LIVE UPDATES
Bota

“Trekëndëshi i Zi”, publikohet foto nga Pentagoni që vërtetojnë ekzistencën e UFO-ve

24 Qershor 2021, 14:27 Nga DOSJA
“Trekëndëshi i Zi”, publikohet foto nga Pentagoni që

SHBA-  Pentagoni pretendohet se ka në zotërimin e tij një foto të mrekullueshme të qartë të një UFO, “Trekëndëshi i Zi” që ngrihet në mënyrë spektakolare nga oqeani.

Që kur ekzistenca e supozuar e fotos u raportua për herë të parë në fund të vitit 2020, entuziastët e UFO-ve janë lutur për lëshimin e saj.

Sipas The Sun, mendohet se është një nga pamjet më tërheqëse të UFO-ve të kapura ndonjëherë në kamera pasi raportohet se u këput nga një pilot i Marinës Amerikane që fluturonte me një F/A-18F Super Hornet. Ekzistenca e fotografisë nuk është konfirmuar kurrë zyrtarisht nga Pentagoni – por shumë thonë se ajo ekziston pasi që janë thënë po aq nga personat e brendshëm të qeverisë.

Zyrtarët e Pentagonit thuhet se kanë në posedim foton “jashtëzakonisht të qartë” pasi raportohet se ishte qarkulluar vitin e kaluar në një raport të inteligjencës nga Task Forca e Fenomeneve Ajrore të Padentifikuar (UAP). Supozohet se u mor nga një pilot në 2019 i cili e dalloi zanatin ndërsa dilte nga oqeani dhe filloi të ngrihej drejt përpjetë, raportoi i pari The Debrief.

Objekti u përshkrua si një trekëndësh i madh me skajet e “blunted” dhe “dritat” e bardha sferike në çdo cep dhe takimi thuhet të ketë ndodhur në Bregun Lindor të SHBA-së. Pilotët që hasën në objekt besohet të kenë vepruar ose nga USS Dwight D. Eisenhower ose USS John C. Stennis.

Dosja që përmban foton u raportua të qarkullojë në NSANet, faqja zyrtare e Agjencisë së Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, në të cilin besohet se kanë qasje Britania dhe kombet e tjera të aleancës së inteligjencës Five Eyes. Pamjet e ashtuquajtura “Trekëndëshi i Zi” janë regjistruar për dekada, përfshirë nga ushtria, por shpesh janë hedhur poshtë si aeroplanë të fshehtë ose anomali atmosferike.

Të hedhur poshtë si një teori konspiracioni për dekada, ish-zyrtarët e mbrojtes amerikane, politikanët e dhomës së ulët dhe ish-presidentët Barack Obama dhe Bill Clinton të gjithë e kanë pranuar se ka diçka të pazakontë që po ndodh në qiellin tonë.

(d.a/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

bota bota pentagoni trekëndëshi i zi ufo-t pentagoni trekëndëshi i zi ufo-t

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN