LIVE UPDATES

kulusevski

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Conte: “Kulusevski dhe Bentancur idealë, por nuk janë gati. Na duheshin lojtarë ekspertë” - Sport
LIVE UPDATES
Sport

Conte: “Kulusevski dhe Bentancur idealë, por nuk janë gati. Na duheshin lojtarë ekspertë”

17 Shkurt 2022, 16:55 Nga DOSJA
Conte: “Kulusevski dhe Bentancur idealë, por nuk janë gati. Na

ANGLI – “Kohë dhe durimi”. Antonio Conte predikon qetësi, edhe pas tri humbjeve radhazi në Premier League. I rikthyer në Angli në nëntor, për të nisur një aventurë të re me Tottenhamin, ish-trajneri i Interit sot është në mes të momentit të tij të parë negativ në pankinën e Spurs.

Chelsea, Southampton dhe Wolves arritën t’i rrëmbejnë fitoret. Kane dhe shokët e tij dështuan në ndeshjet e fundit të ligës. Të shtunën, në orën 18:30, ekipi i Contes do të përballet në transfertë me kryesuesit e Cityt: “Një ekip pothuajse perfekt, me një trajner si Guardiola, që mendoj se është më i miri në botë”.

Edhe pse shtatë pikë larg Manchester United, aktualisht i katërti dhe në zonën e Champions, trajneri Conte nuk është i shqetësuar.

“Jam i qetë, sepse jam i kënaqur me mënyrën se si po punojmë. Sigurisht që do të duhet durim përpara se të korrim përfitimet e asaj që është bërë deri më tani, duke pasur parasysh që kemi shumë lojtarë të rinj, në përvojën e tyre të parë në Angli. Nuk është e lehtë, ata kanë nevojë të ambientohen, të përmirësohen dhe të rrisin nivelin e tyre,”– shprehet ai.

Kulusevski dhe Bentancur nuk bëjnë përjashtim: “Ata janë dy lojtarë idealë për projektin e klubit, ata kanë shumë kohë për t’u rritur dhe për të luajtur vazhdimisht në nivelet më të larta, por ende nuk janë gati”. Ardhja e anësorit dhe mesfushorit nga Juventusi, megjithatë, nuk mjaftoi për ta bërë Antonion të kënaqur me merkaton e dimrit:

“Blemë dy lojtarë, ndërkohë që larguam katër. Lo Celso, Gil, Ndombele dhe Dele Alli ishin shumë të rëndësishëm për ne. Për të arritur objektiva të rëndësishëm në një kohë të shkurtër, do të duheshin lojtarë me më përvojë pas tyre: kontributi i tyre do të lejonte i gjithë grupi të përmirësohet”.

B.T (Dosja.al)

 

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport 52-vjeçari antonio conte i tottenham aventura e dytë e antonio contes aventurë të re me tottenhamin chelsea ish-trajneri i interit kulusevski dhe bentancur lojtarët e antonio contes southampton dhe wolves 52-vjeçari antonio conte i tottenham aventura e dytë e antonio contes aventurë të re me tottenhamin chelsea ish-trajneri i interit kulusevski dhe bentancur lojtarët e antonio contes southampton dhe wolves

Sondazh

Poll

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë