LIVE UPDATES
Aktualitet

Plâs sherri/ “Jam plevitosur tre herë në Teatër”, Liçaj i hakërrehet inxhinierit Meçe: Normal që mbërdhin…

19 Dhjetor 2019, 21:08 Nga DOSJA
Plâs sherri/ “Jam plevitosur tre herë në

Një komenti i inxhinierit Arben Meçe se Teatri Kombëtar është i bërë me kompensatë dhe se është plevitosur 3 herë aty ka shkaktuar debate në emisionin “360gradë” në RTV Ora.

Meçe u përball me kundërshtimin e ambientalistit Sazan Guri dhe aktorit Neritan Liçaj. Guri tha se Teatri Kombëtar duhet të jetë model pasi i mbijetoi tërmetit të 26 nëntorit pa asnjë dëm.

Ndërsa Liçaj i kujtoi Meçes se ai vetë punon 12 orë aty në të ftohtë dhe fakti që inxhinieri është plevitosur është ai atyre që duan ta shembin Teatrin dhe që i kanë hequr kaldajat.

Arben Meçe: Kam mbi 10 vite që kam vajtur në teatër. Se 3 herë që kam vajtur u plevitosa dhe kam ikur. Jam artdashës shumë i mirë.

Sazan Guri: Çfarë di të thuash me këtë tani ti?

Arben Meçe: Do të them që në ato kushte në atë vend dhe di mjaft mirë

Sazan Guri: Po bëj teatër tjetër

Neritan Liçaj: S’ka të bëjë fare e kanë lënë

Arben Meçe:Të kam mik të dua shumë por teatrin mos ma bëj për model. Meqë je ftohur ti të prishim teatrin ne.

Neritan Liçaj: Punojmë 12 orë atje

Arben Meçe:Teatri është model. Ky i fundit tregoi se teatri është antitërmet or mik, ky i fundit

Neritan Liçaj: Nxirret kjo kam mërdhifur. Çfarë nuk ka thënë kryeministri për atë teatër. Është absurde. Normal që po ti heqësh kaldajat do mërdhifësh.

Arben Meçe: Sa herë vijnë 2-3 njerëz o Ben, vjen dhe Laerti dhe ndonjë tjetër dhe marrin model teatrin, po qe për Teatër është modeli që duhet ruajtur për antitërmet, duhet ruajtur. Ka edhe vlera të tjera

Neritan Liçaj: Është e turpshme. Ky nivel diskutimi. Ulet shumë niveli i diskutimit.

Arben Meçe: Çfarë ke me Teatrin?

Neritan Liçaj: Nuk ulet niveli i diskutimit këtu zotëri mos hajde të më thuash mua mërdhif, se punoj 12 orë aty dhe normal mërdhif po ti heqësh kaldajat. Se kemi dëgjuar paçavure të çitjaneve që kemi Kryeministër. Se kemi dëgjuar se vjen era ashtu, nuk bie fare era ashtu. Kemi dëgjuar bordello fashiste, s’ka qenë fare. Ka qenë qendër multiart. Kemi dëgjuar se ka qenë stallë kujash. Por po të shikosh fotografitë e vjetra she çfarë luksi ka pasur atje. Kur ti qahesh se mërdhif një orë e gjysmë në shfaqje po unë që punoj mëngjes, drekë, darkë. Fakti që ti mërdhif nuk është as i imi dhe as i joti, por i atij që do me e shemb. Përpiqemi ta ngremë nivelin e debatit.

Marrë nga OraNews

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet arben mece kushtet e teatrit kombetar nertian licaj arben mece kushtet e teatrit kombetar nertian licaj

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve