LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Protesta e PSD-së në Prishtinë! Tym dhe flamuj të bardhë para Qeverisë, Molliqaj: Kurti e do më shumë pushtetin se shtetin

•Partia Socialdemokrate zhvilloi ditën e sotme një protestë në Prishtinë për të kundërshtuar marrëveshjen e Ohrit. • Sipas PSD-së, marrëveshja është pa mbështetje politike, pa legjitimitet e me shumë kundërshtime popullore. •Kryetari i kësaj partie, Dardan Molliqaj, deklaroi se Kosova pas kësaj marrëveshje nuk ka marrë siguri se do ta njohin pesë vendet anëtare të BE-së, ose ndonjë garanci për anëtarësim në NATO. •PSD gjatë protestës ka hedhur tym para Qeverisë së Kosovës, ndërkaq ka vendosur edhe flamuj të bardhë.

4 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Tym e flamuj të bardhë para Qeverisë, kështu ka përfunduar protesta e PSD-së

Protesta e PSD-së në Prishtinë! Tym dhe flamuj të
Pamje nga protesta

KOSOVË- Protesta e Partisë Socialdemokrate në kundërshtim të marrëveshjes së Ohrit. Pas fjalimit të kreut të Socialdemokrate Dardan Molliqaj, aktivistë të PSD-së kanë hedhur tym para ndërtesës së Qeverisë dhe në mënyrë simbolike kanë vendosur flamuj të bardhë.

Dardan Molliqaj tha se kryeministri Albin Kurti nuk ka qenë asnjëherë i brengosur për dëmet e vërteta të Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Gjithashtu ai shtoi se Kurti u dorëzua para dëshirës për të mbajtur pushtet. 

PSD gjatë protestës ka hedhur tym para Qeverisë së Kosovës, ndërkaq ka vendosur edhe flamuj të bardhë.

“Kjo marrëveshje paraqet zymtësi dhe i ftojmë qytetarët që ta kundërshtojnë”,- ka thënë Molliqaj.

 

2 MUAJ ME PARE

"Kurti si pinok"/ Protesta e PSD-së në Kosovë, mesazhet përmes pankartave

Protesta e PSD-së në Prishtinë! Tym dhe flamuj të
Pankarta

KOSOVË-Partia Socialdemokrate ka nisur protestën e cila ka për qëllim kundërshtimin e marrëveshjes së Ohrit.

Pamjet nga protesta tregojnë se protestuesit janë nisur me pankarta në duar nga sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë në drejtim të Qeverisë së Kosovës para objektit të së cilës do të mbajnë edhe fjalimet. 

Në pankartat e tyre, shihet të jetë fytyra e Kurtit, si Pinoku, duke nënkuptuar kështu se është gënjeshtar.

Protesta e PSD-së në Prishtinë! Tym dhe flamuj të

Aktivistë të PSD-së kanë hedhur tym para ndërtesës së Qeverisë, ndërsa kanë vendosur edhe flamuj të bardhë. Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj tha se kryeministri Albin Kurti nuk ka qenë asnjëherë i shqetësuar për dëmet e vërteta të Asociacionit të komunave me shumicë serbe./Dosja.al

 

 

2 MUAJ ME PARE

Nis protesta në Kosovë kundër marrëveshjes së Ohrit, prin kreu i PSD-së

Protesta e PSD-së në Prishtinë! Tym dhe flamuj të
Protesta ne Kosove

KOSOVË- Partia Socialdemokrate ka nisur protestën kundër marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë, të arritur në Ohër më 18 mars. Në krye të protestës është kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj.

Protestuesit janë nisur nga sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë në drejtim të Qeverisë së Kosovës para objektit të së cilës do të mbajnë edhe fjalimet. 

Ndër të tjera në protestë do të kërkohet edhe dorëheqja e kryeministrit Albin Kurti, i cili pranoi themelimin e Asociacionit. Në këtë protestë po marrin pjesë edhe ish-deputetë si Zafir Berisha dhe anëtarë nga Organizata e Veteranëve të Luftës.

 

2 MUAJ ME PARE

Kundër marrëveshjes së Ohrit, sot protestë në Kosovë, kërkohet dorëheqja e Kurtit

Protesta e PSD-së në Prishtinë! Tym dhe flamuj të
Foto ilustruese

KOSOVË- Partia Socialdemokrate do të zhvillojë ditën e sotme një protestë kundër marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë, të arritur në Ohër më 18 mars. Në këtë protestë do të kërkohet edhe dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Protesta nis në orën 14:00 në sheshin “Zahir Pajaziti”, për të vazhduar para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës, ku edhe do të mbahen fjalimet.

PSD vlerëson se kryeministri Kurti s’ka legjitimitet, prandaj duhet të dorëhiqet.

“Rrenat që pushteti i përdorte për ta arsyetuar marrëveshjen i patën këmbët e shkurtra. Propaganda nuk iu eci. Revolta e madhe qytetare është dëshmia për këtë. Tashmë, 1 javë pas dakordimit në Ohër, po e kuptojmë qartë se çka lë të kuptojë Plani Evropian dhe Aneksi i Zbatimit. Në njërën anë, marrëveshja normalizon mosnjohjen në mes të Kosovës dhe Serbisë dhe, me vullnetin politik të Kurtit, Kosova heq dorë nga kërkesa për njohje. Në anën tjetër, Kosova, me vullnetin politik të Kurtit, merr përsipër të krijojë Asociacion njëetnik me autonomi substanciale si formë e pushtetit paralel përballë pushtetit qendror. Marrëveshja është jashtëzakonisht e dëmshme. Prandaj rezistenca duhet të jetë e përbashkët e masive. Nesër, me 25 mars, protestojmë duke kërkuar dorëheqjen e Kurtit. Ky kryeministër nuk ka legjitimitet të nënshkruajë marrëveshje të tillë”, thuhet në deklaratën e PSD-së.

protesta e psd ne kosove

Sondazh

Poll

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit