LIVE UPDATES

hazard

Sport 4 Nëntor 2021, 10:45

Hazard kthehet në “hall” te Reali i Madridit

SPANJE – Reali i Madridit ka një problem serioz me Eden Hazardin, i cili nuk po përshtatet në planet e Carlo Ancelottit dhe merr një pagë jashtëzakonisht ...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Ancelotti: “Hazard dhe Isco vendimtarë? Unë duhet t’i bëj ata, të luajnë më shumë” - Sport
LIVE UPDATES
Sport

Ancelotti: “Hazard dhe Isco vendimtarë? Unë duhet t’i bëj ata, të luajnë më shumë”

21 Janar 2022, 11:38 Nga DOSJA

SPANJE – Një fitore që lë më shumë se një buzëqeshje në fytyrën e Carlo Ancelottit. Real Madridi i tij merr frymë i lehtësuar, pas ndeshjes kundër Elche në Kupën e Mbretit, kualifikim i cili u vendos në kohën shtesë, duke përmbysur disavantazhin fillestar të pësuar.

Isco dhe Hazard i dhurojnë “los blancos” çerekfinalet e turneut, pas rezultatit 2-1 në shtesë. Në konferencën për shtyp, menaxheri italian mundi ta ndante entuziazmin e tij për dy golashënuesit, të cilët kohët e fundit kishin humbur pak.

“Hazard dhe Isco e fituan ndeshjen,- tha Ancelotti. – Ndoshta kjo ka një kuptim, ndoshta ata duhet të luajnë më shumë. E kaluara është e kaluar. Unë mund të mbështetem tek ata. Ishte një ndeshje që më bëri të lumtur. Unë kam një skuadër të fortë, Eden ka qenë gjithmonë profesionist.”

Për ndeshjen: “Unë thashë se duhet të jemi të përgatitur për gjithçka dhe kemi qenë. Pas largimit të Marcelos, i cili më tha se nuk kishte bërë faull, doli karakteri ynë. Tani çerekfinalet? Çfarë të them? Kalendari është qesharak. Diçka duhet të ndryshojë, ata që e bëjnë duhet të zgjohen.”

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport eden hazard ai që zemëroi tifozët e real madridit hazard dhe isco e fituan ndeshjen i mbështetësit të zjarrtë të real madridit tekniku aktual i real madridit eden hazard ai që zemëroi tifozët e real madridit hazard dhe isco e fituan ndeshjen i mbështetësit të zjarrtë të real madridit tekniku aktual i real madridit

Sondazh

Poll
Sport 20 Janar 2022, 22:52

Viktima të të pavaksinuarve

Novak Djokoviç, tenisti i rangut më të lartë botëror, sapo ka marrë një përjashtim mjekësor për të marrë pjesë në Australian Open. Djokoviç, i cil...

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik