LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Hera e dytë në pak muaj/ Përfshihet nga flakët spitali rajonal i Shkodrës, shkak i zjarrit dyshohet një shkëndijë elektrike

• Spitali rajonal i Shkodrës është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. • Zjarri ka rënë në katin nëntokë të spitalit ndërsa u raportua se flakët kanë përfshirë dhomat ku ndodhet farmacia e spitalit. • Ngjarja u regjistrua rreth orës 19:30 në një dhomë në bodrumin e Spitalit Rajonal Shkodër ku janë të instaluara pompat e ujësjellësit. • Në lidhje me zjarrin ka reaguar edhe policia e cila ka bërë me dije se shkak i flakëve dyshohet të ketë qenë një shkëndijë elektrike. • Pas rënies së zjarrit është shkaktuar edhe panik tek pacientët. •  Zjarrfikësit kanë ndërhyrë menjëherë duke shuar zjarrin nga i cili ka vetëm dëme materiale. • Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të shkakut të rënies së zjarrit. • Kjo nuk është hera e parë që spitali përfshihet nga flakët pasi edhe në muajin janar, një zjarr masiv përfshiu spitalin e Shkodrës por deri më sot nuk janë zbuluar arsyet. 

3 artikuj për këtë temë.

2 JAVE ME PARE

U përfshi nga flakët, reagon nëndrejtori teknik i spitalit në Shkodër: Nuk ka rënë zjarr, shtresa termoizoluese e cisternave ka nxjerrë tym

Hera e dytë në pak muaj/ Përfshihet nga flakët spitali
Drejtori teknik

SHKODËR- Drejtori teknik në Spitalin Rajonal të Shkodër ka reaguar në lidhje me raportimet për rënien e zjarrit në spital. Drejtori u shpreh se në spital nuk ka rënë zjarr. Sipas tij shtresa termoizoluese të cisternave kanë nxjerrë tym.

Ai më tej shtoi se nga kontrolloi i deritanishëm nuk rezulton se ka pasur defekte teknik. Drejtori shtoi se nuk ka pasur asnjë problem në shërbimin mjekësor dhe nuk është dashur të kryhet ndonjë veprim për evakuimin e pacientëve.

Në një intervistë për ABC Neës, ai shprehet se në dhomën teknik të paneleve diellore, shtresa termoizoluese të cisternave kanë nxjerrë tym. Në lidhje me shërbimin, ai tha se çdo gjë është në rregull dhe se pacientët nuk janë evakuuar.

“Ju informoj se nuk ka rënë zjarr në Spitalin Rajonal të Shkodrës. Në dhomën teknik të paneleve diellore, shtresa termoizoluese të cisternave kanë nxjerrë tym. Dhe vetëm si pasojë e kësaj ka dalë tymi që është bërë. Nga kontrolloi i deritanishëm nuk rezulton se ka pasur defekte teknik.

Asnjë shërbim nuk është prekur nga tymi që ka dalë. Nuk ka pasur asnjë problem në shërbimin mjekësor dhe nuk është dashur të kryhet ndonjë veprim për evakuimin e pacientëve. Do jetë eksperti që do ta zbulojë se nga ka dalë tymi.”, tha ai.

Spitali rajonal i Shkodrës u përfshi nga flakët pasditen e sotme. Zjarri ka rënë në katin nëntokë të spitalit ndërsa u raportua se flakët kanë përfshirë dhomat ku ndodhet farmacia e spitalit. Ngjarja u regjistrua rreth orës 19:30 në një dhomë në bodrumin e Spitalit Rajonal Shkodër ku janë të instaluara pompat e ujësjellësit.  Në lidhje me zjarrin ka reaguar edhe policia e cila ka bërë me dije se shkak i flakëve dyshohet të ketë qenë një shkëndijë elektrike. Pas rënies së zjarrit është shkaktuar edhe panik tek pacientët.  Zjarrfikësit kanë ndërhyrë menjëherë duke shuar zjarrin nga i cili ka vetëm dëme materiale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të shkakut të rënies së zjarrit. Kjo nuk është hera e parë që spitali përfshihet nga flakët pasi edhe në muajin janar, një zjarr masiv përfshiu spitalin e Shkodrës por deri më sot nuk janë zbuluar arsyet. 

2 JAVE ME PARE

Zjarri në spitalin e Shkodrës, policia: Shkak një shkëndijë elektrike, ka vetëm dëme materiale

Hera e dytë në pak muaj/ Përfshihet nga flakët spitali
pamje nga spitali

SHKODËR- Policia ka reaguar lidhur me zjarrin e rënë ditën e sotme në spitalin rajonal të Shkodrës. Në reagimin e tyre thuhet se zjarri ka nisur si pasojë e një shkëndije elektrike në bodrumin e spitalit ku janë të instaluara pompat e ujësjellësit. 

Më tej bëhet me dije se falë ndërhyrjes së zjarrfikëses, zjarri është shuar, ndërsa raportohet vetëm dëme materiale. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkakut të rënies së zjarrit.

NJOFTIMI I POLICISË: 

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 19:30, në një dhomë në bodrumin e Spitalit Rajonal Shkodër ku janë të instaluara pompat e ujësjellësit ka rënë zjarr, dyshohet si pasojë e një shkëndije elektrike.

Zjarrfikësit kanë ndërhyrë menjëherë duke shuar zjarrin nga i cili ka vetëm dëme materiale. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e plotë të shkakut të rënies së zjarrit.

2 JAVE ME PARE

FOTO/ Përfshihet nga flakët spitali i Shkodrës, zjarri shkaktoi panik te pacientët

Hera e dytë në pak muaj/ Përfshihet nga flakët spitali
Zjarri

SHKODËR- Spitali rajonal i Shkodrës është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Sipas informacioneve paraprake zjarri ka rënë në katin nëntokë të spitalit.

Raportohet se flakët kanë përfshirë dhomat ku ndodhet farmacia e spitalit, ndërsa është shkaktuar edhe panik tek pacientët. Ende nuk dihet nëse ka persona të lënduar, përveç dëmeve materiale. 

Edhe në muajin janar, një zjarr masiv përfshiu spitalin e Shkodrës por deri më sot nuk janë zbuluar arsyet. 

zjarri ne spitalin e shkodres

Sondazh

Poll

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme