LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

"Një marrëdhënie e cila është bërë e pamundur", Meta deklaron divorcin nga Monika Kryemadhi: Nuk mori në telefon për të pyetur se çfarë mendon!

• Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dhënë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme përsa i përket marrëdhënies së tij me Monika Kryemadhin. • Në në intervistë për Syri Tv, teksa u pyet se si mund të bindi anëtarësinë dhe publikun se SPAK është i kapur nga Rama, kur nuk bind dot bashkëshorten e tij, Meta u shpreh se për shkak të kësaj deklarate zonja Kryemadhi është ish-bashkëshortja e tij tashmë. • Meta shtoi se sot ka ndjekur rrugën juridike dhe për këtë çështje ka njoftuar dhe djalin e tij, Besarin. • Ai ka deklaruar sot se SPAK kontrollohet nga njeriu i Kryeministrit Edi Rama, sipas tij, që është Engjëll Agaçi. • Meta ka thënë se problemi madhor këtu i korrupsionit është Rama.• Ai shtoi se Veliaj duhet të ishte prej katër vitesh në burg që kur mori kompetencat e këshillit bashkiak pasi ka prodhuar një dëm të madh financiar. • Meta tha se punët në familjen e tyre ishin ndarë dhe me llogaritë ekonomike dhe lëvizjet financiare, merrej Monika Kryemadhi, pasi ai nuk kishte kohë për këto detyrime. • I pyetur se nëse mendoni se Kryemadhi është e pafajshme, pse po kërkon divorcin, Meta ka dhënë arsyet e tij.• Ai ka shtuar se çështja e mandateve ka qenë një krisje shumë e madhe mes tyre.• Meta tha se çështja e mandate është një krim për popullin shqiptar.

4 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

DOKUMENTI/ Deklaroi divorcin nga Monika Kryemadhi, ja padia e dorëzuar në gjykatë nga Ilir Meta

"Një marrëdhënie e cila është bërë e
Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta

TIRANA- Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dhënë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme përsa i përket marrëdhënies së tij me Monika Kryemadhin. Në në intervistë për Syri Tv, teksa u pyet se si mund të bindi anëtarësinë dhe publikun se SPAK është i kapur nga Rama, kur nuk bind dot bashkëshorten e tij, Meta u shpreh se për shkak të kësaj deklarate zonja Kryemadhi është ish-bashkëshortja e tij tashmë.

Meta shtoi se sot ka ndjekur rrugën juridike dhe për këtë çështje ka njoftuar dhe djalin e tij, Besarin. Ai tha se punët në familjen e tyre ishin ndarë dhe me llogaritë ekonomike dhe lëvizjet financiare, merrej Monika Kryemadhi, pasi ai nuk kishte kohë për këto detyrime. I pyetur se nëse mendoni se Kryemadhi është e pafajshme, pse po kërkon divorcin, Meta ka dhënë arsyet e tij.

Ai ka shtuar se çështja e mandateve ka qenë një krisje shumë e madhe mes tyre. Meta tha se çështja e mandate është një krim për popullin shqiptar.

Më poshtë dokumenti që përmban padinë e Metës, të dorëzuar sot në Gjykatën e Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm.

1 MUAJ ME PARE

"Nuk mori në telefon për të pyetur se çfarë mendon!" Divorci me Kryemadhin, Meta: Një marrëdhënie e cila është bërë e pamundur

"Një marrëdhënie e cila është bërë e
Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta

TIRANA- Presidenti i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka deklaruar sot është ndarë nga bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi. Meta tha në një intervistë për Syri Tv se punët në familjen e tyre ishin ndarë dhe me llogaritë ekonomike dhe lëvizjet financiare, merrej Monika Kryemadhi, pasi ai nuk kishte kohë për këto detyrime. I pyetur se nëse mendoni se Kryemadhi është e pafajshme, pse po kërkon divorcin, Meta ka dhënë arsyet e tij.

Ai ka shtuar se çështja e mandateve ka qenë një krisje shumë e madhe mes tyre. Meta tha se çështja e mandate është një krim për popullin shqiptar.

"E para, unë e mendoj se është e pafajshme. E dyta, Batoni më ka thënë në një darkë tek Kodra e Diellit, më ka thënë se, kam menduar se do ta ndaje që kur u lanë mandatet. E përmenda çështjen e mandateve se ajo ka qenë një krisje shumë e madhe mes nesh. Nuk ka qenë lojë dhe nuk është lojë. Çështja e mandate është një krim për popullin shqiptar.

Unë kam pritur nga ajo një reflektim nga ajo dhe e deputetëve dhe askush nuk mori në telefon për të pyetur se, nëse ti ke dalë kundër çfarë mendon. Nuk e bëra unë kryetare të partisë, ashtu siç e thatë ju. Ajo ka pasur kontributet e veta shumë të mëdha. Pas zgjedhjes time të sforcuar si president, kryetar u bë Petrit Vasili, për shkak të përvojës, qartësisë politike dhe ajo u bë nënkryetare si një mbështetëse dhe për të mbajtur linjën.

Dhe më pas erdhën zgjedhjet, rezultati i dobët në Fier dhe presionet e Ramës ndaj deputetëve sepse u duk e qartë që po shkonim drejt opozitës. Më pas u mendua si zgjidhje për të mbajtur më të bashkuar partinë, dhe për shkak energjive që ajo kishte. Ka kontributet e veta që askush nuk ja ka mohuar dhe nuk ja mohon. Por tani kjo është një marrëdhënie e cila është bërë e pamundur dhe kjo është një zgjidhje më e qetë për të gjithë", tha Meta.

1 MUAJ ME PARE

Kryemadhi ka bashkëpunuar me Veliajn kundër tij?! Meta: Nuk dua të futem në këtë çështje, problemi madhor i korrupsionit është Rama

"Një marrëdhënie e cila është bërë e
Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi

TIRANA- Presidenti i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka deklaruar sot se SPAK kontrollohet nga njeriu i Kryeministrit Edi Rama, sipas tij, që është Engjëll Agaçi. Në një intervistë për Syri Tv, Meta ka thënë se problemi madhor këtu i korrupsionit është Rama. Ai shtoi se Veliaj duhet të ishte prej katër vitesh në burg që kur mori kompetencat e këshillit bashkiak pasi ka prodhuar një dëm të madh financiar.

Pjesë nga intervista:

Pyetja: A mundet që Veliaj dhe Kryemadhi të kenë bashkëpunuar mes tyre kundër teje?

Meta: Nuk dua të futem në këtë çështje, problemi madhor këtu i korrupsionit është Rama. Është njeriu që dërgoi Sinaloan edhe në Rumani

Pa asnjë diskutim Veliaj duhet të ishte prej katër vitesh në burg që kur mori kompetencat e këshillit bashkiak pasi ka prodhuar një dëm të madh financiar.

Agaçi është përgjegjës kryesor pasi kur kalonte akte e qeverisë dhe është njeriu kryesor i aferës së inceneratorit dhe koordinon bashëkpunimin me SPAK.

1 MUAJ ME PARE

"Pas kësaj deklarate, zonja është ish-bashkëshortja ime", Meta deklaron divorcin nga Monika Kryemadhi

"Një marrëdhënie e cila është bërë e
Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta

TIRANA- Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dhënë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme përsa i përket marrëdhënies së tij me Monika Kryemadhin. Në në intervistë për Syri Tv, teksa u pyet se si mund të bindi anëtarësinë dhe publikun se SPAK është i kapur nga Rama, kur nuk bind dot bashkëshorten e tij, Meta u shpreh se për shkak të kësaj deklarate zonja Kryemadhi është ish-bashkëshortja e tij tashmë.

Meta shtoi se sot ka ndjekur rrugën juridike dhe për këtë çështje ka njoftuar dhe djalin e tij, Besarin.

Pjesë nga intervista:

Çim Peka: Kur ju nuk mund të bindni ish-kryetaren e LSI-së dhe bashkëshorten tuaj që SPAK është i kapur nga Edi Rama, si mund të bindni publikun dhe anëtarësinë tuaj?

Ilir Meta: Keni shumë të drejtë. Pas kësaj deklarate, zonja Kryemadhi është ish-bashkëshortja ime. Dhe sot kam ndjekur edhe rrugën juridike për këtë cështje dhe kam njoftuar edhe djalin tim Besar Ilir Meta, i cili më ka thënë pak kohë më parë që kur kemi kaq shumë tensione dhe probleme me njërin tjetrin mund të gjeni ndonjë zgjidhje me të qetë dhe unë besoj se e kam gjetur një zgjidhje.

ilir meta dhe monika kryemadhi

Sondazh

Poll

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Abuzimet me fondet për bujqësinë/ Zhupa: Nuk duam t'i bëjmë gjyqin Frida Krifcës, le t'ja bëjë SPAK

Bardhi në Kuvend: Konferenca e Kryetarëve nuk e ka në kompetencë të refuzojë këtë kërkesë

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta