LIVE UPDATES
Sport

“Nuk e shikoj Realin pa Zidane”, Benzema: “Folëm për gjithçka, por Deschamps nuk më tha se do të jesh në Europian”

25 Maj 2021, 10:36 Nga DOSJA
“Nuk e shikoj Realin pa Zidane”, Benzema: “Folëm për

FRANCE – Gjatë javës së fundit, ka pasur zëra të shfrenuar, që po vërtiten rreth të ardhmes së trajnerit të Real Madridit, Zinedine Zidane. Edhe pse ka disa madrilenë që besojnë se largimi i francezit është më e mira, në mënyrë që skuadra të rindërtohet, shumica dërrmuese e tifozëve mendojnë ndryshe.

Duke folur për “L’Equipe”, Karim Benzema bën një parashikim optimist për të ardhmen e trajnerit të tij:“Ai ka qenë trajneri i Real Madridit deri më tani, apo jo? Zidane nuk do të largohet, do ta shihni. Nëse ai largohet… Sidoqoftë, tani për tani nuk e shoh Real Madridin pa Zidane.

Zizou ka qenë gjithmonë i sinqertë me mua. Kemi miqësi të ngushtë dhe shumë të sinqertë. Ai më tregon kur gjërat po shkojnë mirë, por edhe kur jo. Qoftë në stërvitje, apo ndeshje, ai është gjithmonë shumë i hapur për këtë. Zidane është shumë i drejtpërdrejtë me mua dhe kjo është arsyeja pse e respektoj kaq shumë.

Kjo më jep besim në fushë. Ai nuk është vetëm trajneri im, por e kam si një vëlla më të madh. Zidane më ka mbështetur gjithmonë, pavarësisht nëse jam duke bërë mirë apo jo. Ai më ka ndihmuar të bëhem më i mirë çdo vit”.

Kthimi i Benzema në kombëtaren e Francës erdhi si një befasi për të gjithë. Sulmuesi shpjegoi se si e mori lajmin se do të shkonte në kampionatin europian: “Unë isha në shtëpi, në Madrid. Kam marrë shumë mesazhe. Thashethemet ishin rritur dhe unë po prisja para televizionit si gjithë të tjerët për listën. Menjëherë i kisha të gjithë të afërmit e mi në telefon. 

Unë isha takuar me trajnerin, por në asnjë moment nuk më tha se do të isha në skuadër. Ne folëm, patëm një bisedë të gjatë për shumë gjëra dhe jo vetëm për futbollin. Ne folëm për jetën, për familjen, për gjithçka.

Sidoqoftë, në asnjë moment nuk më tha se do të jesh në kampionatin europian. Gjithçka që mendova pas bisedës me Deschamps ishte se kishim bërë një hap të madh përpara së bashku. I thashë vetes se duhej të vazhdoja të punoja shumë”. 

B.T (Dosja.al)

 

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport deschamps karim benzema l'equipe real madridit zinedine zidane deschamps karim benzema l'equipe real madridit zinedine zidane

Sondazh

Poll

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme