LIVE UPDATES

julian cafka

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Dosjet radhë në zyrën e prokurorit/ Julian Çafka zvarrit hetimet - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

Dosjet radhë në zyrën e prokurorit/ Julian Çafka zvarrit hetimet

25 Nëntor 2021, 21:11 Nga DOSJA
Dosjet radhë në zyrën e prokurorit/ Julian Çafka zvarrit

GJIROKASTËR- Emisioni “Stop” në Tv Klan trajtoi shumë raste, dosjet e të cilave nuk preken prej vitesh në zyrën e drejtuesit të Prokurorisë së Gjirokastrës Julian Çafka.

Kohë më parë “Stop” ka publikuar aferën korruptive në Bashkinë e Gjirokastrës për një kontratë për tregun industrial.

Është marrë një truall rreth 1000 metra katrorë nga një subjekt privat. Bashkia Gjirokatër do t’i paguajë subjektit privat deri në vitin 2031 për çdo muaj 3,250,000 Lekë të vjetra në muaj. Çështja ka mbërritur në Prokurorinë e Gjirokastrës nga persona që janë prekur nga ky projekt dhe çështjen e mori prokurori Julian Çafka.

Në vitin 2019 “Stop” publikoi rastin e një gjimazi në Libohovë, ku një nxënës ishte kaluar në 2 semestra duke mos qenë prezent, por qëndronte në Francë, në dijeni të drejtorit.

Mësuesja kujdestare: Si mësuese kujdestare kam zbatuar të gjitha procedurat dhe normalisht jam thjesht një mësuese. Ka një udhëheqësh, ka një drejtues, ka një staf. Mësuesja kujdestare e bën dot me kokën e saj? Nëqoftëse, nuk mblidhet stafi ta diskutojë, që e aka diskutuar. Nëqoftëse, nuk thotë edhe drejtuesi që.. dua dua ta kaloj topin tek tjetri.  Unë mbaj përgjejgjësinë time.por është diskutuar.

Drejtoresha ZA Gjirokastër: Kjo është shkelje!

Kjo çështje ka që në 2019 në dorën e prokurorit Julian Çafka dhe akoma nuk ka një vendimmarrje.

Rasti tjetër është ai i biznesmenit nga Gjirokastra Herem Kërpaci, i cili u plagos dhe u tentua t’i merrej djali peng në vitin 2017. 

Herem Kërpaci: Kam 6 ose 7 vite që po sorollatem në zyrat e drejtësisë pasi kam pasur disa ngjarje. Mua më kanë ardhur dhe më kanë plagosur, më kanë grabitur në pronën time. Më kanë trajtuar të më merrnin djalin peng dhe mua më vendosën një gjobë 200 milionë Lekë.

Deri më sot prokurori Çafka nuk e ka zbardhur këtë çështje.

Marrë nga: Tv Klan

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë