LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Vritet Elson Kalaveri në Itali, shqiptari sa kishte dalë nga burgu, në 2014 plagosi Genti Keçin

• Vritet Elson Kalaveri. 36-vjeçari nga Thumana është qëlluar për vdekje teksa ndodhej pasagjer në makinën e tij që drejtohej nga një tjetër person. Ngjarja e rëndë ndodhi një natë më parë në Pisa, Itali. • Rrethanat e ngjarjes sipas mediave italiane janë ende të paqarta, ndërkohë që hetimet vijojnë. Mediat italiane kanë publikuar pamjet nga vendi ku ka ndodhur ekzekutimi. • Pasi është qëlluar Kalaveri, personi që ndodhej në timon ka kërkuar ndihmë në lokal, por pavarësisht se ajo iu afrua, shqiptari nuk arriti të mbijetonte. • Elson Kalaveri është arrestuar në Shqipëri për plagosje në Mamurras. Në vitin 2014 ai ka plagosur me plumb në kokë Genti Keçin. Ai u arrestua dhe vetëm pak javë më parë doli nga qelia për tu nisur drejt Italisë. Autor i vrasjes së Kalaverit mendohet se është një shqiptar.

8 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Publikohet FOTOJA e Elson Kalaverit që u vra në Itali

Vritet Elson Kalaveri në Itali, shqiptari sa kishte dalë nga burgu,
Elson Kalaveri

ITALI- Personi që po shikoni në foto është Elson Kalaveri, 36-vjeçari shqiptar që u vra një natë më parë në Itali. Kalaveri u vra në fshatin Castelnuovo Val di Cecina, Pisa, Itali teksa ishte pasagjer në mjetin e tij. 36-vjeçari u qëllua me 15 plumba nga tre persona të maskuar me kapuçë të zinj që u larguan me një mjet me targa gjermane nga skena e krimit.

Personi që ka qenë në drejtimin e mjetit ku ndodhej 36-vjeçari shqiptar nuk është identifikuar ende. Por, ai ka shpëtuar dhe nuk e ka kapur asnjë plumb. Ai ka kërkuar dhe ndihmë në një lokal pranë zonës, Kalaveri nuk u shpëtoi dot plagëve të shkaktuara nga plumbat.

Pistat që po hetohen për vrasjen e tij janë dy, plagosja e Gentian Keçit në Mamurras në vitin 2014 dhe shfrytëzimi i prostitucionit. 

1 MUAJ ME PARE

U vra me 15 plumba, Elson Kalaveri ishte hetuar dhe për prostitucion në Itali

Vritet Elson Kalaveri në Itali, shqiptari sa kishte dalë nga burgu,
Vendi ku u vra Elson Kalaveri

ITALI- Mediat italiane shkruajnë se 36-vjeçari Elson Kalaveri që u vra një natë më parë në Itali po hetohej për prostitucion. Përveç sherrit që shqiptari ka pasur me një fqinjin e tij në vitin 2014 që përfundoi me plagosjen e Gentian Keçit, prostitucioni është pista e dytë ku janë fokusuar hetimet.

“Viktima, me banim në zonën e Sienezit, mund të jetë vrarë për shumë arsye, një plagosje për të cilën ishte dënuar në Shqipëri apo edhe për konfliktet e hapura në Itali. 36-vjeçari ishte përfshirë në hetime për prostitucion, por nuk u dënua asnjëherë,”- shkruajnë mediat italiane.

Elson Kalaveri u vra një natë më parë në fshatin Castelnuovo Val di Cecina, Pisa, Itali. 36-vjeçari u qëllua me 15 plumba nga tre persona të maskuar me kapuçë të zinj që u larguan me një mjet me targa gjermane nga skena e krimit. Personi që ka qenë në drejtimin e mjetit ku ndodhej 36-vjeçari shqiptar nuk është identifikuar ende. Por, ai ka shpëtuar dhe nuk e ka kapur asnjë plumb. Ai ka kërkuar dhe ndihmë në një lokal pranë zonës, Kalaveri nuk u shpëtoi dot plagëve të shkaktuara nga plumbat.

1 MUAJ ME PARE

U vra dje, sherri mes Kalaverit e Keçit pista kryesore e hetimeve, si u bë plagosja në komisariat pas konfliktit në muzikë-live

Vritet Elson Kalaveri në Itali, shqiptari sa kishte dalë nga burgu,
Vendi ku u vra Elson Kalaveri

TIRANË- Elson Kalaveri, 36-vjeçari që u vra një natë më parë në Itali është përfshirë në një sherr me pasojë plagosjen e një personi në vitin 2014. Ngjarja ndodhi në Mamurras dhe pikënisjen e kishte në një klub nate.

Kalaveri, në atë kohë 27 vjeç ka shkuar bashkë me dy mikeshat e tij në një muzikë-live që ishte në pronësi të Gentian Keçit. Për shkaqe banale, Kalaveri e Keçi janë konfliktuar ashpër brenda lokalit, sherr që është dëgjuar nga të gjithë klientët.

Në debatin mes dy djemve nga Thumana, Kalaveri, mësohet t’i ketë vënë në dukje Keçit faktin që janë rritur bashkë dhe nuk ka lezet të ngatërrohen për gjëra të tilla.

“S’ka lezet, jemi rrit bashkë,”- mësohet t’i ketë thënë ai dhe është larguar bashkë me dy vajzat nga lokali. Ai është nisur në drejtim të Fushë-Krujës, por nga pas ka parë të ndiqet nga makina e Keçit. Për të shmangur konfliktin, Kalaveri nuk është ndaluar në Thumanë, por ka vazhduar rrugën në drejtim të Mamurrasit. 

Ndjekja ka vazhduar deri në Mamurras. Atëherë i riu, i shoqëruar me dy mikeshat e tij ka vendosur tu bie në dorë punonjësve të policisë së Mamurrasit, të cilët mësohet se kanë qenë përjashta postës. Gjithçka ka ndodhur në pak minuta. Ndërkohë që punonjësit e policisë nuk kishin sqaruar ende Kalaverin që po u tregonte se po ndiqeëj nga dikush, kur aty ka mbërritur Keçi. Ky i fundit, ka zbritur nga mjeti dhe ka nisur të shajë Kalaverin duke mbajtur në dorë një çantë, brenda të cilës dyshohet se ka pasur armë. 

Kalaveri ka kërkuar nga efektivët që ta largojnë që aty se e kishte bashkëfshatar dhe se nuk donte të kishte konflikt me të. Por ofendimet kanë vijuar dhe mes debatit, Keçi ka future dorën te çanta. Nga frika se do e gjuante me armë, Kalaveri ka nxjerr armën dhe ka qëlluar me tek plumb. Keçin e kapi plumbi në kokë dhe u dërgua në spital, ndërsa Kalaveri u arrestua. Ai qëndroi në burg deri para pak javëve që u lirua dhe u nis drejt Italisë, por mbrëmë ra pre e një atentati. Pista kryesore ku po hetohet është hakmarrja për ngjarjen e ndodhur në vitin 2014.

1 MUAJ ME PARE

Elson Kalaveri u vra me 15 plumba nga 3 të maskuar me kapuçë të zinj, atentatorët ikën me mjetin me targa gjermane

Vritet Elson Kalaveri në Itali, shqiptari sa kishte dalë nga burgu,
Vendi ku u vra Elson Kalaveri

ITALI- Mediat italiane kanë zbardhur detaje në lidhje me vrasjen e 36-vjeçarit shqiptar, Elson Kalaveri, ngjarje e ndodhur një natë më parë në Pisa të Italisë. La Nazione shkruan se hetimet e deritanishme kanë treguar se në drejtim të Kalaverit kanë vërshuar të paktën 15 plumba.

Sipas asaj që rezulton nga hetimet e kryera nga karabinierët e njësisë hetimore dhe të koordinuara direkt në vend nga zv/prokurori i Pizës, Giancarlo Dominijanni, rezulton se ‘killerat’ kanë qenë tre. Ata ishin maskuar me kapuçë me ngjyrë të zezë dhe pas krimit janë larguar me një makinë me targa gjermane.

Personi që ka qenë në drejtimin e mjetit ku ndodhej 36-vjeçari shqiptar nuk është identifikuar ende. Por, ai ka shpëtuar dhe nuk e ka kapur asnjë plumb. Ngjarja e rëndë ndodhi një natë më parë në fshatin Castelnuovo Val di Cecina, Pisa, Itali. Pasi është qëlluar Kalaveri, personi që ndodhej në timon ka kërkuar ndihmë në lokal, por pavarësisht se ajo iu afrua, shqiptari nuk arriti të mbijetonte. •Elson Kalaveri është arrestuar në Shqipëri për plagosje në Mamurras. Në vitin 2014 ai ka plagosur me plumb në kokë Genti Keçin. Ai u arrestua dhe vetëm pak javë më parë doli nga qelia për tu nisur drejt Italisë. Autor i vrasjes së Kalaverit mendohet se është një shqiptar.

1 MUAJ ME PARE

Identifikohet shqiptari i vrarë në Itali, i arrestuar në 2014 për plagosje

Vritet Elson Kalaveri në Itali, shqiptari sa kishte dalë nga burgu,
Vendi ku u vra Elson Kalaveri

ITALI- Shqiptari që u vra një ditë më parë në Itali është Elson Kalaveri, një emër i njohur i policisë në Shqipëri. Emri bëhet me dije nga Report Tv.

Kalaveri është arrestuar në Shqipëri për plagosje e tentativë vrasjeje. Në vitin 2014 ai qëlloi Genti Keçin në Mamurras. Para pak javësh, Kalaveri kishte dalë nga burgu dhe ishte nisur drejt Italisë.

Por mbrëmjen e kaluar u qëllua për vdekje teksa ndodhej pasagjer në një makinë. Ngjarja e rëndë ndodhi në Pisa. Pala italiane ka njoftuar atë shqiptare dhe po shkëmbehet informacioni i nevojshëm për të zbardhue ngjarjen.

1 MUAJ ME PARE

Vrasja e shqiptarit në Itali, policia rrethon zonën, fotot e mjetit ku u vra 36-vjeçari

Vritet Elson Kalaveri në Itali, shqiptari sa kishte dalë nga burgu,
Makina

ITALI- Këto janë pamjet nga vendi i ngjarjes se krimit ku u vra shqiptari në Pisanit. Ai u qëllua me armë zjarri teksa ndodhej brenda mjetit në zonën e njohur si Sasso Pisano, një fshat i komunës Castelnuovo Vai di Cecina, në provincën e Pizës. Zona ku ndodhën të shtënat aktualisht është e mbyllur dhe kontrolluar nga policia.

Vritet Elson Kalaveri në Itali, shqiptari sa kishte dalë nga burgu,

Shqiptari u qëllua me armë zjarri teksa ndodhej në një makinë që drejtohej nga një person tjetër, i njëjti që ka udhëtuar disa qindra metra për të arritur në një vend publik ku mund të kërkonin ndihmë. Të pranishmit u përpoqën mirëpo shqiptari ndërroi jetë.

Në vendngjarje karabinierët e kompanisë Volterra dhe të njësisë hetimore që po kryejnë hetimet. Kërkimi për të arratisurit është duke u zhvilluar në të gjithë Alta Val di Cecina, një zonë tërësisht rurale, me shtëpi fermash të izoluara, shumë pyje dhe një labirint rrugësh dytësore nga ku është e mundur të largohesh në të gjitha drejtimet. 

Vritet Elson Kalaveri në Itali, shqiptari sa kishte dalë nga burgu,

1 MUAJ ME PARE

Atentat shqiptarit në Itali/ Dyshohet për hakmarrje, vite më parë vrau një person, 2 në kërkim

Vritet Elson Kalaveri në Itali, shqiptari sa kishte dalë nga burgu,
Policia Italiane

ITALI- Policia italiane është në kërkim të dy personave të cilët dyshohen si autorë të vrasjes së shqiptarit 36-vjeçar. Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e djeshme rreth orës 19:30, në Sasso Pisano, një pjesë e komunës Castelnuovo Vai di Cecina, në provincën e Pizës. Shqiptari u qëllua ndërsa ai ishte në një makinë të drejtuar nga një person tjetër, i cili udhëtoi disa qindra metra për të arritur në një vend publik ku të kërkonte ndihmë. Të pranishmit u përpoqën për të ndihmuar shqiptarin duke e mbajtur në jetë mirëpo më kot pasi i ndërroi jetë.

Vrasja dyshohet se ka për motiv hakmarrjen pasi viktima 8 vite më parë ka qenë autor i një vrasjeje në Shqipëri ku ka kryer dhe disa vite burg. Më pas është zhvendosur në Toskana të Italisë. 

Dy autorët e dyshuar u larguan me një makinë me ngjyrë të errët. Zona ku ndodhi krimi u rrethua nga policia. Policia po kërkon autorët në të gjithë Alta Val di Cecina, një zonë tërësisht rurale me shtëpi fermash të izoluara, shumë pyje dhe një labirint rrugësh dytësore nga ku është e mundur të largohesh në të gjitha drejtimet. 

1 MUAJ ME PARE

"Far West" shqiptarëve në Itali, vritet njëri prej tyre

Vritet Elson Kalaveri në Itali, shqiptari sa kishte dalë nga burgu,
Karabinieret

ITALI- Një shqiptar ka mbetur i vdekur mbrëmjen e sotme në Itali. Lapresse shkruan se një sherr ka ndodhur mes shqiptarëve në provincën e Pizës. Konflikti ka agravuar në përdorimin e armës, ku dhe mbeti i vrarë shqiptari.

Ende nuk dihet identiteti i shqiptarit dhe as shkaqet e vrasjes, ndërkohë që policia ka shkuar në vendngjarje. Po ashtu në mediat italiane shkruhet se nga ngjarja mund të ketë persona të arratisur.

elson kalaveri vritet elson kalaveri

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra