LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Gjyq me tensione/ Burg grupit të Durrësit, lirohet mësuesi: Beqirajt shpifin! (Blerësit e armëve-DOSJA)

• Grupi i vrasësve me pagesë me bazë në Durrës ka dalë sot në gjyq. Fillimisht u menduar që vëllzërit që zbërtyen grupi, Gentjan dhe Indrit Beqiraj të mos ishin në sallë, por këmbëngulja e togave të zeza bëri që ata të shkonin nën masa të rrepta sigurie. Mbërritja e vëllëzverve Beqiraj shkaktoi tensione, u ndërpre për pas çaste dhe rifilloi më vonë. • Masat që u dhanë sot: ‘Burg pa afat’:Indrit Beqiraj, 32 vjeç banues në Durrës; Gentian Beqiraj, 39 vjeç banues në Durrës; Flamur Bejko, 52 vjeç, banues në Durrës • Burg me afat 45 ditë: Armand Dalipi (Daka), 43 vjeç, banues në Durrës; Pëllumb Hoxha, 52 vjeç, banues në Fushë Krujë; Idajet Hoxha, 42 vjeç, banues në Bulqizë; Fatjon Myrta, 52 vjeç, banues në Sukth; Blerim Elezi, 51 vjeç, banues në Tiranë; Kujtim Daliallisi, 64 vjeç, banues në Shijak; Gentian Sheshi, 50 vjeç, banues në Durrës; Alban Hajdari, 38 vjeç, banues në Durrës; Armando Lama, 32 vjeç, banues në Durrës; Altin Celmani, 43 vjeç, banues në Tiranë; Për Ilirjan Feçin, i arrestuar më herët në kuadër të operacionit “Golden Bullet”, u referuan materialet shtesë në Prokurori. • Ndërsa Fatjon Hajdari u lirua. I riu, me profesion mësues në Durrës ka hedhur poshtë të gjitha akuzat e ngritura nga vëllezërit Gentjan dhe Indrit Beqiraj të cilët ‘zbërthyen’ grupin e vrasësve me pagesë me bazë në Durrës. Ai u lirua nga burgu, tre ditë pasi u vu në pranga bashkë me të vëllanë si pjesë e grupit. Por, para mediave, Fajton Hajdari thotë se vëllezërit Beqiraj kanë shpifur. Ai shton se ata po kërkojnë të përfitojnë azil politik jashtë Shqipërisë e ndaj po e bëjnë këtë gjë. • Indrit Beqiraj, njëri prej vëllezërve në dëshminë e tij përpara hetuesve ka treguar edhe personat të cilëve u ka shitur disa pistoleta. Tarifat për shitjen e pistoletave varionin më e lira nga 200 Euro deri në 1000 Euro. Njërën prej pistoletave me silenciator, ai tregon se ia ka shitur një kapterri në Tiranë.

9 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Punonjësi i burgut akuzohet se porositi vrasjen e dy personave/ Avokatja: S'ka prova, është i gjithi serial me puntata

Gjyq me tensione/ Burg grupit të Durrësit, lirohet mësuesi:
Avokatja e Flamur Bejkos

TIRANË- Avokatja e ish-punonjësit të burgjeve, Flamur Bejko, i cili akuzohet si i implikuar në porosinë e dy vrasjeve, që u zbardhën pas dëshmisë së vëllezërve Beqiraj thotë se drejtësia nuk ka prova të mjaftueshme për klientin e saj. Në një deklaratë për mediat, pas seancës gjyqësore, avokatja tha se e gjithë kjo ngjarje është një serial me puntata, të cilat nuk kanë lidhje me njëra-tjetrën.

"Nuk ka asnjë provë, është i gjithi një serial me puntata, ku asnjëra nga puntatat nuk ka asnjë pikë takimi as në hapësirë as në kohë. Pra nuk ka prova të mjaftueshme për krim të organizuar jo e jo por as për të marrë një akuzë të tillë secili nga shtetasit. Numri i të pandehurve që u lanë në burg është shumë I madh, janë rreth 15 dhe unë nuk mund të citoj. Klienti im mbeti në burg që është totalisht pa asnjë provë. Masa për vëllezërit Beqiraj është arrest me burg pa afat,"- tha ajo.

Sipas dëshmisë së vëllezërve Beqiraj, ish-punonjësi i Burgjeve Flamur Bejko, i kishte dhënë atyre paradhënie, për të kryer një atentat ndaj dy personave. Vëllezërit Beqiraj treguan se Bejko, u ka thënë se i do të dy personat e vdekur pasi kanë pasur një konflikt në një lokal dhe ata kanë ushtruar dhunë fizike ndaj tij.

Masat që u dhanë sot:

‘Burg pa afat’:

Indrit Beqiraj, 32 vjeç banues në Durrës

Gentian Beqiraj, 39 vjeç banues në Durrës

Flamur Bejko, 52 vjeç, banues në Durrës

Burg me afat 45 ditë:

Armand Dalipi (Daka), 43 vjeç, banues në Durrës

Pëllumb Hoxha, 52 vjeç, banues në Fushë Krujë

Idajet Hoxha, 42 vjeç, banues në Bulqizë

Fatjon Myrta, 52 vjeç, banues në Sukth

Blerim Elezi, 51 vjeç, banues në Tiranë

Kujtim Daliallisi, 64 vjeç, banues në Shijak

Gentian Sheshi, 50 vjeç, banues në Durrës

Alban Hajdari, 38 vjeç, banues në Durrës

Armando Lama, 32 vjeç, banues në Durrës

Altin Celmani, 43 vjeç, banues në Tiranë

Për Ilirjan Feçin, i arrestuar më herët në kuadër të operacionit “Golden Bullet”, u referuan materialet shtesë në Prokurori.

Ç’ndodhi mëngjesin e 3 tetorit?

Dy vëllezërit, Gentjan e Indrit Beqiraj kanë qenë duke udhëtuar me një motomjet tip "Piaggio" me targa AI 724, kur janë përplasur nga një makinë me targa 117 që sipas materialit hetimor, nuk shquhen qartë nga pamjet.  Gentiani ka qenë në timon, ndërsa Indriti pasagjer. Të dy janë dhunuar nga grupi i personave që pasi i kanë përplasur, kanë zbritur nga makina. Më pas, ata, pjesë e grupit të Pëllumb Muharremit "Rrumi i Shijakut", kanë marrë peng Indrit Beqiraj ne janë larguar. Gentiani, në panik e i alarmuar për të vëllanë ka lajmëruar Policinë e Shtetit. Dy orë më vonë, pa ndërhyrë ende efektivët, Indriti është liruar. Ai bashkë me të vëllanë kanë dëshmuar dhe para grupit hetimor kanë rrëfyer se qëndrimi i tyre në autostradë nuk ka qenë rastësor, por për të vëzhguar Rrumin, për të cilin ishin paguar për ta eliminuar. Por, plani dështoi pasi u pikasën nga njerëzit e shënjestrës.

Vëllezërit Beqiri zbërthyen të gjithë grupin kriminal me bazë në Durrës që kokë kishte Kasandër Nogën, i cili jepte urdhrat nga burgu në Belgjikë, ku është vënë në pranga pas atentatit që i bëri Erion Hasanbellit. 'Killeri' i besuar i Nogës ishte Kevin Zeneli alias Kevin Suçi, 23 vjeç, i cili kishte kontraktuar vëllezërit Beqiri për të vrarë Arbën Mërkurin (Maneci) si dhe Geron Hasanbellin, vëllanë e Erion Hasanbellit. Atentati ndaj Manecit u realizuar, por ai ndaj Hasanbellit dështoi, pasi në "Don bosko" u ngatërrua shënjestra dhe i vrarë mbeti Erion Çela, 35 vjeç. 

Të arrestuarit janë: Gentjan Beqiraj, Indrit Beqiraj, Flamur Bejko, Pellumb Hoxha, Idajet Hoxha, Armand Dalipi (Daka), Fatjon Myrta, Blerim Elezi, Gentian Sheshi,Kujtim Deliallisi, Albano Hajdari, Fatjon Hajdari, Armando Lama, Altin Celami.

Të shpallur në kërkim janë: Agron Bejdolli, Aleksander Laho alias Pellumb Muharremi, Dritan Ferra alias Dritan Muça alias Dritan Prifti, Alban Skonja, Kevin Zeneli alias Kevin Suçi. I arrestuar në Belgjikë është Kasander Noga.

1 MUAJ ME PARE

200 deri në 1400€, Indrit Beqiraj tregon kujt i ka shitur armë: Atë me silenciator e mori kapterri

Gjyq me tensione/ Burg grupit të Durrësit, lirohet mësuesi:
Gentian dhe Indrit Beqiraj

TIRANË- Është zbardhur dëshmia e Indrit Beqiraj, njërit prej vëllezërve të vënë në pranga pas zbërthimit të grupit kriminal me vrasës me pagesë që vepronin në Durrës. TVKLAN shkruan se Indriti, në dëshminë e tij përpara hetuesve ka treguar edhe personat të cilëve u ka shitur disa pistoleta. Tarifat për shitjen e pistoletave varionin më e lira nga 200 Euro deri në 1000 Euro. Njërën prej pistoletave me silenciator, ai tregon se ia ka shitur një kapterri në Tiranë.

Pjesë nga dëshmia: 

Indrit Beqiraj: Nuk kam para nga ato që më janë dhënë. I kam harxhuar.

Pyetje: Rezulton se ke poseduar tre pistoleta të dhëna nga Kevin Zeneli si dhe ke blerë një pistoletë me paratë e dhëna nga Muli si dhe ke një armë automatik dhe lëndë plasëse tritol. I posedon këto armë dhe lëndën plasëse?

Indrit Beqiraj: Armën pistoletë Grand Power ia kam shitur 1000 Euro shtetasit G.SH., banues në Durrës në lagjen Nr.6, person i njohur prej meje prej vitesh dhe merret me tregti e shet rroba të përdorura, shitje e cila është bërë në periudhën e Vitit të Ri. Jam takuar me G. tek ish-fabrika e bukës dhe i thashë opsionin tim dhe ja kam çuar dhe i kam marrë 1.200.000 Lekë. Pistoletën Berreta PX4 ja kam shitur shtetasit A.L, për shumën 1400 Euro. Edhe këtë armë e kam shitur në këtë periudhë të fundit të vitit 2021 dhe me Armandin jam takuar në Durrës tek lokali i I.B., në lagjen Nr.17. Dy pistoletat e tjera atë që bleva nga Armandi dhe atë që më dha Kevi ja kam shitur një kapteri që nuk e njoh me emër por që ma ka prezantuar një djalë me emrin B. nga Babrruja, Tiranë, ku ja kam dhënë për 500 Euro dhe një Glock imitim plus tjetrën ja kam dhënë për 300 mijë Lekë dhe një Glock imitim. Këto dy Glocket i kam shitur një në Shijak shtetasit Kujtim Deliallisi për shumën 400 mijë Lekë dhe tjetrën ja kam dhënë Alban Hajdarit për shumën 200 Euro. Alban Hajdarit i kam dhënë dhe një Ekol të cilën ja kam marrë po shtetasit Armand Lame dhe pistoletën e sqaruar me sipër me silenciator. Shtetasin Kujtim Deliallisi e njihja më përpara sepse ka punuar me rroba të përdorura dhe ja kam ofruar unë pistoletën. Kujtim Deliallisit ja kam shitur pistoletën rreth periudhës Shkurt-Mars të këtij viti. Ndërsa Alban Hajdarin e kam njohur më parë pasi ka qenë kryetar shtabi i Partisë Demokratike në Durrës për lagjen Nr.10. Dua të them se dhe Albanit ja kam shitur armën po në fillim të Marsit të këtij viti, ndërsa pistoletën Ekol ja kam falur në Nëntor të vitit të kaluar. Pistoletën e parë që i kam falur ja kam dhënë brenda në makinën e tij tek lagjia Nr.10 ku i pranishëm ka qenë dhe vëllai im i cili quhet Gentian Beqiraj, ndërsa pistoletën e dytë ja kam shitur tek lokali i tij të cilin e kanë në Currila dhe quhet “Varka-Dean”. Automatikun dhe tritolin e dytë i kam të fshehura në banesë tek bodrumi i banesës të futura në dhe, të mbështjella me qese ku aty janë dhe 10 shufra tritol, fishekë e kapsolla elektrike pesë copë.

Pyetje: A keni dijeni për ngjarje të tjera kriminale të ndodhura në qytetin apo Qarkun e Durrësit?

Indrit Beqiraj: Nuk kam dijeni për ngjarje të tjera të ndodhura në Durrës apo në Qarkun e Durrësit.

Pyetje: I keni numër telefoni Kevin Zenelit apo Ilirian Feçit?

Indrit Beqiraj: Kevit i kam patur një numër të shkruar me emrin Klevi dhe Klevi Shoki. Ilirianit ja kam fshire pasi ka qenë këto kohë i arrestuar.

Pyetje: A keni leje nga organet kompetente për mbajte arme zjarri?

Indrit Beqiraj: Nuk kam leje nga organet kompetente.

Masat që u dhanë sot:

‘Burg pa afat’:

Indrit Beqiraj, 32 vjeç banues në Durrës

Gentian Beqiraj, 39 vjeç banues në Durrës

Flamur Bejko, 52 vjeç, banues në Durrës

Burg me afat 45 ditë:

Armand Dalipi (Daka), 43 vjeç, banues në Durrës

Pëllumb Hoxha, 52 vjeç, banues në Fushë Krujë

Idajet Hoxha, 42 vjeç, banues në Bulqizë

Fatjon Myrta, 52 vjeç, banues në Sukth

Blerim Elezi, 51 vjeç, banues në Tiranë

Kujtim Daliallisi, 64 vjeç, banues në Shijak

Gentian Sheshi, 50 vjeç, banues në Durrës

Alban Hajdari, 38 vjeç, banues në Durrës

Armando Lama, 32 vjeç, banues në Durrës

Altin Celmani, 43 vjeç, banues në Tiranë

Për Ilirjan Feçin, i arrestuar më herët në kuadër të operacionit “Golden Bullet”, u referuan materialet shtesë në Prokurori.

Ç’ndodhi mëngjesin e 3 tetorit?

Dy vëllezërit, Gentjan e Indrit Beqiraj kanë qenë duke udhëtuar me një motomjet tip "Piaggio" me targa AI 724, kur janë përplasur nga një makinë me targa 117 që sipas materialit hetimor, nuk shquhen qartë nga pamjet.  Gentiani ka qenë në timon, ndërsa Indriti pasagjer. Të dy janë dhunuar nga grupi i personave që pasi i kanë përplasur, kanë zbritur nga makina. Më pas, ata, pjesë e grupit të Pëllumb Muharremit "Rrumi i Shijakut", kanë marrë peng Indrit Beqiraj ne janë larguar. Gentiani, në panik e i alarmuar për të vëllanë ka lajmëruar Policinë e Shtetit. Dy orë më vonë, pa ndërhyrë ende efektivët, Indriti është liruar. Ai bashkë me të vëllanë kanë dëshmuar dhe para grupit hetimor kanë rrëfyer se qëndrimi i tyre në autostradë nuk ka qenë rastësor, por për të vëzhguar Rrumin, për të cilin ishin paguar për ta eliminuar. Por, plani dështoi pasi u pikasën nga njerëzit e shënjestrës.

Vëllezërit Beqiri zbërthyen të gjithë grupin kriminal me bazë në Durrës që kokë kishte Kasandër Nogën, i cili jepte urdhrat nga burgu në Belgjikë, ku është vënë në pranga pas atentatit që i bëri Erion Hasanbellit. 'Killeri' i besuar i Nogës ishte Kevin Zeneli alias Kevin Suçi, 23 vjeç, i cili kishte kontraktuar vëllezërit Beqiri për të vrarë Arbën Mërkurin (Maneci) si dhe Geron Hasanbellin, vëllanë e Erion Hasanbellit. Atentati ndaj Manecit u realizuar, por ai ndaj Hasanbellit dështoi, pasi në "Don bosko" u ngatërrua shënjestra dhe i vrarë mbeti Erion Çela, 35 vjeç. 

Të arrestuarit janë: Gentjan Beqiraj, Indrit Beqiraj, Flamur Bejko, Pellumb Hoxha, Idajet Hoxha, Armand Dalipi (Daka), Fatjon Myrta, Blerim Elezi, Gentian Sheshi,Kujtim Deliallisi, Albano Hajdari, Fatjon Hajdari, Armando Lama, Altin Celami.

Të shpallur në kërkim janë: Agron Bejdolli, Aleksander Laho alias Pellumb Muharremi, Dritan Ferra alias Dritan Muça alias Dritan Prifti, Alban Skonja, Kevin Zeneli alias Kevin Suçi. I arrestuar në Belgjikë është Kasander Noga.

1 MUAJ ME PARE

Fillimisht s’u paraqitën! Mbërritja e vëllezërve Beqiraj shkakton tension në gjyq, si u ndërpre seanca

Gjyq me tensione/ Burg grupit të Durrësit, lirohet mësuesi:
Gjykata e Durrësit

DURRËS- Seanca gjyqësore që u mbaj këtë pasdite në Gjykatën e Durrësit për të dhënë masën e sigurisë ndaj të arrestuarve në kuadër të operacionit “Porositësi”, ka pasur një ndërprerje.

Vëllezërit Indrit dhe Gentian Beqiraj, të cilët ‘zbërthyen’ grupin nuk shkuan fillimisht në seancë gjyqësore për të shmangur tensionet. Por, pas këmbënguljes së togave të zeza, ata u paraqitën në sallë nën masa të rrepta sigurie.

Pjesëmarrja e tyre ka shkaktuar tension dhe seanca është ndërprerë për pak minuta. Me qetësimin e situatës, seanca ka rifilluar.

Masat që u dhanë sot:

‘Burg pa afat’:

Indrit Beqiraj, 32 vjeç banues në Durrës

Gentian Beqiraj, 39 vjeç banues në Durrës

Flamur Bejko, 52 vjeç, banues në Durrës

Burg me afat 45 ditë:

Armand Dalipi (Daka), 43 vjeç, banues në Durrës

Pëllumb Hoxha, 52 vjeç, banues në Fushë Krujë

Idajet Hoxha, 42 vjeç, banues në Bulqizë

Fatjon Myrta, 52 vjeç, banues në Sukth

Blerim Elezi, 51 vjeç, banues në Tiranë

Kujtim Daliallisi, 64 vjeç, banues në Shijak

Gentian Sheshi, 50 vjeç, banues në Durrës

Alban Hajdari, 38 vjeç, banues në Durrës

Armando Lama, 32 vjeç, banues në Durrës

Altin Celmani, 43 vjeç, banues në Tiranë

Për Ilirjan Feçin, i arrestuar më herët në kuadër të operacionit “Golden Bullet”, u referuan materialet shtesë në Prokurori.

1 MUAJ ME PARE

U lirua nga burgu, flet mësuesi që u prangos me grupin kriminal: Beqirajt shpifën e ngatërruan dynjanë se duan të përfitojnë azil politik

Gjyq me tensione/ Burg grupit të Durrësit, lirohet mësuesi:
Fatjon Hajdari

DURRËS- Fatjon Hajdari, me profesion mësues në Durrës ka hedhur poshtë të gjitha akuzat e ngritura nga vëllezërit Gentjan dhe Indrit Beqiraj të cilët ‘zbërthyen’ grupin e vrasësve me pagesë me bazë në Durrës. Ai u lirua sot nga burgu, tre ditë pasi u vu në pranga bashkë me të vëllanë si pjesë e grupit. Por, para mediave, Fajton Hajdari thotë se vëllezërit Beqiraj kanë shpifur. Ai shton se ata po kërkojnë të përfitojnë azil politik jashtë Shqipërisë e ndaj po e bëjnë këtë gjë.

Pjesë nga prononcimi:

Fatjon Hajdari: Asnjë nuk pranoi akuzën nga ato personat. Që thanë se i këna shit i kemi ble armët e kanë ngatërruar dynjanë. Këtë e bëjnë për të përfituar azil të ikin jashtë shtetit. Kanë bërë krimet e veta dhe tani kanë shtuar edhe këtë për shitje armësh, duan vetëm të ikin jashtë shtetit që t’i mbrojë shteti.

Pyetje: Ju kishit njohje me vëllezërit Beqiraj:

Fatjon Hajdari: Jo unë jo kishte vëllai, i njeh.

Për çfarë u akuzove?

Fatjon Hajdari: Kanë bërë shpifje. Kanë kontrolluar banesat dhe kanë shpifur për vëllain. Kur erdhën tek banesa jonë më gjetën armë me leje. Përderisa sa i kanë armët me leje më liruan sot. Ato tjerët po i mbajtën sërish 45 ditë. Kanë shpifur dy persona, kanë armë me leje…

A i njihni dy personat?

Fatjon Hajdari: S’kanë thënë për mua, kanë thënë për vëllain tim dhe të tjerë.

U akuzuat për grup të strukturuar kriminal?

Fatjon Hajdari: Ato jo unë, po ngaqë jetoj me një shtëpi me vëllain më morën edhe mua. Vëllai është Alban Hajdari.

Çfarë ndodhi sot në gjyq?

Gjykata e Durrësit ka dhënë masat e sigurisë për 14 të arrestuarit në kuadër të operacionit ‘Porositësit’. Gjykata caktoi masën burg pa afat për punonjësin e policisë së burgjeve Flamur Bejko dhe për dy vëllezërit Beqiri. Ndërsa masën e sigurisë burg me afat për 45 ditë, Gjykata e Durrësit e ka caktuar për 10 të tjerë.

Masa e caktuara:

‘Burg pa afat’:

Indrit Beqiraj, 32 vjeç banues në Durrës

Gentian Beqiraj, 39 vjeç banues në Durrës

Flamur Bejko, 52 vjeç, banues në Durrës

Burg me afat 45 ditë:

Armand Dalipi (Daka), 43 vjeç, banues në Durrës

Pëllumb Hoxha, 52 vjeç, banues në Fushë Krujë

Idajet Hoxha, 42 vjeç, banues në Bulqizë

Fatjon Myrta, 52 vjeç, banues në Sukth

Blerim Elezi, 51 vjeç, banues në Tiranë

Kujtim Daliallisi, 64 vjeç, banues në Shijak

Gentian Sheshi, 50 vjeç, banues në Durrës

Alban Hajdari, 38 vjeç, banues në Durrës

Armando Lama, 32 vjeç, banues në Durrës

Altin Celmani, 43 vjeç, banues në Tiranë

Për Ilirjan Feçin, i arrestuar më herët në kuadër të operacionit “Golden Bullet”, u referuan materialet shtesë në Prokurori.

2 MUAJ ME PARE

Jepen MASAT/ Gjykata e Durrësit lë në burg pa afat policin që urdhëroi vrasje, 45 ditë për 10 anëtarë, Hajdari lirohet

Gjyq me tensione/ Burg grupit të Durrësit, lirohet mësuesi:
Seancë gjyqësore

DURRËS- Gjykata e Durrësit ka dhënë masat e sigurisë për 14 të arrestuarit në kuadër të operacionit ‘Porositësit’. Përveç dy vëllezërve Gentjan dhe Indrit Beqiri që u lanë në masën e sigurisë ‘burg pa afat’, Gjykata caktoi të njëjtën masë për punonjësin e policisë së burgjeve Flamur Bejko. Ndërsa masën e sigurisë burg me afat për 45 ditë, Gjykata e Durrësit e ka caktuar për 10 të tjerë. Fatjon Hajdari, 39 vjeç, banues në Durrës që u kap në shtëpi me të vëllanë, Alban Hajdari është liruar nga qelia.

Masa e caktuara:

‘Burg pa afat’:

Indrit Beqiraj, 32 vjeç banues në Durrës

Gentian Beqiraj, 39 vjeç banues në Durrës

Flamur Bejko, 52 vjeç, banues në Durrës

Burg me afat 45 ditë:

Armand Dalipi (Daka), 43 vjeç, banues në Durrës

Pëllumb Hoxha, 52 vjeç, banues në Fushë Krujë

Idajet Hoxha, 42 vjeç, banues në Bulqizë

Fatjon Myrta, 52 vjeç, banues në Sukth

Blerim Elezi, 51 vjeç, banues në Tiranë

Kujtim Daliallisi, 64 vjeç, banues në Shijak

Gentian Sheshi, 50 vjeç, banues në Durrës

Alban Hajdari, 38 vjeç, banues në Durrës

Armando Lama, 32 vjeç, banues në Durrës

Altin Celmani, 43 vjeç, banues në Tiranë

Për Ilirjan Feçin, i arrestuar më herët në kuadër të operacionit “Golden Bullet”, u referuan materialet shtesë në Prokurori.

2 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Brenda seancës gjyqësore të vrasësve me pagesë, të arrestuarit në 'apel': Jam me 7 klasë shkollë

Gjyq me tensione/ Burg grupit të Durrësit, lirohet mësuesi:
Seancë gjyqësore

DURRËS- Pamjet që po shikoni vijnë nga Gjykata e Durrësit ku po mbahet seanca gjyqësore për masën e sigurisë ndaj të arrestuarve në kuadër të operacionit ‘Porositësi’. Të arrestuarit japin gjeneralitetet, statusin dhe moshën para trupit gjykues. Dy prej tyre që dëgjohen në pamjet e mëpshtme tregojnë se kanë arsmi përkatësisht me nga 8 dhe 7 klasë secili.

Pjesë nga marrja në pyetje:


Gjykatësi: Ku banon?

Babrru

Gjykatësi: Rrugë s’ka

S’ka.

Gjykatësi: Armisim

8-vjeçar

Gjykatësi: Keni qenë i dënuar ndonjëherë

Po

Gjykatësi: Për çfarë

Lojëra fati

Gjykatësi: Ti tjetri, ditëlinjda…me qetësi bëni punën tuaj të bëjmë punën tonë. Idajet je dakort me avokaten?

Po

Gjykatësi: Arta hajde këtu…Ku banon? Në Durrës?

(Nuk kuptohet)

Gjykatësi: Arsimi, sa klasë ke

Shtatë

Gjykatësi: I martuar je?

Pamjet e publikuara nga Report TV:


Ç’ndodhi mëngjesin e 3 tetorit?

Dy vëllezërit, Gentjan e Indrit Beqiraj kanë qenë duke udhëtuar me një motomjet tip "Piaggio" me targa AI 724, kur janë përplasur nga një makinë me targa 117 që sipas materialit hetimor, nuk shquhen qartë nga pamjet.  Gentiani ka qenë në timon, ndërsa Indriti pasagjer. Të dy janë dhunuar nga grupi i personave që pasi i kanë përplasur, kanë zbritur nga makina. Më pas, ata, pjesë e grupit të Pëllumb Muharremit "Rrumi i Shijakut", kanë marrë peng Indrit Beqiraj ne janë larguar. Gentiani, në panik e i alarmuar për të vëllanë ka lajmëruar Policinë e Shtetit. Dy orë më vonë, pa ndërhyrë ende efektivët, Indriti është liruar. Ai bashkë me të vëllanë kanë dëshmuar dhe para grupit hetimor kanë rrëfyer se qëndrimi i tyre në autostradë nuk ka qenë rastësor, por për të vëzhguar Rrumin, për të cilin ishin paguar për ta eliminuar. Por, plani dështoi pasi u pikasën nga njerëzit e shënjestrës.

Vëllezërit Beqiri zbërthyen të gjithë grupin kriminal me bazë në Durrës që kokë kishte Kasandër Nogën, i cili jepte urdhrat nga burgu në Belgjikë, ku është vënë në pranga pas atentatit që i bëri Erion Hasanbellit. 'Killeri' i besuar i Nogës ishte Kevin Zeneli alias Kevin Suçi, 23 vjeç, i cili kishte kontraktuar vëllezërit Beqiri për të vrarë Arbën Mërkurin (Maneci) si dhe Geron Hasanbellin, vëllanë e Erion Hasanbellit. Atentati ndaj Manecit u realizuar, por ai ndaj Hasanbellit dështoi, pasi në "Don bosko" u ngatërrua shënjestra dhe i vrarë mbeti Erion Çela, 35 vjeç. 

Të arrestuarit janë: Gentjan Beqiraj, Indrit Beqiraj, Flamur Bejko, Pellumb Hoxha, Idajet Hoxha, Armand Dalipi (Daka), Fatjon Myrta, Blerim Elezi, Gentian Sheshi,Kujtim Deliallisi, Albano Hajdari, Fatjon Hajdari, Armando Lama, Altin Celami.

Të shpallur në kërkim janë: Agron Bejdolli, Aleksander Laho alias Pellumb Muharremi, Dritan Ferra alias Dritan Muça alias Dritan Prifti, Alban Skonja, Kevin Zeneli alias Kevin Suçi. I arrestuar në Belgjikë është Kasander Noga.

2 MUAJ ME PARE

Zbërthyen grupin kriminal me bazë në Durrës, vëllezërit Beqiraj mungojnë në seancën gjyqësore

Gjyq me tensione/ Burg grupit të Durrësit, lirohet mësuesi:
Seanca në Durrës

DURRËS- Dy vëllezërit, Indrit dhe Gentian Beqiraj që zbërthyen grupin e vrasësve me pagesë me bazë në Durrës nuk janë paraqitur në seancën e mbajtur sot ku u dha masa e sigurisë për të arrestuarit. Në kafaz u shfaqën 12 të prangosurit pas operacionit “Porositësi” që u zhvilluar pas pengmarrjes së Indrit Beqirajt, ngjarje e raportuar fillimisht nga Dosja.al.

Flamur Bejko, Pëllumb Hoxha, Idajet Hoxha, Armand Dalipi (Daka), Fatjon Myrta, Blerim Elezi, Gentian Sheshi, Kujtim Deliallisi, Albano Hajdari, Fatjon Hajdari, Armando Lama, Altin Celami dhanë gjeneralitetet para trupit gjykues. Nuk dihet ende arsyeja e mungesës së dy vëllezërve Beqiri në gjyq. Masa e sigurisë do tu komunikohet përmes avokatit.

Ç’ndodhi mëngjesin e 3 tetorit?

Dy vëllezërit, Gentjan e Indrit Beqiraj kanë qenë duke udhëtuar me një motomjet tip "Piaggio" me targa AI 724, kur janë përplasur nga një makinë me targa 117 që sipas materialit hetimor, nuk shquhen qartë nga pamjet.  Gentiani ka qenë në timon, ndërsa Indriti pasagjer. Të dy janë dhunuar nga grupi i personave që pasi i kanë përplasur, kanë zbritur nga makina. Më pas, ata, pjesë e grupit të Pëllumb Muharremit "Rrumi i Shijakut", kanë marrë peng Indrit Beqiraj ne janë larguar. Gentiani, në panik e i alarmuar për të vëllanë ka lajmëruar Policinë e Shtetit. Dy orë më vonë, pa ndërhyrë ende efektivët, Indriti është liruar. Ai bashkë me të vëllanë kanë dëshmuar dhe para grupit hetimor kanë rrëfyer se qëndrimi i tyre në autostradë nuk ka qenë rastësor, por për të vëzhguar Rrumin, për të cilin ishin paguar për ta eliminuar. Por, plani dështoi pasi u pikasën nga njerëzit e shënjestrës. Vëllezërit Beqiri zbërthyen të gjithë grupin kriminal me bazë në Durrës që kokë kishte Kasandër Nogën, i cili jepte urdhrat nga burgu në Belgjikë, ku është vënë në pranga pas atentatit që i bëri Erion Hasanbellit. 'Killeri' i besuar i Nogës ishte Kevin Zeneli alias Kevin Suçi, 23 vjeç, i cili kishte kontraktuar vëllezërit Beqiri për të vrarë Arbën Mërkurin (Maneci) si dhe Geron Hasanbellin, vëllanë e Erion Hasanbellit. Atentati ndaj Manecit u realizuar, por ai ndaj Hasanbellit dështoi, pasi në "Don bosko" u ngatërrua shënjestra dhe i vrarë mbeti Erion Çela, 35 vjeç. 

Të shpallur në kërkim janë: Agron Bejdolli, Aleksander Laho alias Pellumb Muharremi, Dritan Ferra alias Dritan Muça alias Dritan Prifti, Alban Skonja, Kevin Zeneli alias Kevin Suçi. I arrestuar në Belgjikë është Kasander Noga.

2 MUAJ ME PARE

Kush i armatosi? Zbardhet dosja e grupit kriminal të Durrësit, Gentiani u alarmua pasi Indritin e morën peng njerëzit e Rrumit (Atentatet)

Gjyq me tensione/ Burg grupit të Durrësit, lirohet mësuesi:
Indrit dhe Gentian Beqiraj

DURRËS- Është zbardhur dosja e grupit të strukturuar kriminal me bazë në Durrës që u shkatërrua pak ditë më parë, pas pengmarrjes së Indrit Beqirajt, ngjarje e raportuar ekskluzivisht nga Dosja.al. Në materialin e siguruar nga Dosja.al përshkruhet përplasja e ndodhur në autostradën Durrës-Tiranë. Dy vëllezërit, Gentjan e Indrit Beqiraj kanë qenë duke udhëtuar me një motomjet tip "Piaggio" me targa AI 724, kur janë përplasur nga një makinë me targa 117 që sipas materialit hetimor, nuk shquhen qartë nga pamjet. 

Gentian ka qenë në timon, ndërsa Indriti pasagjer. Të dy janë dhunuar nga grupi i personave që pasi i kanë përplasur, kanë zbritur nga makina. Më pas, ata, pjesë e grupit të Pëllumb Muharremit "Rrumi i Shijakut", kanë marrë peng Indrit Beqiraj ne janë larguar. Gentiani, në panik e i alarmuar për të vëllanë ka lajmëruar Policinë e Shtetit. Dy orë më vonë, pa ndërhyrë ende efektivët, Indriti është liruar. Ai bashkë me të vëllanë kanë dëshmuar dhe para grupit hetimor kanë rrëfyer se qëndrimi i tyre në autostradë nuk ka qenë rastësor, por për të vëzhguar RRumin, për të cilin ishin paguar për ta eliminuar. Por, plani dështoi pasi u pikasën nga njerëzit e shënjestrës. Vëllezërit Beqiri zbërthyen të gjithë grupin kriminal me bazë në Durrës që kokë kishte Kasandër Nogën, i cili jepte urdhrat nga burgu në Belgjikë, ku është vënë në pranga pas atentatit që i bëri Erion Hasanbellit. 

'Killeri' i besuar i Nogës ishte Kevin Zeneli alias Kevin Suçi, 23 vjeç, i cili kishte kontraktuar vëllezërit Beqiri për të vrarë Arbën Mërkurin (Maneci) si dhe Geron Hasanbellin, vëllanë e Erion Hasanbellit. Atentati ndaj Manecit u realizuar, por ai ndaj Hasanbellit dështoi, pasi në "Don bosko" u ngatërrua shënjestra dhe i vrarë mbeti Erion Çela, 35 vjeç. 

Kush i armatosi?

Për kryerjen e këtyre vrasjeve, në dosje thuhet se Ilirian Feçi e Kevin Zeneli u kanë dhënë armë zjarri të llojit pistoleta, katër copë, si dhe një autoveturë benz me targa të huaj. Po ashtu, kanë treguar se kanë marrë dhe një armë automatik tip kallashnikov e fishekë nga Armando Daka, banues në Plazh Durres, si dhe të shtyrë nga Flamur Bejko kanë blerë një armë pistoletë nga Armando Lama dhe kane siguruar dhe lëndë plasëse dinamit të blera nga Idajet Hoxha banues në Bulqize, me te cilin do te demonin apo shkaterronin pronën e disa djemve qe kishin konfllikt me Flamur Bejkon. 

Të arrestuarit janë: Gentjan Beqiraj, Indrit Beqiraj, Flamur Bejko, Pellumb Hoxha, Idajet Hoxha, Armand Dalipi (Daka), Fatjon Myrta, Blerim Elezi, Gentian Sheshi,Kujtim Deliallisi, Albano Hajdari, Fatjon Hajdari, Armando Lama, Altin Celami.

Të shpallur në kërkim janë: Agron Bejdolli, Aleksander Laho alias Pellumb Muharremi, Dritan Ferra alias Dritan Muça alias Dritan Prifti, Alban Skonja, Kevin Zeneli alias Kevin Suçi.

I arrestuar në Belgjikë është Kasander Noga.

Pjesë nga dosja:

Nga materialet e referuara paraprakisht nga policia gjyqësore rezultoi se; Ky procedim është regjistruar ne fillim për veprën penale te “Hegja e paligjshme e lirisë” duke u plotësuar n vijim edhe me veprat penale të , “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armeve, i armeve shpërthyese dhe municioneve” , ” Sigurimi i kushteve dhe mjeteve materiale për kryerjen e vrasjeve ” dhe ” Grup i strukturuar kriminal ” «Prodhimi, mbajtja ,blerja apo shitja pa leje e armeve te ftohta ” . te« Prodhimi, dhe shitja e lendeve narkotike ” ” Prodhimi dhe mbajtja pa leje armeve te gjuetise apo sportive “te parashikuar nga nenet 110/2; 278/1, 80, 333/a, 283, 280 dhe 279 te Kodit Penal. Konkretisht; Nga policia gjyqësore jemi informuar verbalisht se ne datën 02.10.2022, rreth orës 12.00, se n° rrugën interurbane Durres – Tirane, ka ndodhur një ngjarje kriminale. Shtetasit Gentjan Beqiraj drejtues motoçikletë Piaggio me targa AI 724 dhe pasagjer i vëllai i tij shtetasi Indrit Beqiraj te dy banues ne lagien nr. 10 Durrës, janë goditur ne lëvizje nga një mjet me ngjyrë te zeze me targa 117 i paidentifikuara qarte. Ne vendngjarje është afruar edhe një mjet tjetër dhe personat kanë dale nga mjetet. Personat që ndodheshin ne këto mjete kane nisur te dhunojnë shtetasit Gentjan dhe Indrit Beqiraj. Ne vijim këta persona kanë mare me dhunë ne njërin nga mjetet, shtetasin Indrit Beqiraj dhe te tre telefonat e tyre personale. Shtetasi Indrit Beqiraj ka numër telefonik 0684089382 dhe 0683055060, ndërsa shtetasi Gentjan Beqiraj me numer telefoni 0684089385. Menjëherë pas ngjarjes shtetasi Gentjan Beqiraj ka njoftuar policinë e shtetit të cilët kanë nisur nga veprimet e para në vendngjarje.

Ne vijim pas rreth një gjysëm ore u mor njoftimi qe shtetasi Indrit Beqiri, ishte lënë i lire dhe u paraqit ne Drejtorine Vendore te policisë Durrës, ku ne vijim te veprimeve hetimore, ai ka deklaruar ngjarjen e ndodhur duke te krijuar dyshime se autore te ngjarjes jane persona posedues ose lidhje shoqërore te shtetasit Aleksander Laho, administrator i lokalit Tratoria ne Sukth Durres. Deklaron qe ne bashkëpunim me shtetasit Gentian Beqiraj, Ilirjan Feci, Kevin Zeneli (Suçi), duke bashkepunuar me njeri tjetrin, te nxitur kundrejt pagesës nga shtetasi Kasander Noga, e mes pas dhe nga shtetasi Flamur Bejko, te nxitur kane dashur te vrasin me arme zjarri shtetasit Geron Hasanbelliu banues ne Fier si dhe nipat e tij; si dhe shtetasin Arben Merkuri, banues ne Sukth Durres, ku për kryerjen e këtyre vrasjeve nga shtetasit Ilirian Feci e Kevin Zeneli ju jane dhene arme zjarri pistoleta te llojeve te ndryshme, katër cope, si dhe një autoveturë benz me targa te huaja e kane marrë një banese me qera ne Tirane. Po ashtu kane marre dhe një arme automatik tip kallashnikov e fishekë nga shtetasi Armando Daka, banues ne Plazh Durres, si dhe te shtyrë nga Flamur Bejko kane blere një arme pistolete nga shtetasi Armando Lama dhe kane siguruar dhe lende plasese dinamit te blera nga shtetasi Idajet Hoxha banues ne Bulqize, me te cilin do te demonin apo shkaterronin pronën e disa djemve qe kishin konfllikt me Flamurin. Deklaron se armët pistolete te blera ja ka shitur shtetasve Gentian Sheshi, banues ne lagjen nr.6 Durrës; shtetasit Amando Lama, banues ne lagjen nr.17 Durres, dhe Altin Celama banues ne Tirane, ku nga ky shtetas ka marre dhe dy arme Glok te cilat ja ka shitur shtetasve shtetasit Albano Hajdari, banues ne lagjen nr. 10 Durres, shtetasit Kujtim Deliallisi, banues ne Shijak Durrës. Nga policia është vijuar me kontrollin e banesave ku ne banesen e shtetasit Indrit e Gentian Begiraj është gjetur një arme automatik kallashnikov si dhe fisheke e lende plasese. Provat e gjetura gjate kontrolleve te banesave jane sekuestruar e marre ne cilësinë e provës.

Nga hetimet është konstatuar se autoret e heqjes se paligjshme te lirise se shtetasit Indrit Beqiraj, janë ndihmuar dhe nga nje automjet tjetër ne pronësi te shtetasit Fatjon Myrto, si dhe është arritur te gjendet i braktisur mjeti i dyshuar i autoreve tip BMë i cili rezulton ne pronesi te shtetasit Agron Bedolli. Nga kontrollet e banesave te shtetasve Alban Hajdari de Blerim Elezi janë gjetur sende te paligjshme si arme gjahu e doreze metalike grushti, shkop gome, e lende narkotike qe ju përkisnin shtetasve Fatjon Hajdari de Blerim Elezi. INga policia është proceduar me arrestimin ne flagrancë te shtetasve Është bere sekuestrimi i sendeve te kunderligishme si dhe vijohet me veprime te tjera dinamike si pyetje personash, kontrolle ne banesa, ne subject etj. Veprimet e mësipërme kryera nga ky shtetas përmbajnë elementet e figures vepres penale te “Trafikimi I narkotikeve, ne bashkëpunim ” parashikuar nga neni 283.a.2 I K Penal.

2 MUAJ ME PARE

Rrëfimi i tyre shkatërroi bandën e Kasandër Nogës, lihen në burg vëllezërit Beqiraj

Gjyq me tensione/ Burg grupit të Durrësit, lirohet mësuesi:
Indrit dhe Gentian Beqiraj

DURRËS- Indrit dhe Gentian Beqiraj janë lënë në burg ditën e sotme nga Gjykata e Durrësit. Dyshja nuk ishin prezent në seancë për tu njohur me masën e sigurisë bashkë me të arrestuarit e tjerë në kuadër të operacionit "Porositësi" që u realizua pas rrëfimit të tyre.  Falë dëshmisë së tyre është bërë i mundur i dy ngjarjeve të rënda, një krim i ndodhur në Tiranë dhe një tjetër në zonën e Sukthit ku është vrarë Arben Mërkuri. Gjithashtu ata kanë hedhur dritë edhe mbi vrasje të tjera të planifikuara në qytetin e Durrësit, në Tiranë e jo vetëm. Dëshmia e tyre ka qenë kyçe për hetuesit e çështjes pasi bazuar dhe referuar të dhënave që ata kanë dhënë, ata kanë bërë të mundur dhe arrestimin e personave të tjerë, ndërsa kanë shpallur në kërkim edhe 5 persona. 

Ç’ndodhi mëngjesin e 3 tetorit?

Dy vëllezërit, Gentjan e Indrit Beqiraj kanë qenë duke udhëtuar me një motomjet tip "Piaggio" me targa AI 724, kur janë përplasur nga një makinë me targa 117 që sipas materialit hetimor, nuk shquhen qartë nga pamjet.  Gentiani ka qenë në timon, ndërsa Indriti pasagjer. Të dy janë dhunuar nga grupi i personave që pasi i kanë përplasur, kanë zbritur nga makina. Më pas, ata, pjesë e grupit të Pëllumb Muharremit "Rrumi i Shijakut", kanë marrë peng Indrit Beqiraj ne janë larguar. Gentiani, në panik e i alarmuar për të vëllanë ka lajmëruar Policinë e Shtetit. Dy orë më vonë, pa ndërhyrë ende efektivët, Indriti është liruar. Ai bashkë me të vëllanë kanë dëshmuar dhe para grupit hetimor kanë rrëfyer se qëndrimi i tyre në autostradë nuk ka qenë rastësor, por për të vëzhguar Rrumin, për të cilin ishin paguar për ta eliminuar. Por, plani dështoi pasi u pikasën nga njerëzit e shënjestrës.

Vëllezërit Beqiri zbërthyen të gjithë grupin kriminal me bazë në Durrës që kokë kishte Kasandër Nogën, i cili jepte urdhrat nga burgu në Belgjikë, ku është vënë në pranga pas atentatit që i bëri Erion Hasanbellit. 'Killeri' i besuar i Nogës ishte Kevin Zeneli alias Kevin Suçi, 23 vjeç, i cili kishte kontraktuar vëllezërit Beqiri për të vrarë Arbën Mërkurin (Maneci) si dhe Geron Hasanbellin, vëllanë e Erion Hasanbellit. Atentati ndaj Manecit u realizuar, por ai ndaj Hasanbellit dështoi, pasi në "Don bosko" u ngatërrua shënjestra dhe i vrarë mbeti Erion Çela, 35 vjeç. 

Të arrestuarit janë: Gentjan Beqiraj, Indrit Beqiraj, Flamur Bejko, Pellumb Hoxha, Idajet Hoxha, Armand Dalipi (Daka), Fatjon Myrta, Blerim Elezi, Gentian Sheshi,Kujtim Deliallisi, Albano Hajdari, Fatjon Hajdari, Armando Lama, Altin Celami.

Të shpallur në kërkim janë: Agron Bejdolli, Aleksander Laho alias Pellumb Muharremi, Dritan Ferra alias Dritan Muça alias Dritan Prifti, Alban Skonja, Kevin Zeneli alias Kevin Suçi. I arrestuar në Belgjikë është Kasander Noga.

operacioni porositesi indrit beqiraj gentjan beqiraj

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE