LIVE UPDATES
Bota

Rrëmbehet studentja në SHBA! I dërgoi mesazh nënës, gjendet e zhveshur në bodrum

22 Dhjetor 2021, 11:10 Nga DOSJA
Rrëmbehet studentja në SHBA! I dërgoi mesazh nënës,

SHBA– Studentja Madeline Allen u zhduk më 13 dhjetor të këtij viti dhe u gjet nga policia pesë ditë më vonë. Rrëmbyesi dhe përdhunuesi i dyshuar pretendon se e lidhi atë në një “lojë me role” dhe se kontaktet e tyre ishin të vazhdueshme. “Gabimi” i rrëmbyesit të supozuar ishte që e lejoi vajzën që të dërgonte një mesazh.

Studentja në Kolegjin Snow, rreth orës 7 të mëngjesit të ditës së nesërme i dërgoi një mesazh njërit prej prindërve të saj duke i shkruar “Të dua”…

Ishte ky mesazh që bëri që prindërit e studentes të kontaktonin drejtpërdrejt kompaninë amerikane të telekomunikacionit Verizon dhe të zbulojnë se mesazhi ishte dërguar nga qyteti i vogël Loa, disa kilometra larg banesës së vajzës. Vetë përmbajtja e mesazhit, e cila nuk përmbante asnjë informacion tjetër përveç kësaj shprehje dashurie, iu duk tejet e dyshimtë prindërve të vajzës…

“Mendoj se ata e panë pak të çuditshme sepse ishte pikërisht ajo frazë, “ tha prokurori i rrethit Sanpit Kevin Daniels për faqen amerikane .

Duke nisur nga ky mesazh dhe shpallja e zhdukjes së prindërve të Allen-it, autoritetet zbuluan shumë shpejt mesazhe në numrin e celularit të vajzës “se natyra e tyre linte përshtypjen se ajo mund të ishte ekspozuar ndaj njerëzve me qëllime dhe motive të rrezikshme”.

Kur mbërritën në shtëpinë ku qëndronte rrëmbyesi 39-vjeçar i së resë dhe para se të binte zilja, policia shikoi dritaren e bodrumit dhe pa ” një grua të imët me flokë të çelur”.

Banori i shtëpisë, i cili më vonë u identifikua si Brent Brown, i tha policisë se ishte vetëm në shtëpi dhe refuzoi t’i linte të hynin për të kontrolluar. Megjithatë, autoritetet u futën brenda banesës duke gjetur vajzën lakuriq, nën një grumbull thëngjijsh.

Sipas asaj që është bërë e ditur, Allen e kishte takuar Broën në internet në një grup chat-i dhe kishte rregulluar të kalonte për ta marrë nga konvikti i saj më 13 dhjetor. Kamerat kanë regjistruar vajzën e re duke dalë nga konvikti duke mbajtur një qese plastike. Shokët e klasës e raportuan të zhdukur të nesërmen kur panë që ajo nuk ishte kthyer.

Utah: Surveillance video shows Maddie Allen leaving Snow College dorm. pic.twitter.com/U1RLIxlI9X

— Nerdy Addict (@Nerdy_Addict) December 18, 2021

Më 14 dhjetor, ai e lejoi të renë t’i dërgonte një mesazh familjes së saj, por më pas i mori celularin dhe portofolin për t’u siguruar që ajo të mos arratisej. Kur u nis për në punë, e lidhi vajzën dhe e kërcënoi se nëse e linte ose i tregonte dikujt çfarë kishte ndodhur, do t’i bënte keq familjes së saj.

Pas arrestimit Broën tha se ai u takua me studiuesit në një grup bisedash madje ai u justifikua se e kishte lidhur kur nisej për në punë, duke thënë se ishte në kuadrin e një “role loje” dashurie dhe se vajza, edhe pse e lidhur, vajza mund të shkonte në banjo dhe në kuzhinë.

Burimi: Protothema.gr

(a.b)/dosja.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

bota bota brent brown madeline allen shba brent brown madeline allen shba

Sondazh

Poll

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Pjesmarrja e Berishës në Kuvend u refuzua/ Gjokutaj: Veprim skandaloz i SPAK

Gjyqi ndaj Berishës, Mëngjesi: Është përdorur standard i dyfishtë

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES