LIVE UPDATES
Aktualitet

‘Maskat’ terror në lokal, dyshohen vrasës me pagesë! Pronari zhduket pa gjurmë

22 Nëntor 2021, 11:28 Nga DOSJA
‘Maskat’ terror në lokal, dyshohen vrasës me pagesë!

LEZHË– Katër persona janë shpallur në kërkim nga Policia e Lezhës, e gjitha pas publikimit të pamjeve brenda një lokali në fshatin Zejmen të Lezhës! Mbrëmjen e disa ditëve më parë, tre persona hynë të maskuar dhe me kallashnikovë në duar, duke kërkuar dikë. Ironia është tek fakti se gazetari Ervis Hila bën me dijse se vetëm disa minuta pasi personat me armë në duar u futën në lokal, një patrullë Policie kishte shkuar për të mbyllur lokalin, i cili ishte ende hapur në shkelje të orës policore, por asnjë nuk tregoi çfarë kishte ndodhur pak kohë më parë. Pas publikimit të pamjeve, të rinjtë së bashku me pronarin e lokalit, Ani Kola janë shpallur në kërkim, pasi nuk pranojnë që të bashkëpunojnë me Policinë e Shtetit.

Në kushtet kur asnjë nuk ka denoncuar, Policia është vënë në dijeni lidhur me ngjarjen vetëm nga mediat, të cilat kanë vënë alarmin lidhur me ngjarjen. Menjëherë kanë shkuar duke hapur forcërisht lokalin duke sekuestruar serverin e kamera të sigurisë, të cilat kanë filmuar ngjarjen. Ndërsa gjatë kontrolleve në banesa, nuk kanë gjetur asnjë prej personave që dalin në video për të dëshmuar.

Përveç kamerave të lokalit, nga ana e Policisë janë sekuestruar dhe kamerat e sigurisë të objekteve të tjera në zonë për të para lëvizjet para dhe pas ngjarjes, për të mësuar se ku kanë shkuar “maskat” pasi kanë dalë nga lokali. Por mendohet se ata që hynë në lokal nuk ishin vetëm. Me ta, duke i pritur jashtë ishin dy të tjerë, por kanë zgjedhur që të presin në makinë, jashtë lokalit.

Nga veprimet hetimore të deritanishme ka dyshime të forta se tre personat me maska në kokë e kallashnikovë në dorë mund të jenë dërguar si vrasës me pagesë, por nuk e gjeten në lokal objektivin e tyre, ndaj dhe largohen të qetë nga lokali. Por nëse nuk e kanë gjetur objektivin në lokal, kush ishte personi që kërkonin? Përse donin ta vrisnin dhe kush i porositi?

(k.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet ani kola persona me arme ne lokal policia lezhe ani kola persona me arme ne lokal policia lezhe

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 24 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK