LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Zjarr masiv në Shkodër/ SHKRUMBOHET tregu i rrobave të përdorura dhe disa banesa, Beci: Ka qenë luftë e vërtetë vënia nën kontroll e flakëve

• Një zjarr masiv ka rënë pasditen e sotme në një treg rrobash të përdorura në qytetin e Shkodrës. • Ngjarja ka ndodhur në lagjen "Ndoc Mazi", ku e gjithë zona është pushtuar nga shtëllunga gjigande tymi të zi. • Forca të shumta zjarrfikësje, efektivë dhe një helikopter i Forcave të Armatosura ndodhen në vendngjarje, ku kanë vënë në kontroll flakët. • Kryebashkiaku, Benet Beci i cili ndodhet në vendngjarje u shpreh se zjarri është vënë në kontroll dhe kanë ardhur mjete zjarrfikëse nga Lezha, Vau i Dejës, Ulqini dhe Tivari për të ndihmuar. • Beci u shpreh se ka qenë një luftë e vërtetë vënia në kontroll e vatrës së zjarrit. • Ndërkohë edhe Prefektja e Qarkut të Shkodrës, Majlinda Angoni u shpreh se është lokalizuar perimetri i zjarrit. • Ajo shtoi se nuk ka persona të lënduar, ndërsa dëmet materiale do të përcaktohen pas shuarjes së zjarrit. • Raportohet se disa banesa përreth nga vatra e zjarrit janë djegur. • Po ashtu 25 njësi tregtare janë shkrumbuar totalisht. •Tregu ishte i mbyllur në momentin e rënies së zjarrit. • Dyshohet se zjarri është ndezur qëllimisht, por ende nuk ka informacione të zyrtarizuara.

7 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Helikopteri dhe efektivë të FA në Shkodër për fikjen e zjarrit, Beci: Ka qenë luftë e vërtetë për të marrë në kontroll situatën

Zjarr masiv në Shkodër/ SHKRUMBOHET tregu i rrobave të
benet beci

SHKODËR- Kryetari i bashkisë së Shkodrës, Benet Beci ndodhet në lagjen “Ndoc Mazi”, ku ra zjarri i madh pasditen e ditës së sotme. Në një prononcim për mediat, ai u shpreh se zjarri është vënë në kontroll dhe kanë ardhur mjete zjarrfikëse nga Lezha, Vau i Dejës, Ulqini dhe Tivari për të ndihmuar. Për vënien në kontroll të flakëve në Shkodër ka mbërritur edhe helikopteri "Cougar" dhe efektivë të Forcave të Armatosura. 

“Ka një orë e gjysme që është stabilizuar situata. Ka qenë luftë e vërtetë për të menaxhuar dhe marrë në kontroll situatën e zjarrit. Jam i gëzuar që tani nuk ka më rrezik dhe nuk pati dëme në njerëz. Është stabilizuar situata. Ka qenë shumë e rëndë  dhe faleminderit zjarrfikësve të Lezhës, të Vaut të Dejës. Kanë ardhur nga Ulqini nga Tivati. I falënderoj shumë, kjo situatë ku zjarrfikësit nuk kishin mundësi të futeshin, kjo katrahurë urbanistike ka qenë shqetësim i madh. Ka akoma punë për të pastruar situatë dhe për ta venë në kontroll. Nuk kemi pasur dëme në njerëz dhe situata është në kontroll. Grupet e vlerësimit do vijnë në terren. Instancat janë të organizuara. Organizimi ka qenë shumë i mirë dhe është marrë shpejt situata në kontroll. S’ka pas ndonjëherë në Shkodër një rrezik shumë të madh’, tha Benet Beci.

Ndërkohë edhe Prefektja e Qarkut të Shkodrës, Majlinda Angoni u shpreh se është lokalizuar perimetri i zjarrit. Ajo shtoi se nuk ka persona të lënduar, ndërsa dëmet materiale do të përcaktohen pas shuarjes së zjarrit.

‘Një situatë e paprecedentë. Kjo tregon vështirësitë urbanistike për ndërhyrjen e emergjencave Civile. Falënderoj Zjarrfikëset nga Lezha, Malësi e Madhe Vau i Dejës, Ulqini. Në këtë moment janë nisur edhe helikopteri. Perimetri i zjarrit është lokalizuar ka mbetur një vatër qendrore. Po përqendrojmë të gjitha forcat për izolimin sa më të shpejtë të tij. E rëndësishme është se humbje jete, plagosje njerëzish nuk kemi, kemi dëmtime materiale të disa banesave, por nuk është përcaktuar” tha Angoni.

1 MUAJ ME PARE

FOTOLAJM/ Vatra e zjarrit ende aktive, zjarrfikësit në çatitë e shtëpive, tymi mbulon zonën

Zjarr masiv në Shkodër/ SHKRUMBOHET tregu i rrobave të
pamje

SHKODËR- Vijojnë ende aktive flakët në tregun e rrobave të përdorura. Forcat zjarfikëse po punojnë për shuarjen e plotë të vatrës së zjarri, ku shihen edhe mbi çatitë e shtëpive. 

Siç shihet edhe nga fotot e mëposhtme, tymi ka pushtuar zonën përreth. Gjithashtu në foto shihen edhe banesat përreth të djegura. 

Në ndihmë kanë mbërritur edhe mjete zjarfikëse nga Ulqini, Malësia e Madhe dhe Tivari. Më herët u kërkua ndihmë edhe nga Emergjencat Civile dhe ndërhyrje nga ajri. 

Dëmet materiale përllogariten të jenë të mëdha, ku 25 njësi tregtare janë shkrumbuar totalisht. Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar, pasi tregu ishte i mbyllur në momentin e rënies së zjarrit. Dyshohet se zjarri është ndezur qëllimisht.

1 MUAJ ME PARE

Zjarri masiv në Shkodër/ Flakët asfiksojnë njerëzit që ndodheshin pranë, e moshuara merret me barelë

Zjarr masiv në Shkodër/ SHKRUMBOHET tregu i rrobave të
pamje nga vendngjarja

SHKODË- Një zjarri masiv përfshiu tregun e rrobave të përdorura gjatë pasdites së sotme në lagjen “Ndoc Mazi” të Shkodrës. Gjithashtu flakët kanë asfiksuar edhe njerëzit, që ndodheshin aty pranë. Bëhet me dije se flakët kanë shkrumbuar 25 njësi tregtare dhe kanë djegur totalisht një banesë.

Raportohet se krybashkiaku, Benet Beci i cili ndodhet në vendngjarje ksa kërkuar ndihmë nga Emergjencat Civile dhe ndërhyrje nga ajri me helikopter. Po ashtu bëhet me dije se janë nisur zjarrfikëse nga Ulqini, Malësia e Madhe dhe Tivari. 

 

1 MUAJ ME PARE

Zjarri i përmasave gjigande/ Kërkohet ndihmë nga Emergjencat Civile dhe ndërhyrje nga ajri me helikopter në Shkodër

Zjarr masiv në Shkodër/ SHKRUMBOHET tregu i rrobave të
zjarri

SHKODËR- Forcat e shumta të zjarrfikësve po punojnë të vënë nën kontroll zjarrin në tregun e rrobave në Shkodër që ka arritur përmasa gjigande. 

Raportohet se krybashkiaku, Benet Beci i cili ndodhet në vendngjarje ksa kërkuar ndihmë nga Emergjencat Civile dhe ndërhyrje nga ajri me helikopter. Gjithashtu bëhet me dije se kanë mbërritur në vendngjarje zjarrfikëse nga Ulqini, Malësia e Madhe dhe Tivari.  Dëmet e shkaktuara nga zjarri janë shumta, ndërsa fatmirësisht deri tani nuk ka pasur persona të lënduar. 

 

1 MUAJ ME PARE

Zjarri në tregun e rrobave në Shkodër/ Flakët shkrumbojnë 25 njësi tregtare dhe dy banesa, rrezikohet edhe një shkollë

Zjarr masiv në Shkodër/ SHKRUMBOHET tregu i rrobave të
zjarri

SHKODËR-  Zjarri në tregun e rrobave të përdorura në Shkodër, ka shkrumbuar 25 njësi tregtare dhe dy banesa.

Si pasojë e flakëve që përhapen me shpejtësi nga era rrezikohet edhe një shkollë. Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar, pasi tregu ishte i mbyllur në momentin e rënies së zjarrit. 

Policia raportoi më herët se banorët kanë nisur të evakuohen nga banesat përreth.

1 MUAJ ME PARE

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat. Policia: Po evakuohen banorët

Zjarr masiv në Shkodër/ SHKRUMBOHET tregu i rrobave të
zjarri

SHKODËR- Zjarri masiv i rënë tregun e rrobave të përdorua në lagjen Qafë Hardhi në Shkodër, vijon të jetë aktiv. Forca të shumta zjarrfikësje ndodhen në vendngjarje, ku po punojnë të vënë në kontroll flakët. 

Raportohet se banesat përreth rrezikohen nga zjarri i përhapur me shpejtësi edhe nga era, ndërsa po evakuohen banorët pranë. 

Fatmirësisht deri tani nuk raportohen persona të lënduar. Dëmet materiale raportohen të shumta. Ende nuk dihet shkaku i nisjes së flakëve.

NJOFTIMI I POLICISË:

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 18:55, në lagjen “Ndoc Mazi”, në një treg me rroba të përdorura ka rënë zjarr.

Zjarrfikësit së bashku me policinë menjëherë kanë shkuar në vendngjarje. Shërbimet e Policisë po bëjnë evakuimin e banorëve nga banesat që rrezikohen nga zjarri.

Zjarrfikësit po punojnë intensivisht për shuarjen e zjarrit Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e shkakut të rënies së zjarrit.

1 MUAJ ME PARE

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën, zjarrfikëset në vendngjarje

Zjarr masiv në Shkodër/ SHKRUMBOHET tregu i rrobave të
zjarri

SHKODËR - Një treg i rrobave të përdorura në Shkodër është përfshirë nga një zjarr masiv, pak minuta më herët.

Flakët në lagjen Qafë-Hardhi janë përhapur me shpejtësi, ndërsa shtëllungat e tymit kanë pushtuar zonën.

Ende nuk raportohet për persona të plagosur. Forca të shumte policie dhe zjarrfikësje ndodhen në vendngjarje. 

zjarr ne shkoder

Sondazh

Poll

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Abuzimet me fondet për bujqësinë/ Zhupa: Nuk duam t'i bëjmë gjyqin Frida Krifcës, le t'ja bëjë SPAK

Bardhi në Kuvend: Konferenca e Kryetarëve nuk e ka në kompetencë të refuzojë këtë kërkesë

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta