LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Sherr mes tre personave në Mirditë, plagoset 51-vjeçari Martin Prenga, arrestohen autorët

• Martin Prenga, 51 vjeç, banues në Klos, Mirditë është plagosur me armë zjarri këtë mbrëmje. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Mirditë, në një pikë karburanti në Rrugën e Kombit. • Prenga është konfliktuar me dy persona të tjerë dhe një prej tyre e ka qëlluar me armë duke e plagosur. 51-vjeçari është në gjendje të rëndë në spitalin e Traumës. Prenga rezulton të jetë person me precedentë penalë dhe është dënuar më parë. • Mëngjesin e sotëm policia ka vënë në pranga autorin Florjan Gjoka, 25-vjeç, si dhe ka ndaluar bashkëpunëtorin e tij. Në momentin e ngjarjes dy autorët janë afruar mee motorr dhe kanë qëlluar drejt Prengës, ndërkohë në ambjentet e lokalin gjendeshin dy policë që qëlluan për ti trembur.

4 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Detaje nga plagosja në Mirditë, autorët ishin me motorr kur qëlluan drejt Prengës, brenda ishin dy policë

 
Sherr mes tre personave në Mirditë, plagoset 51-vjeçari Martin
Policia

MIRDITË- Detaje të reja janë zbuluar nga plagosja e 51-vjeçarit Martin Prenga mbrëmjen e djeshme në Fan të Mirditës nga 25-vjeçari Florjan Gjoka.

Sipas të dhënave të policisë, autorët e ngjarjes kanë qenë duke lëvizur me motorr dhe sapo i janë afruar Prengës, i cili ndodhej në ambjentet ee jashtme të një lokali në rrugën e Kombit, kanë nisur të qëllojnë drejt tij.        

Në momentin e ngjarjes, në lokal kanë qenë dy oficerë policie, të cilët kanë dalë nga lokali dhe kanë nxjerrë armët duke trembur autorët, të cilët janë larguar me shpejtësi.

I plagosur Martin Prenga dhe dy autorët, ishin banorë në të njëjtin fshat dhe kishin patur konflikte mes tyre edhe më herë.

1 MUAJ ME PARE

Plagosja e Martin Prengës me 5 plumba në Mirditë, arrestohet autori dhe ndalohet bashkëpunëtori

Sherr mes tre personave në Mirditë, plagoset 51-vjeçari Martin

MIRDITË- Policia e Mirditë ka arritur të identifikojë dhe të vërë në pranga autorët e plagosjes së Martin Prengës, 51-vjeçarit që u qëllua mbrëmjen e djeshme në Fan.

Sipas informacioneve paraprake në orët e para të mëngjesit është vënë 25-vjeçari Florjan Gjoka si dhe është ndaluar një person tjetër i dyshuar si bashkëpunëtor.

Martin Prenga, 51 vjeç, u plagos mbrëmjen e djeshme në Fan të Mirditës ku pas një konflikti të çastit Gjoka e ka qëlluar 5 herë me armë zjarri duke e lënë të plagosur rëndë.

Pasi u dërgua fillimisht në spitalin e Mirditës, Prenga u çua në spitalin e Traumës në Tiranës pasi gjendja e tij shëndetësore ishte e rëndë.

 

1 MUAJ ME PARE

Është në gjendje të rëndë, identifikohet 51-vjeçari që u plagos sot në Mirditë

Sherr mes tre personave në Mirditë, plagoset 51-vjeçari Martin

TIRANË- Martin Prenga 51 vjeç është personi që ka mbetur i plagosur në Mirditë këtë mbrëmje. Mësohet se Prenga po sillet në spitalin e Traumës në Tiranës pasi gjendja e tij shëndetësore është e rëndë.

Ai ndodhej në një pikë karburanti, në rrugën e Kombit në momentin që është konfliktuar me dy persona të tjerë. Këta të fundit janë shpallur në kërkim, ndërsa rrethanat e ngjarjes nuk janë zbardhur ende.

1 MUAJ ME PARE

Plagoset me armë zjarri një person në Mirditë, sherri nisi në karburantin në Rrugën e Kombit, 2 në kërkim

Sherr mes tre personave në Mirditë, plagoset 51-vjeçari Martin
Policia

MIRDITË- Një 51-vjeçar me inicialet M.Prenga, ka mbetur i plagosur me armë zjarri. Ngjarja e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Mirditë, në një pikë karburanti në Rrugën e Kombit. Mësohet se 51-vjeçari është konfliktuar me një tjetër person për motive që ende nuk janë zbardhur. Më pas, sherri ka agravuar në përdorimin e armëve të zjarrit e për pasojë, 51-vjeçari ka mbetur i plagosur. Ai po dërgohet në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore, ndërsa për ngjarjen janë shpallur në kërkim dy persona.

Njoftimi i policisë: 

Në Urgjencën e Spitalit Rajonal Rrëshen është dërguar për ndihmë mjekësore, i plagosur me armë zjarri shtetasi M.P. 51 vjeç, banues në Klos, Mirditë. Nga hetimet e paraprake dyshohet që ngjarja të ketë ndodhur në autostradën Rrëshen -Kukës, në Fan, Mirditë pas një konflikti të çastit të shtetasit M.P. me dy shtetas të tjerë të cilët janë shpallur në kërkim dhe punohet intensivisht për kapjen e tyre, por për shkak të hetimit, nuk bëjmë me dije  të dhëna të tjera për identitetet e tyre. Vazhdojnë veprimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe kapjen e autorëve.

plagoset martin prenga plagosje ne mirdite

Sondazh

Poll

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila