LIVE UPDATES
Sport

Nga pushimet në plazhin e Mikonos, drejt “Euro 2024”: Holanda thërret Ian Maatsen për të zëvendësuar mesfushorin De Jong…

Lojtari, pasi u la jashtë kombëtares, vendosi të ngushëllojë veten me një pushim të menjëhershëm në Greqi, siç raportohet në rrjetet e tij sociale.

11 Qershor 2024, 15:47 Nga DOSJA
Nga pushimet në plazhin e Mikonos, drejt “Euro 2024”: Holanda

HOLANDE - Ian Maatsen së shpejti do t'i bashkohet kombëtares holandeze për  Kampionatin Evropian në Gjermani.

Mbrojtësi i majtë, i freskët nga finalja e Champions League me Borussia Dortmund, edhe pse i huazuar nga Chelsea, ishte një nga lojtarët e fundit që mbeti jashtë listës përfundimtare të lojtarëve të thirrur për ‘Euro2024’.

Por tani trajneri Ronald Koeman e ka thirrur atë, raporton AD.nl, për të zëvendësuar të dëmtuarin Frenkie de Jong.

Ajo që është befasuese është zgjedhja: Maatsen është një mbrojtës, kështu që ai nuk është një zëvendësues i drejtpërdrejtë i mesfushorit të Barcelonës, i cili po lufton me një problem të bezdisshëm kyçin e këmbës.

Një aspekt i kthjellët duke qenë se, lexojmë, trajneri i përfaqësueses së ‘Portokallinjve’ kishte treguar tashmë të hënën në mbrëmje se opsionet në mesfushë ishin të kufizuara: “Quinten Timber, Mats Wieffer dhe Marten de Roon nuk janë ende gati”,- ishin fjalët e Koeman për mesfushorët e dëmtuar.

Pse përjashtimi pak ditë më pare? Maatsen u la jashtë skuadrës sepse trajneri Koeman kishte tashmë tre opsione në të majtë me Nathan Aké, Micky van de Ven dhe Daley Blind.

Si rezultat, lojtari vendosi të ngushëllojë veten me një pushim të menjëhershëm në Mikonos në Greqi, siç raportohet në rrjetet e tij sociale, për të pushuar pas një sezoni të shkëlqyer me BVB.

Por tani është koha që lojtari 22-vjeçar t'i rikthehet punës, këtë herë për të garuar për Kampionatin Evropian.

Sondazh

Poll
Sport 11 Qershor 2024, 14:43

Holanda bën thirrje për përforcime!...

HOLANDE - Pavarësisht ndeshjeve të suksesshme miqësore kundër Kanadasë (4-0) dhe Islandës (4-0), Holanda po përjeton disa mom...

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh