LIVE UPDATES
Bota

U helmuan nga kërpudhat, djali i familjarëve nga Gjilani tregon bisedën me ta: Ishin me të vjella, por nuk pranuan që unë

10 Maj 2021, 15:52 Nga DOSJA
U helmuan nga kërpudhat, djali i familjarëve nga Gjilani tregon

GJILAN- Djali i familjarëve nga Gjilani Haki Haiti, që u helmuan në Durrës nga kërpudhat ka treguar versionin e tij të ngjarjes. I ftuar në emisionin “Shqipëria Live”, djali i Afrimit dhe Ferdinazes, u shpreh se kur foli më familjarët ata ishin më të vjella, por që nuk kishin pranuar që të shkonte t’i takonte.    

“Kam biseduar me ta, por nuk kanë pasur mundësi të flasin për shkak të gjendjes së tyre shëndetësore. I kam kërkuar gjyshës që të më japë në telefon babin, po ajo më tha se ai ishte shtrirë se kishte të vjella. I kërkova që të shkojë në Durrës, po nuk pranuan, thanë se ishin në gjendje të keqe por që po merrnin mjekim. Thanë që kemi ngrënë diçika por nuk e kisha fokusin se cfarë kishin ngrënë. U thashë që të shkonin te mjekja, ata më thanë se sa ishin kthyer dhe se i kishin dhënë mjekime”, tha ai.

Më tej ai tha se, kur shkoi në Tiranë, familjarët ishin në gjendje të keqe, si dhe mjeku i kishte thënë se nuk mund të bënin më asgjë për ta pasi, kishin kaluar 3 ditë që ata i kishin konsumuar kërpudhat.    

“Të enjten u nisa nga Gjilani në Tiranë, u nisa menjëherë. Kur mbërrita në Tiranë, ata ishin të tre gjallë. Po kur arrita, doja që t’i ndihmoja, por i takova vetëm për 5 minuta, doja që ta kalonim këtë mirë, i thash se kam ardhur t’i marrë për Bajram. Ata në Tiranë ishin në spital, doja që të bisedoja me mjekët pasi e pash që gjendja e tyre ishte, e rëndë. Kur e pyeta mjekun më tha se është prej kërpudhave, thash nuk ka mundësi të jetë kjo nga kërpudhat. Më tha mjeku se ishte tepër vonë, kanë kaluar 3 ditë. I thash se dua që të bëhej diçka me urgjencë, por më tha se ishte tepër vonë”, përfundoi ai. 

Elfete, Afrim e Ferzinaze Haliti shfaqën shenja helmimi ditën e shtunë në mbrëmje dhe u drejtuan për të marrë shërbim mjekësor në qendrën shëndetësore të Manzës. Më pas ata u nisën me urgjencë drejt QSUT-së, ku dhe ndërruan jetë.

(I.A/dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

diaspora diaspora afrim haliti elfete haliti ferdinaze haliti afrim haliti elfete haliti ferdinaze haliti

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE