LIVE UPDATES
Politike

Protesta/ Basha e mbyll me himnin: Nga sot jemi qytetarë, i vendosëm kyçin Parlamentit

21 Shkurt 2019, 13:01 Nga DOSJA
Protesta/ Basha e mbyll me himnin: Nga sot jemi qytetarë, i vendosëm

Pas dorëzimit të mandateve në kryesinë e Kuvendit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur për mediat nga selia e PD ku njoftoi dhe mbylljen e protestës së sotme. Kreu i PD shtoi sot opozita i vuri kyçin parlamentit, që siç e quajti ai është i krimit.

Pjesë nga fjala e kryetarit të PD:

Liri demokraci, liri demokraci. Mirësevini në shtëpinë e lirisë, këtu ka vend për të gjithë përveç kriminelëve dhe oligarkëve. Nuk na duhen valet se kemi valet popullore. Oppzota parlamentare sot  dorëzoi mandatet dhe i vuri kuçin parlamentit të krimit. Nga sot jemi qytetarë të thjeshtë në krahun tuaj. Ne nuk do të ndalemi derisa të largojmë kryehajdutin me qeverinë e tij kriminale.

Le ta shpërndajmë këtë energji hyjnore që mund të burojë vetëm nga shpirti i një rrace fisnike europiane siç jemi ne. Shqipëria do të ketë një të ardhme dhe kjo e ardhme nuk i takon, Niçeve, Shullazëve dhe Habilajave. Nuk i takon oligarkëve dhe hajdutëve. Nuk i takon njeriut që solli këtë të zezë, Edi Ramës dhe hajdutëve. Në duam t’i japim fund padrejtësisë dhe do t’i japim fund padrejtësisë.

Do ti japim fund siç i dhmë sot, do të kemi një qeveri të popullit, nga populli dhe për popullin. Shqipëria do të ketë një të ardhme dhe derën e Evropës do ta hapim. E duam Shqipërisë si gjithë Evropa.

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike 21 shkurt 2019 djedia e mandateve lulzim basha protesta e opozites protesta para parlamentit 21 shkurt 2019 djedia e mandateve lulzim basha protesta e opozites protesta para parlamentit

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive