LIVE UPDATES
Aktualitet

“Na thanë paguani 3 milionë lekë”, bashkëshortja e të dhunuarit: Ne shesim speca

25 Tetor 2021, 08:31 Nga DOSJA
“Na thanë paguani 3 milionë lekë”, bashkëshortja

ELBASAN-Ditën e djeshme, një qytetar nga Elbasani, i quajtur Amarildo Hoxha 28 vjeç, ka denoncuar dhunën e policisë së Lushnjës të ushtruar kundrejt tij në autostradën Lushnjë-Fier. Ai sapo ishte kthyer nga furnizimi që kishte bërë për biznesin e tij të fruta perimeve.

Pamjet e rënda të dhunimit të tij, ishin shokuese për opinionin publik, gjë që më vonë nxiti edhe reagimin zyrtar nga ana e policisë e cila me anë të një deklarate sqaronte se shtetsi në fjalë kishte kanosur dhe dhunuar efektivët e policisë.

Por bashkëshortja e Amarildo Hoxhës, Elisjana Hoxha thotë se një gjë e tillë nuk ishte e vërtetë, pasi deklaron se burri i saj në asnjë moment nuk kishte dalë nga makina për të ushtruar dhunë ndaj efektivëve. Më tej shton se në komisariat i ishin kërkuar të paguanin gjobën prej 3 milionë lekësh ose që bashkëshorti i saj të bënte 3 muaj burg.

Ajo shtoi se arsyeja kresore përse policia kishte dhunuar bashkëshortin e saj është fakti se ky i fundit kishte ndezur telefonin dhe ishte munduar t’u bënte video gjatë kohës që po i kërkonin rryshfet.


Elisjana Hoxha:

Burrin e mora në mëngjes në telefon, nuk e hapte. Mora prindërit e tij në telefon, edhe ata nuk dinin gjë. Pastaj një mik na tha që ishte në burg se kishte sharë policin. Kur shkuam në polici na thanë që ai kishte ofenduar punonjësin dhe ose do të bënte 3 muaj burg, ose do të paguante 3 milionë lekë gjobë. Ne i thamë që të paguanim gjobën dhe të iknim të mbaronim punë.

Ndërsa burrin e kishin mbajtur mbyllur në birucë dhe e kishin qëlluar. Kaq di unë se as nuk na njoftuan.

Jeni e bindur që bashkëshorti juaj nuk i është kthyer punonjësve të policisë?

Jam e bindur se aty janë katër kamera dhe sot do të shihen ato. Ai ka qenë në makinë dhe nuk ka dalë nga makina. Ai tha se i kishin hapur derën me forcë dhe më pas e kishin rrahur. Më pas një nga policët e kishte marrë dhe e kishte cuar në komisariat.

Policia deklaron se bashkëshorti juaj nuk kishte pranuar të jepte kartën e identitetit?

Ata kishin marrë çdo gjë, me kartë identiteti, me patentë e me makinë, të gjitha.

Pse punonjësit e policisë reaguan në këtë mënyrë?

Sepse ai po bënte video, pasi cdo ditë i kërkonin lekë. Se tani nuk i dilet përditë duke u dhënë lekë atyre. Ai u jepte lekë se i gjenin ndonjë pretekst. Shkon cdo ditë andej. Po të ishte ashtu do ta kapnin edhe policia e Fierit se ai nuk ka një mjet por 5 makina për këtë punë.

Unë dua të drejtën time. Dua të vihet drejtësia, sepse burri im nuk kishte as armë e as drogë me vete. Nuk merret një që shet speca me policat. Ne kundër shtetit nuk kemi dalë asnjëherë. Po bën mbi 10 vite që merret me këtë punë, merrej me fugon fruta perime. Fëmijët e përjetuan shumë keq.

Vjehrrin e kam me 5 unaza desh ra në tokë në komisariat, tha do marr hak për këtë që kam bërë. Nëse burri im shet drogë ta marrin atje e ta vrasin, po jo ky shet speca e ta marrin ta rrahin ashtu. Ky mu betua për kokë të fëmijëve që nuk kishte zbritur nga makina.

Marrë nga Fax Web

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet amarildo hoxha dhunohet amarildo hoxha elisjana hoxha amarildo hoxha dhunohet amarildo hoxha elisjana hoxha

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra