LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

U kap dje! Kosova shpall ‘non grata’ spiunen ruse, Sveçla: I ndalohet hyrja për 5 vite në vend

•Gazetarja ruse, Daria Aslamova është shpallur "non grata" në Kosovë. •Lajmi u bë m edije nga ministri i Brendshëm i vendit, Xhelal Sveçla. • Ai njoftoi se i është ndaluar hyrja për 5 vite në Kosovë. • Sveçla shkruan se kushdo që ka për qëllim të destabilizojë Kosovën do të përballet me ligjet. •Aslamova u kap dje në Veri të Kosovës. • Dyshohet se është spiune ruse. •Por deri më tani nuk dihet se cili ishte qëllimi që kishte ardhur në Kosovë. • Ndërkohë që për arrestimin e saj nuk ka asnjë reagim nga Moska zyrtare.

6 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Kosova shpalli non-grata spiunen, ambasada ruse në Serbi: Provokim nga institucionet e përkohshme

U kap dje! Kosova shpall ‘non grata’ spiunen ruse, Sveçla: I
Daria Aslamova

SERBI- Ambasada ruse në Beograd ka reaguar ashpër pas shpalljes non-grata të gazetares dhe spiunes ruse Daria Aslamova e cila u arrestua nga autoritetet e Kosovës në pikë kufitare në veri.

Në një njoftim të publikuar për mediat, ambasada ruse në Serbi shprehet se ky është një provokim nga institucionet e përkohshme të Kosovës.

“Ndalimi i pabazuar i Daria Aslamovës paraqet një provokim tjetër të institucioneve të përkohshme në Kosovë, shembull i shpërfilljes së plotë të Prishtinës ndaj parimeve themelore demokratike, përfshirë lirinë e mediave. Ftojmë Sekretariatin e OKB-së, UNMIK-un, Misionin e OSBE-së në Kosovë, Misionin e BE-së për zbatimin e rendit dhe ligjit dhe ekspertët e organizatave ndërkombëtare të dalin menjëherë me një vlerësim publik të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e ambasadës ruse shkruan KosovoOnline.

Rusja Daria Aslamova është arrestuar dje në veri të Kosovës. Lajmin e ka konfirmuar vetë ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, duke u shprehur se shumë shtete kanë vërtetuar për Kosovën se ajo ka qenë e angazhuar në spiunazh për inteligjencën ushtarake ruse dhe se ka vepruar në petkun e gazetares.

1 MUAJ ME PARE

Grenell kapet me Sveçlën për arrestimin e spiunes ruse, paralajmëron ndalimin e zyrtarëve të Kosovës

U kap dje! Kosova shpall ‘non grata’ spiunen ruse, Sveçla: I
Richard Grenell dhe Xhelal Sveçla

SHBA- Ish-emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë–Serbi, Richard Grenell ka reaguar për arrestimin dhe shpalljen “non grata” të spiunes ruse, Daria Aslamova. Gazeta Express shkruan se pasi ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla kishte shkruar në Twitter se rusja Aslamova u arrestua në të njëjtën ditë kur Policia e Kosovës u sulmuan nga bandat kriminale në veri të vendit, Grenell reagoi duke thënë se ky është një precedent i tmerrshëm.

“Ndërsa ju keni çdo të drejtë të dëboni individë pro-rusë (ose këdo) që nuk ju pëlqen, po krijoni gjithashtu një precedent për qeveritë e tjera që t’i ndalojnë zyrtarët e Kosovës që nuk i pëlqejnë…. Është një precedent i tmerrshëm. Po kështu është edhe refuzimi i afisheve serbe në targa”, shkruan ai.

Rusja Daria Aslamova është arrestuar dje në veri të Kosovës. Lajmin e ka konfirmuar vetë ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, duke u shprehur se shumë shtete kanë vërtetuar për Kosovën se ajo ka qenë e angazhuar në spiunazh për inteligjencën ushtarake ruse dhe se ka vepruar në petkun e gazetares.

1 MUAJ ME PARE

Arrestimi i gazetares ruse, Sveçla: Ndodhi në të njejtën ditë me sulmin ndaj policisë

U kap dje! Kosova shpall ‘non grata’ spiunen ruse, Sveçla: I
Xhelal Sveçla

KOSOVË- Ministri i Jashtëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka deklaruar se ndalimi e gazetares ruse Daria Aslamova është dëshmi e pakundërshtueshme e ndërhyrjes ruse në veri të Kosovës. Me anë të një postimi në Facebook, Sveçla shkruan se arrestimi i saj në ditën që u sulmua dhe Policia e Kosovës në veri tregon që Rusia po tentoin të ndërhyjë në Kosovë. Po ashtu ai ka treguar se Aslamova është shpallur non-grata për pesë vitet e ardhshme në Kosovë

“Në të njëjtën ditë që policia jonë u sulmua nga bandat kriminale dhe vetëm gjashtë ditë pas incidenteve të së dielës, Daria Aslamova, një spiune ruse e angazhuar në propagandën e luftës në Ukrainë është arrestuar duke tentuar të hyjë në Kosovë nga Serbia – dëshmi e pakundërshtueshme e ndërhyrjes së Rusisë në veri të Kosova. Sot në autoritetin tim si Ministër i Punëve të Brendshme, e kam shpallur Daria Aslamovën persona non grata në Republikën e Kosovës për pesë vitet e ardhshme”, shkruan Sveçla.

Rusja Daria Aslamova është arrestuar dje në veri të Kosovës. Lajmin e ka konfirmuar vetë ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, duke u shprehur se shumë shtete kanë vërtetuar për Kosovën se ajo ka qenë e angazhuar në spiunazh për inteligjencën ushtarake ruse dhe se ka vepruar në petkun e gazetares.

1 MUAJ ME PARE

U arrestua në veri, Kosova shpall non grata gazetaren dhe spiunen ruse Aslamova

U kap dje! Kosova shpall ‘non grata’ spiunen ruse, Sveçla: I
Daria Aslamova

KOSOVË-  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, e ka shpallur person të padëshiruar gazetaren, spiunen ruse, Daria Aslamova.

Në një postim në Facebook Sveçla u shpreh se bazuar në ligjet e Kushtetutës së Kosovës, Aslamova vshtë shpallur non grata dhe i është ndaluar hyrja në Kosovë për pesë vjet.

Si Ministër i Punëve të Brendshme, brenda kompetencave të mia ligjore, bazuar në Ligjin për të Huaj, Nenet 17 dhe 66 A, kam shpallur person të padëshirueshëm në Republikën e Kosovës Daria Asmalovan. Hyrja e këtij personi është e ndaluar për pesë vite në territorin e Republikës së Kosovës”, ka shkruar Sveçla.

Sveçla tha se kushdo që “me qëllime apo direktiva të caktuara cënon apo tenton ta destabilizojë vendin tonë, do të përballet pa diskutim me forcën e ligjeve të Republikës së Kosovës”.

Rusja Daria Aslamova është arrestuar dje në veri të Kosovës. Lajmin e ka konfirmuar vetë ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, duke u shprehur se shumë shtete kanë vërtetuar për Kosovën se ajo ka qenë e angazhuar në spiunazh për inteligjencën ushtarake ruse dhe se ka vepruar në petkun e gazetares.

1 MUAJ ME PARE

FOTO/ Spiunia ruse ofronte marrëdhënie seksuale në këmbim të informacionit, kush është Daria Aslamova?

U kap dje! Kosova shpall ‘non grata’ spiunen ruse, Sveçla: I
Daria Aslamova

KOSOVË- Autoritetet e Kosovës kanë ndaluar mbrëmjen e djeshme një spiune të inteligjencës ushtarake ruse, Daria Aslamova, e cila po provonte të hynte në territorin e Kosovës nga pika kufitare në veri.

Vetëm disa orë para se të provonte ta kalonte kufirin në Veri të Kosovës, Daria Aslamova ishte takuar me një prift ortodoks në Beograd. Takimin e saj e kishte postuar në rrjetet saociale ku shkruante se nuk i frikësohej betejës, shkruajnë mediat në Kosovë.

Virussia, një faqe me seri dokumentarësh shkroi se ajo ka korruptuar të intervistuarit e saj me shërbime seksuale.

“Qetësohesh në shpirt kur bekohesh nga peshkopi i Beogradit, Stefan Remesian, Vikar i Dioqezës së Beogradit. Njeri i egër, luftëtar i Krishtit. Pas këtij bekimi që mora, nuk frikësohem të shkoj në betejë”, shkruan spiunia ruse krahas fotos me priftin serb.

Por, kush është Daria Aslamova?

Pikëpyetjet për të fillojnë që me lindjen e saj.

Disa burime thonë se ajo ka lindur në kryeqytetin e Armenisë, Jerevan, me datën 9 shtator, 1969. Por, një version më i besueshëm është dhënë që Aslamova u lind në Khabarovsk, qytet në jug-lindje të Rusisë, po ashtu në shtator të të njëjtit vit. Çfarë dihet me siguri është shkollimi i saj në Universitetin Shtetëror të Moskës në Departamentin e Gazetarisë.

E famshme do bëhej në vitet 90-të kur punonte për “Komsomolskaya Pravda”, dikur gazetë ruse, tani tabloid me pronar, Grigory Berezkin, që ka lidhje të afërta me Gazprom-in.

“Komsomolskaya Pravda” ishte/është një nga gazetat më të shitura në Rusi për shumë vite dhe gjithashtu tabloidi më i klikuar rus. I shërben pushtetit atje dhe njihet për shkrimet konspiracioniste, si ai i vitit 2015 kur në faqen e parë ishte vendosur një artikull që pretendonte se “SHBA-të kanë orkestruar Charlie Hebdo-n”. Shkrimi s’kishte asnjë informacion të bazuar.

Por, kjo gazetë famën e madhe e mori në vitet 90-ta kur kishte arritur të shiste deri në 22 milionë kopje në ditë. Në të njëjtën kohë, famë mori edhe Daria Aslamova. Aslamova kishte filluar të mbulonte zonat e luftës, apo “pikat e nxehta” dhe u bë e njohur për mbulimin e aspektit seksual të konflikteve, fushë e pambuluar më parë nga të tjerët.

Në vitin 2011 ishte arrestuar katër herë në Egjipt, ku kishte shkuar si gazetare, por në fakt ishte me detyrë rekrutuese.

Viti 2012 e gjen atë në rajonin e kufirit mes Sirisë dhe Turqisë. Ajo ishte futur fshehurazi edhe në kampe luftimesh.

Më pas kishte realizuar edhe intervistë me presidentin sirian, Bashar al-Assad.

Më vonë do dilnin shkrime se ajo e kishte joshuar Assad-in për të realizuar intervistën.

Por, Aslamova vetë, në një intervistë, deklaronte se ekipi i Assad-it i kishin thënë se “presidenti të do të rregulluar shumë dhe me taka të larta”.

“Ajo që më befasoi në fillim të pritjes së tyre në Siri ishte se ata më kërkuan të isha plotësisht spontane dhe më treguan se mund të vishja rroba që më pëlqenin, të zgjidhja take të larta dhe të tregoja feminitetin tim”, tregon ajo kur ishte pyetur rreth intervistës.

Në Siri ishin ndarë të pakënaqur që presidenti i tyre dha një intervistë me këtë gazetare dhe kishin raportuar se si ajo në fakt ka profesione të tjera. Një faqe në internet me emrin “Crow” kishte zbuluar se “gazetarja ruse Daria Aslamova është një yll pornografie”.

Kjo, pasi disa faqe pornografike në internet janë plot me foto eksplicite të saj me të brendshme, disa prej të cilave janë publikuar në ballinat e revistave ruse të seksit. Nga ana tjetër, gazeta e quajtur “Watan” kishte hulumtuar për të kaluarën e saj “dhe konfirmoi se Aslamova ishte një yll pornografie dhe një ‘prostitutë’ që tërhiqte politikanët për t’i rrëzuar ata”.

E kaluara me pullë të kuqe e ruses do të rikthehej edhe një herë në vitin 2017 kur ishte ndaluar në aeroportin e Kisinau-t, kryeqytetit të Moldavisë. Ajo në Moldavi po shkonte për të intervistuar presidentin asokohe moldav Igor Dodon.

Portalet në Moldavi nxorën fotot e Aslamova-s, teksa tregonin edhe për lidhjet e saj romantike me shumë politikanë, përfshirë Ruslan Khasbulatov, aleatin kryesor të presidentit rus një kohë, Boris Yeltsin. Khasbulatov, pas shpërbërjes së Bashkimit Sovjetik, do fitonte kontrollin e Parlamentit rus dhe u shndërrua në personin numër dy për nga fuqia në Rusi, pas Yeltsin-it.

Ishte pikërisht përplasja e këtyre të dyve më pas që kishte çuar në atë që njihet si Krisja Kushtetuese e Rusisë në vitin 1993, kur ai në aleancë me zëvendës-presidentin, Aleksandër Rutskoy, ishte përplasur me Yeltsin-in sa u përket fuqive ekzekutive të postit të presidentit. Në fund fiton Yeltsin me shpërbërjen e dhunshme të parlamentit në tetor të vitit 1993.

Gjithsesi, Aslamova s’ishte lënë të futej në Moldavi jo për historinë e saj dhe lidhjet, por për faktin se tashmë ishte zbuluar se punonte për inteligjencën ruse. Në vitin 1999 spiunia kishte provuar t’i futej politikës, por pa sukses.

Ju kthye prapë gazetarisë dhe në vitin 2003 arriti të realizonte intervistë edhe me presidentin tiranik të Irak-ut, Saddam Hussein. Më parë kishte intervistuar edhe kriminelin serb Radovan Karagjiç. Aslamova do shkruante edhe libra një kohë që do shndërroheshin nga më të lexuarit në Rusi.

Një kohë të gjatë kishte vendosur që të mos bënte më gazetari terreni, por të punonte në desk, megjithatë luftën në Ukrainë e ka përcjellë nga vendi i ngjarjes krah ushtarëve rusë. Për shkak të informacioneve se ajo punon për inteligjencën ruse, një numër i madh shtetesh evropiane dhe jo vetëm, Aslamova-s ia kanë ndaluar hyrjen.

1 MUAJ ME PARE

Daria Aslamova, spiunia ruse që u arrestua nga Policia e Kosovës, e shpallin "non grata"

PRISHTINË- Rusja Daria Aslamova është arrestuar dje në veri të Kosovës. Lajmin e ka konfirmuar vetë ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, duke u shprehur se shumë shtete kanë vërtetuar për Kosovën se ajo ka qenë e angazhuar në spiunazh për inteligjencën ushtarake ruse dhe se ka vepruar në petkun e gazetares.

“E njëjta ka marrë pjesë edhe në luftimet në Ukrainë duke propaganduar mbi pushtimin rus ndaj Ukrainës,”-shkruan ministri në rrjetet e tij sociale.

Në disa fotografi që ai ka shpërndarë përmes postimit të tij në Facebook, Aslamova shihet me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe presidentin sirian, Bashar al-Assad. E për shkak të aktivitetit të saj, Sveçla ka thënë se autoritetet e Kosovës kanë qenë në dijeni për veprimtarinë e saj, dhe sipas tij, Aslamovas i ndalohet hyrja në shumë shtete. Më konkretisht, Daria Aslamovas i është ndaluar hyrja në Moldavi më 2017. Atë periudhë ajo ka qenë duke punuar për median ruse, Komsomolskay Pravda, e cila njihet për qëndrimet pro-Kremlinit.

Por, kush është Daria Aslamova? Cili ka qenë roli i saj konkret në veri të Kosovës? 

Pikëpyetjet për të fillojnë që me lindjen e saj. Disa burime thonë se ajo ka lindur në kryeqytetin e Armenisë, Jerevan, me datën 9 shtator, 1969. Por, një version më i besueshëm është dhënë që Aslamova u lind në Khabarovsk, qytet në jug-lindje të Rusisë, po ashtu në shtator të të njëjtit vit. Çfarë dihet me siguri është shkollimi i saj në Universitetin Shtetëror të Moskës në Departamentin e Gazetarisë. E famshme do bëhej në vitet 90-të kur punonte për “Komsomolskaya Pravda”, dikur gazetë ruse, tani tabloid me pronar, Grigory Berezkin, që ka lidhje të afërta me Gazprom-in.

I shërben pushtetit atje dhe njihet për shkrimet konspiracioniste, si ai i vitit 2015 kur në faqen e parë ishte vendosur një artikull që pretendonte se “SHBA-të kanë orkestruar Charlie Hebdo-n”. Shkrimi s’kishte asnjë informacion të bazuar.

Aslamova kishte filluar të mbulonte zonat e luftës, apo “pikat e nxehta” dhe u bë e njohur për mbulimin e aspektit seksual të konflikteve, fushë e pambuluar më parë nga të tjerët. Në vitin 2011 ishte arrestuar katër herë në Egjipt, ku kishte shkuar si gazetare, por në fakt ishte me detyrë rekrutuese. Viti 2012 e gjen atë në rajonin e kufirit mes Sirisë dhe Turqisë. Ajo ishte futur fshehurazi edhe në kampe luftimesh. Më pas, kishte realizuar edhe intervistë me presidentin sirian, Bashar al-Assad, por kishte pretendime se ajo në fakt e kishte joshuar Assad-in për të realizuar intervistën.

Por përtej karrierës si gazetare, një faqe në internet me emrin “Croë” kishte zbuluar se “gazetarja ruse Daria Aslamova është një yll pornografie”. Në rrjet ka plot foto eksplicite të saj me të brendshme, disa prej të cilave janë publikuar në ballinat e revistave ruse të seksit. 

Sa i përket ndalimit për të hyrë në një vend, ajo e ka të pamundur të shkojë në Moldavi. Shërbimi moldav i Radios Evropa e Lirë, ka raportuar se shërbimet e sigurisë ia kanë ndaluar hyrjen “pasi ajo nuk ka mundur të arsyetojë arsyen e vizitës”. Ish-presidenti moldav, Igor Dodon, pati thënë se gazetarja ishte nisur për ta intervistuar atë dhe pati kritikuar autoritetet e sigurisë për një vendim të tillë. Dodon është njohur po ashtu për qëndrimet e tij pro-Rusisë.

Në fakt, Aslamova s’ishte lënë të futej në Moldavi jo për historinë e saj dhe lidhjet, por për faktin se tashmë ishte zbuluar se punonte për inteligjencën ruse. Tani ka mbetur që autoritetet e Kosovës por edhe partnerët ndërkombëtarë të vendit, të zbulojnë arsyen se përse ajo kishte shkuar në një zonë ku ka minoritet serb, e cili është roli i saj. 

daria aslamova kosove

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra