LIVE UPDATES

i ftohti polar

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Dhjetori do të nis me temperatura të ulëta, i ftohti polar do të përfshijë të gjithë Europën - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

Dhjetori do të nis me temperatura të ulëta, i ftohti polar do të përfshijë të gjithë Europën

23 Nëntor 2019, 10:43 Nga DOSJA
Dhjetori do të nis me temperatura të ulëta, i ftohti polar do

TIRANË- Jemi pothuajse në fund të muajit nëntor dhe temperatirat janë ulur relativisht shumë.

E ndërkohë nga parashikimet e bëra edhe nga mediat e huaja mësohet se një i ftohtë polar pritet të godasë Europën prej në ditët e para të dhjetorit.

Pra me një përllogaritje të thjeshtë nuk po na ndan edhe kaq shumë ditë që të  përjetojmë të ftohtin e acart.

Sipas raportimeve të bërë edhe nga mediat e huaja kjo situatë është  shkaktuar nga një ngrohje e papritur stratosferike që shtyn ajrin e ftohtë nga Poli i Veriut më tej drejt Evropës, dhe madje mund të arrijë në pjesë të Afrikës së Veriut.

Por pa kaluar tek ditët e para  të dhjetorit, raportohet që një tjetër stuhi nga Atlantiku mund të prekë Europën këtë fundjavë.

Burimi: SWE 

A.C/Dosja.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet europe i ftohti polar europe i ftohti polar

Sondazh

Poll