LIVE UPDATES
Sport

VD/ “Do të kërkojmë Kupën e Shqipërisë”, Shkëmbi nuk ka kohë për të humbur…

6 Janar 2022, 17:21 Nga DOSJA
VD/ “Do të kërkojmë Kupën e

DURRES Me 3 fitore, 6 humbje dhe 6 barazime, te Dinamo nuk ka kohë për të humbur dhe ditët e pushimit kanë qenë minimale, sepse koha nuk pret. Së pari, për të rikuperuar atë që humbën në pjesën e parë të sezonit dhe më pas për të vazhduar drejt objektivave. Në intervistën e tij të parë për vititn 2022, trajneri dinamovit Bledi Shkëmbi tregon për “Top Channel” këto ditë pauze të kampionatit.

“Kaluam një gjysmë sezoni të dobët dhe patjetër që kjo na ka bërë të reflektojmë. Të gjithë si klub nga presidenti, stafi teknik dhe lojtarët jemi mbledhur, kemi parë ato çka kemi bërë gabim dhe shpresojmë që ky vit i ri të na përmirësojë ato gjëra që ne menduam se kemi bërë gabim”.

Po sa të vështira kanë qenë për Shkëmbin këto ditë, i rrethuar siç thotë ai vetë, më tepër nga presioni i rezultateve se sa nga presioni i jashtëm.

“Kam patur momente reflektimi, ku edhe unë jam menduar nëse duhet të vazhdoj apo jo dhe këtë gjë nuk mund ta fsheh. Por besimi i presidentit më ka bërë të ndihem mirë dhe më ka bërë që të kem akoma më shumë besim dhe energji për ta kthyer situatën në favorin tone”.

Sabien Lilaj, apo Rexhinaldo, janë dy blerjet e zyrtarizuara, të cilat i japin më tepër besim trajnerit të Dinamos edhe pse objektivat nuk janë më ato të fillim sezonit.

“Tani nuk mund të themi më të njëjtat gjëra që thonim në fillim të kampionatit, por me afrimet e reja jam i bindur që ne do të synojmë pa tjetër Kupën e Republikës dhe do të synojmë javë pas jave të fitojmë dhe të rikuperojmë pozicionin në klasifikim”.

Dhe së fundmi një urim, apo mesazh për tifozët?

“Ne i kërkojmë falje për atë gjysmë sezoni që iku dhe i kërkojmë mbështetje, sidomos në momente të vështira. Ta kthejmë këtë situatë të keqe që kishim këto muaj që kaluam, nuk e meritojmë këtë vend që kemi”.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport blutë e dinamo dinamo dinamo ka arritur të fitojë ndeshjen me kastriotin ish-trajneri i dinamos blutë e dinamo dinamo dinamo ka arritur të fitojë ndeshjen me kastriotin ish-trajneri i dinamos

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave