LIVE UPDATES
Sport

Real Madrid rrëmben serbin nga Barcelona/Los Blancos me ofertë 45 milion paund

12 Shkurt 2019, 15:23 Nga DOSJA
Real Madrid rrëmben serbin nga Barcelona/Los Blancos me ofertë 45

Real Madrid dhe Barcelona janë në garë për sulmuesin e Eintracht Frankfurt, serbin Luka Jovic.

Jovic ka qenë një risi për kampionatin gjerman pasi ka shënuar 14 herë për Frankfurt duke kryesuar kështu listën e golashënuesve në Bundesliga.

Gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung raportoi interesin e Barcelonës për 21-vjeçarin, por Bild ka informuar sot se Real Madridi kërkon gjithashtu shërbimet e serbit dhe ka bërë një ofertë te klubi gjerman.

Sipas Bild, Los Blancos do të jetë i gatshëm të ndërhyjë dhe të paguajë 45 milionë paund për Jovic.

Jovic është në vitin e dytë të një huazimi dy-sezonal në Eintracht, një marrëveshje që përfshin një opsion të blerjes, vlerë diku në mes të 6 dhe 12 milionë euro, të cilën gjermanët planifikojnë ta zbatojnë.

Në të vërtetë, në faqen e internetit Transfermarkt.com vlera e Joviç-në treg është trefishuar këtë sezon: nga 12 milionë në fillim, 20 milion në tetor dhe përsëri në 40 milionë në dhjetor.

Përveç performancave  të tij mbresëlënëse në Bundesliga, serbi ka shënuar pesë në Europa League, vetëm një më pak se golashënuesi më i mirë i këtij kompeticioni këtë sezon, Munas Dabbur i RB Salzburg.

B.N/dosja.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

sport sport barcelona frankfurt luka jovic real madrid barcelona frankfurt luka jovic real madrid

Sondazh

Poll
Sport 12 Shkurt 2019, 11:15

Ish mbrojtësi i Livepool refuzoi Barcelonën

 Ish qendërmbrojtësi i Liverpool, Martin Skrtel, refuzoi tranferimin në klubin katalunas të Barcelonës gjatë afatit kalimtar të janarit.Ishte Mithat Halis,...

Sport 12 Shkurt 2019, 10:51

Ndërron jetë portieri legjendar i Anglisë

Ish-portieri I kombëtares se Anglisë, Gordon Banks, fitues i Kupës së Botës në vitin 1966, ka vdekur në moshën 81 vjeçare.Ai ishte zgjedhja e parë e padi...

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive