LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Zjarr në Urgjencën e re të QSUT, evakuohen pacientët, policia dhe ministria e Shëndetësisë: Situata nën kontroll

• Mëngjesin e sotëm u raportua se kishte rënë zjarr ë godinën e Urgjenës së re të QSUT.  Dyshohet se shkak është bërë një shkëndijë. • Mësohet se zjarri ka rë katin e parë të godinës. • Po ashtu mësohet se zjarri është fikur dhe si pasojë e tij nuk ka persona të dëmtuar. • Më parë të sëmurët janë transportuar me ambulanca pranë spitalit të Sanatoriumit në Sauk. • Në reagimin e ministrisë së Shëndetësisë thuhet se situata është në monitorim të vazhdueshëm dhe pacientët janë të gjithë jashtë rrezikut për jetën. • Ndërsa në reagimin e QSUNT thuhet se situata u vu nën kontroll në një kohë rekord dhe shkaqet e tymit po hetohen.

5 artikuj për këtë temë.

1 JAVE ME PARE

Flet drejtoresha e QSUT-së, pas rënies së zjarrit: Situata nën kontroll, shkak një defekt në një dhomë teknike

Zjarr në Urgjencën e re të QSUT, evakuohen pacientët,
Foto ilustruese

TIRANË-Drejtoresha e QSUT-së, Albana Fico ka dhënë detaje në lidhje me zjarrin që ra në Urgjencën e QSUT-së. 

Kjo ndërtesë ka elementë të lartë të sigurisë kjo bën që pacientët të jenë të sigurt. Ka qenë një defekt në një dhomë teknike e cila po vlerësohet dhe po monitorohet ndërkohë gjithë grupi teknik kanë nën kontroll cdo lloj elementi. Është një dëm i kufizuar vetëm, në një dhomë teknike dhe nuk ka prekur asgjë tjetër. 

Shërbimet kanë marrë masat e tyre, ne kemi paciente që për siguri më të lartë i kemi lëvizur brenda QSUT. Nuk ka ndryshim të parametrave të tyre. Janë në vijim të trajtimit të tyre. QSUT ka planin e vet të emergjencës, mbase nuk donim ta testonim sot, por ja qe u desh ta testonim”, tha Fico.

 

1 JAVE ME PARE

Zjarri, reagon QSUT: Pacientët janë jashtë rrezikut për jetën, situata në monitorim

 

Zjarr në Urgjencën e re të QSUT, evakuohen pacientët,
Foto ilustruese

TIRANA- Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka reaguar në lidhje me zjarrin e rënë në orët e para të mëngjesit të sotëm në katin -1 të urgjencës së re. Në reagim thuhet se situata është në monitorim të vazhdueshëm dhe pacientët janë të gjithë jashtë rrezikut për jetën. Sipas QSUNT-së, situata u vu nën kontroll në një kohë rekord dhe shkaqet e tymit po hetohen.

Reagim për Media nga QSUNT:

Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme në katin -1 të godinës së QSUT është raportuar tym. Menjëherë janë marrë masat për sigurimin e pacientëve të shtruar dhe situata u vu nën kontroll në një kohë rekord dhe shkaqet e tymit po hetohen. Situata është në monitorim të vazhdueshëm dhe pacientët janë të gjithë jashtë rrezikut për jetën, falë anagazhimit të personelit mjekesor dhe atij zjarrefikës. Çdo gjë është nën kontroll dhe gjendja paraqitet e qetë.

1 JAVE ME PARE

Zjarri në Urgjencën e QSUT-së, ministria e Shëndetësisë: Nuk pati rrezik për pacientët, situata nën kontoll

Zjarr në Urgjencën e re të QSUT, evakuohen pacientët,
Foto ilustruese

TIRANA- Ministria e Shëndetësisë reagoi pas zjarri që regjistrua në urgjencën e re të QSUT-së në Tiranë, duke theksuar se situata është normalizuar. Në reagimin e ministrisë thuhet se situata është në monitorim të vazhdueshëm dhe pacientët janë të gjithë jashtë rrezikut për jetën. Po ashtu ministria thotë se çdo gjë është nën kontroll dhe se gjendja paraqitet e qetë.

“Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme në katin -1 të godinës së QSUT është raportuar tym. Menjëherë janë marrë masat për sigurimin e pacientëve të shtruar dhe situata u vu nën kontroll në një kohë rekord dhe shkaqet e tymit po hetohen. Situata është në monitorim të vazhdueshëm dhe pacientët janë të gjithë jashtë rrezikut për jetën, falë angazhimit të personelit mjekësor dhe atij zjarrfikës. Çdo gjë është nën kontroll dhe gjendja paraqitet e qetë”, shpjegon ministria e Shëndetësisë.

1 JAVE ME PARE

Zjarri në urgjencën e re të QSUT-së, dyshohet se shkak ishte një shkëndijë

Zjarr në Urgjencën e re të QSUT, evakuohen pacientët,
QSUT

TIRANA- Lidhur me zjarrin që u raportua mëngjesin e sotëm për në godinën e urgjencës së re të QSUT- së dyshohet se shkak është bërë një shkëndijë. Mësohet se zjarri ka rë katin e parë të godinës. Po ashtu mësohet se zjarri është fikur dhe si pasojë e tij nuk ka persona të dëmtuar. Më parë të sëmurët janë transportuar me ambulanca pranë spitalit të Sanatoriumit në Sauk. 

Njoftimi:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 11.02.2024, rreth orës 05:30, në Rrugën e Dibrës, dyshohet se si pasojë e një shkëndije, ka rënë zjarr në katin -1, te urgjenca e re. Shërbimet e Policisë në bashkëpunim me forcat zjarrfikëse, menjëherë kanë bërë evakuimin e stafit mjekësor dhe pacientëve. Zjarri është fikur dhe si pasojë e tij nuk ka persona të dëmtuar. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

1 JAVE ME PARE

Zjarr në urgjencën e re të QSUT-së në Tiranë

Zjarr në Urgjencën e re të QSUT, evakuohen pacientët,
Foto ilusruese

TIRANA- Mëngjesin e sotëm është raportuar për një vatër zjarri pranë ambienteve të urgjencës së re në QSUT. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse. Mësohet se të sëmurët po transportohen me ambulanca pranë spitalit të Sanatoriumit në Sauk. 

Ndërkohë nuk dihen ende rrethanat e rënies së zjarrit, por policia dhe grupi hetimor po punojnë për të zbardhur shkakun.

zjarr qsut

Sondazh

Poll

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren