LIVE UPDATES
Sport

Nga sot nis projekti për Barcelonën e sezonit të ardhshëm

16 Maj 2022, 11:06 Nga DOSJA
Nga sot nis projekti për Barcelonën e sezonit të ardhshëm

SPANJE - Barcelona, pas barazimit pa gola ndaj Getafes, ka siguruar vendin e dytë në La Liga të dielën dhe, për rrjedhojë, sezoni ka përfunduar edhe pse ka mbetur për t’u luajtur ndaj Villarrealit. 

Në kampin katalan, sot nis puna me synimin për të tërhequr sërish tifozët, duke krijuar një skuadër konkurruese që mund të luftojë për qëllime ambicioze, por me realizmin ekonomik që jeton institucioni. Xavi e ka të qartë diagnozën dhe lëvizjet. 

Kjo është transferuar te Joan Laporta dhe Mateu Alemany. Udhërrëfyesi është hartuar dhe, ndërmjet kësaj jave dhe javës tjetër, pritet që ata të bisedojnë me të gjithë lojtarët për të përcaktuar të ardhmen individuale. Vendimet nuk do të presin.

Pas përcaktimit të shitjes së Coutinhos, katalanasit kanë më shumë lojtarë në platformën e nisjes. Neto, Dest, Lenglet, Mingueza, Umtiti, De Jong, Riqui Puig dhe Braithwaite, përveç atyre të huazuar si Pjanic dhe Trincao, janë disa nga lojtarët që do të dalin në treg.

Në kapitullin e lojtarëve që u përfundon kontrata janë katër: Dembélé, Sergi Roberto, Adama dhe Alves. Braziliani është në pritje të thirrjes nga entiteti, ndërsa katalanasi duhet të jetë i pari që do të nënshkruajë. Adama nuk do të vazhdojë. Dhe Dembélé është një nga të panjohurit e mëdhenj. Bisedimet rifilluan javë më parë, por ato nuk po përparojnë. 

Ndërkohë, klubi katalanas tashmë ka dy nënshkrime të reja. Christensen dhe Kessié do të veshin fanelën e Barçës, përveç surprizave të minutës së fundit. Të dyve i përfundojnë kontratat me klubet e tyre përkatëse, Chelsea dhe Milan. Parametrat e tyre financiarë janë zero.

Përveç kësaj, emri i Lewandowskit quhet një nga telenovelat e verës. Ai është objektivi numër një për të përforcuar sulmin, por Bayern nuk do ta lërë të shpëtojë me asnjë çmim dhe sulmuesi, i cili tashmë ka thënë se nuk dëshiron të vazhdojë në Gjermani, ka edhe një vit kontratë.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës