LIVE UPDATES
Sport

E provokoi për anglishten e dobët, Emery nuk përmbahet, i tregon gishtin e mesit tifozit (video)

Aventura e Unai Emery te Arsenal zgjati pak më shumë se një vit. Tekniku spanjoll nuk arriti dot të çonte ekipin anglez në Champions League.

1 Gusht 2022, 19:29 Nga DOSJA

E provokoi për anglishten e dobët, Emery nuk përmbahet, i tregon

ANGLI- Aventura e Unai Emery te Arsenal zgjati pak më shumë se një vit. Tekniku spanjoll nuk arriti dot të çonte ekipin anglez në Champions League. Në vitin pasardhës, Emery arriti 4 fitore në 13 ndeshje dhe drejtuesit e klubit anglez vendosën të shkarkonin spanjollin. Aventura e tij te Arsenal u karakterizua nga probleme të ndryshme, mbi të gjitha mjedisore.

Trajneri bask u vu menjëherë në shënjestër për shkak të anglishtes së tij të dobët. Sot ai problem duket se është rikthyer pas miqësores që Villareal zhvilloi ndaj Southampton në Angli. Në atë moment Emery reagoi keq duke përfunduar në rrjetet sociale në një video që u bë menjëherë virale.

Ish-trajneri i Arsenalit shpesh i niste konferencat për shtyp duke thënë "Mirëmbrëma" ose "mirëmëngjes", duke e bërë këtë një frazë virale në Angli, pasi theksi i tij në anglisht ishte i dobët. Pavarësisht se kanë kaluar tre vjet, tifozët e Arsenalit nuk e kanë harruar dhe ishte pikërisht kur Emery u largua nga stadiumi pas fitores 2-1 të Villarrealit të tij kundër Southampton, ata u përpoqën ta bënin atë të përsëriste këtë frazë.

Një tifoz ka dashur të shfrytëzojë momentin dhe mundësinë e përfaqësuar nga ndeshja ndaj Southampton për t'u tallur me të. Në fakt, Emery iu afrua barrierave ku qëndronin tifozët për të firmosur disa autografe. Në atë moment një tifoz i Arsenalit mori celularin e tij dhe filmoi të gjithë skenën.

Ai i kërkoi trajnerit pa problem ta përshëndesë në mënyrë shumë të jashtëzakonshme: “Unai a mund të thuash mirëmbrëma?”. Në atë moment, edhe pse në fillim trajneri i kishte injoruar, duke u përqendruar në bërjen e autografeve, ai menjëherë tregoi një buzëqeshje dhe befas kthehet nga kamera dhe tregon gishtin e mesit, duke tundur kokën "po". Reagimi i tifozit dhe grupit të tij të miqve ishte i gjithi për të qeshur me Emery i cili më pas u largua dhe u kthye në autobusin e Villarrealit.

E.Ç (Dosja.al)

emery villareal

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave