjysmëfinale.

I pakënaqur me vendimin e gjyqtarit për t’i rënë bilbilit në fund të pjesës së parë kur ekipi i tij ishte gati të ekzekutonte një goditje këndi, Soriano pushtoi fushën së bashku me disa nga lojtarët e tij për të kërkuar shpjegime nga arbitri Arthur Gomes Rabelo.

Pas diskutimit me gjyqtarin dhe në momentin që ai do të largohej nga fusha, goditi me kokë gjyqtaren në fytyrë, gjë që e bëri përjashtimin e menjëhershëm. Soriano mohoi se ai kishte kryer sulmin dhe gjithçka e justifikon me një aksident, duke shtuar se gjyqtarja donte të përfitonte nga situata për shkak të statusit të saj si femër.

#Brasil??
Rafael Soriano, técnico da Desportivo Ferroviária, intento dar un cabezazo a la juez asistente Marcielly Netto, integrante del equipo de arbitraje, por el campeonato Capixaba. La dirigencia del club despidió de inmediato al entrenador agresor. pic.twitter.com/BazBp5nHE5

— Deporte Total (@deportetotal_bo) April 10, 2022

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport braziliani deshiron barcelonen ferroviaria kapiteni i brazilit thiago silva klubi brazilian braziliani deshiron barcelonen ferroviaria kapiteni i brazilit thiago silva klubi brazilian

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni