LIVE UPDATES
Politike

E FORTË! Salianji jep version tjetër: Martinajn e njoftoi Policia të largohej, kishte tjetër plan

Salianji u shpreh se policia e ka lajmëruar Martinaj që të largohet pasi kishte një plan tjetër për të.

6 Tetor 2022, 11:09 Nga A.B
E FORTË! Salianji jep version tjetër: Martinajn e njoftoi Policia
Ervin Salianji

TIRANË- Deputeti demokrat, Ervin Salianji dha një version tjetër për fatin e personit të shumëkërkuar nga Policia e Shtetit, Ervis Martinaj. Nga seanca e Kuvendit, Salianji u shpreh se vërdallë po qarkullon një version tjetër, se Martinaj është lajmëruar nga policia e shtetit për t'u larguar nga hoteli ku qëndronte. 

Ai u shpreh se policia e ka lajmëruar që të largohet pasi kishte një plan tjetër për të.

'Me këto shifra na e kaloni në matematikë, se deri më tani e ka mbajtur dikush rekordin. Ju flisni njësoj si të gjithë paraardhësit e tjerë, ja një ministër para jush thotë se kemi situatën më të mirë të rendit. Ndërkohë që ju flisni më shkruanin prindër të personave të vrarë që thanë se policia afër ishte dhe nuk ndërhynte. Ju thatë se vrasje me pasojë vdekje janë 0 në 2022, nëse nuk e dini në 5 mars e ke pasur në Korçë. Ja ku e keni para 2 ditësh në Burrel, nuk e quan plagosje atë që i mbajtën të lidhur gjithë natën. Si e quani 0 këtë? Nuk u përgjigjët, cili është objektivi që i keni vendosur, cfarë ka ky i riu tani? Nuk e thoni ju. Ai thotë objektiva të përgjithshme, ka 100 vite. Finalizimi i reformës në polici, keni 10 vite që bëni të njëjtin muhabet. Thoni se nuk ka dështuar reforma, si mos ta quajmë dështim. Imagjinoni kur të thoni se atë do ta bëjë Ardi Veliu i pashkollë, atij jepni abetare, ç'vetting do të bëni ju tani? Policia e shtetit matet me objektiva konkret, e ka thënë ish drejtori jot i përgjithshëm, ai tha se operacioni 'Plumbi i Artë' u dekonspirua. Ju kanë ikur personat me rekorde më të tmerrshme, di gjë ku e ke Talo Çelën. Kur dihet se ai qarkullon në qytet, e policia qarkullon kot, ku e keni se e keni shpallur 100 herë në kërkim, ku e keni Suel Celën, Ervis Martianj, ku është gjallë a vdekur. 5 minuta para se ai të shkonte në hotel, e njoftuat që të ikte se kishit një tjetër plan për të.'- tha Salianji. 

ervis martinaj seance plenare 6 tetor 2022 ervin salianji

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE