LIVE UPDATES
Sport

United ndërron mendje: Fernandes jo, dy super lojtarë anglezë po!

18 Janar 2020, 21:58 Nga DOSJA
United ndërron mendje: Fernandes jo, dy super lojtarë anglezë po!

Bruno Fernandes deri dje quhej transferim i kryer i Manchester United, por planet kanë ndryshuar. Mediat angleze raportojnë se trajneri Ole Gunnar Solskjaer po planifikon të transferojë dy anglezë në merkaton e verës.

Ata janë të dy të rinj dhe talente shpërthyes: Jadon Sancho dhe James Maddison. Sportingu ka kërkuar 80 mln euro për mesfushorin portugez dhe kjo ka nxitur “Djajtë e kuq” të shohin për alternativa të tjera.

Sancho është duke shkëlqyer te Borussia Dortmund. Vlera e tij llogaritet +100 mln euro dhe ndoshta po kaq do të kushtojë edhe Maddison verën e ardhshme, sepse këtë sezon po luan shumë mirë te Leicester City.

M.P. / Dosja.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

sport sport maddison sancho united maddison sancho united

Sondazh

Poll

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik