LIVE UPDATES
Politike

‘Morët një djalë të vogël dhe e hodhët në kosh’/ Alizoti nuk përmbahet ndaj Maznikut: O karagjoz! Të hodhi Nusreti

9 Shkurt 2021, 20:53 Nga DOSJA
‘Morët një djalë të vogël dhe e hodhët

TIRANË– Përmendja e vdekjes së Ardit Gjoklajt ka ngjallur debate me nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës, Arbjan Maznikut dhe drejtuesit politik për Beratin, Tomorr Alizoti. Të dy të ftuar në emisionin “Open”, janë përplasur duke përdorur edhe terma ofendues. Alizoti i ka përmendur Maznikut darkën tek restoranti në Dubai dhe vdekjen e Gjoklajt, duke nisur kështu edhe debatin.

PJESË NGA DEBATI:

Tomorr Alizoti: Vratë një të mitur, ti ishte tek Nusreti, ti duhet të ishe në hetuesi. Nuk duhet të ishe në studio sot.  Nusreti të hedh kripë nga lart. Unë jam përfaqësues politik i një forcë. Morët një djalë të vogël dhe e hodhët në kosh plehrash.

Arbjan Mazniku:Është shumë e ulët nga ana juaj kjo. Të lutem! Ke për kryetarë partie një njeri që ka vrarë 4 persona në Bulevard. Po flet ti për dinjitet?

Tomorr Alizoti: Unë jam i djathtë. Ti je njeri që ha darka me milionerë. Këtu flet Alizoti, jo Lul Basha. Jeni një parti siç ka qënë sigurimi i shtetit.

Arbjan Mazniku: Ju nuk keni mundësi të jepni asnjë program dhe ide. Vetëm merreni me llafe. Sapo the që Bashkia Tiranë,

Tomorr Alizoti: Rri drejt. Gjeji Alizotit një cent. S’kam shkuar dhe nuk e kam idenë sesi është Dubai. A ke qenë tek Nusreti?

Arbjan Mazniku: Sapo gënjeve, përdore vdekjen e një njeriu dhe nuk ka mashtrim më të madh se ky. Ka vendim gjykate për këtë punë. Ti flet për dinjitetin teksa gënjen. Kam ngrënë tek Nusreti dhe kam qenë në krye të detyrës. Kam qenë atje dhe pasmundësia jote për të dhënë një argument bazik…

Tomorr Alizoti: Ai përmendi Hegelin…Jeni njeri jo dinjitoz. Vazhdo dhe flit çfarë të duash.

Arbjan Mazniku: O zotëri dinjitoz

Tomorr Alizoti: O karagjoz! Unë nuk ulem në tavolinë me persona si ty.

Arbjan Mazniku: Po më ndërpret.

Tomorr Alizoti: Vazhdo flit.

(k.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike arbjan mazniku tomorr alizoti arbjan mazniku tomorr alizoti

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve