LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Ngjarje tronditëse në Korçë/ Fqinji vret 40-vjeçarin, më pas vetëvritet, shkak dyshohet një banesë

•Emiljano Pine është 40-vjeçari që u qëllua me armë zjarri nga një person, i cili më pas u vetëvra. • Ngjarja e rëndë ndodhi në lagjen nr.18, ku një shtetas ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri 40-vjeçarin dhe më pas ka qëlluar veten duke u vetëvrarë. • Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ku kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës armën e krimit, gëzhojat. • Gjithashtu janë administruar dhe po këqyren pamjet filmike nga kamerat e sigurisë. • Për këtë rast është krijuar një grup i posaçëm hetimor i cili po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes, si dhe për identifikimin e autorit të ngjarjes.

8 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Vrasja në Korçë, autori dhe viktima kishin lidhje familjare, ja pista që po hetohet

Ngjarje tronditëse në Korçë/ Fqinji vret
Foto nga vendi i ngjarjes

KORÇA- Autori i ngjarjes së rëndë që ndodhi sonte në Korçë është Ilo Lluka. Ai është personi që qëlloi për vdekje 40-vjeçarin Emiljano Pine dhe më pas u vetëvra me të njëjtën armë. Ngjarja në lagjen nr.18 të Korçës. Mësohet se policia po heton në pistën e vrasjes për shkak të marrëdhënieve familjare pasi viktimat njiheshin me njeri-tjetrin.

Në vendin e ngjarjes sipas burimeve nga policia janë gjetur 4 gëzhoja dhe dyshohet se viktima mund te jetë qëlluar rreth 4 herë duke e lënë të plagosur rëndë si fillim dhe me pas për shkak të plagëve të rënda ka ndërruar jetë në spital.

Njoftim:

Korçë/Informacion shtesë

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e sotme, në lagjen nr. 18, Korçë, ju informojmë se grupi hetimor pas veprimeve të kryera me qëllim zbardhjen e rrethanave të saj, ka bërë të mundur identifikimin e autorit të dyshuar të ngjarjes, që qëlloi me armë zjarri 40-vjeçarin E. P., i cili humbi jetën dhe më pas vrau edhe veten me armën e krimit.
Konkretisht autori është shtetasi I. Ll., 61 vjeç, banues në Korçë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Korçë, vijon veprimet për zbardhjen e motiveve dhe shkaqeve të kësaj ngjarjeje.

1 MUAJ ME PARE

EMRI/ Qëlloi për vdekje 40-vjeçarin më pas vrau veten, identifikohet autori në Korçë

Ngjarje tronditëse në Korçë/ Fqinji vret
Foto nga vendi i ngjarjes

KORÇA- Autori i ngjarjes së rëndë që ndodhi sonte në Korçë është Ilo Lluka. Ai është personi që qëlloi për vdekje 40-vjeçarin Emiljano Pine dhe më pas u vetëvra me të njëjtën armë. Ngjarja në lagjen nr.18 të Korçës. Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ku kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës armën e krimit, gëzhojat. Gjithashtu janë administruar dhe po këqyren pamjet filmike nga kamerat e sigurisë.

 

1 MUAJ ME PARE

"U qëllua nga fqinji", plagosja me armë zjarri në Krujë, po lëvizte me motor, si ndodhi 'përplasja'

Ngjarje tronditëse në Korçë/ Fqinji vret
Foto ilustruese

KRUJA- Një person është plagosur me armë zjarri këtë mbrëmje në Krujë. Mësohet se bëhet fjalë Artan Gogën, një tregtar makinash. Ai është qëlluar me pistoletë nga autori i identifikuar me inicialet V. M., dhe ka plagë në kokë. Autori dhe i plagosur janë komshinj dhe kanë qenë shokë me njëri-tjetrin, por plagosja ka ndodhur pas një sherri me armë zjarri.

I plagosuri ka qenë duke lëvizur me motor kur është qëlluar me armë zjarri tip me pistoletë.

NJOFTIMI I POLICISË

Krujë/Informacion paraprak

Më datë 28.02.2024, në rrugën "Asim Zeneli", shtetasi V. M., dyshohet se ka plagosur me armë zjarri pistoletë shtetasin A. G., 57 vjeç, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Vijon puna për kapjen e autorit të dyshuar të ngjarjes.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

1 MUAJ ME PARE

FOTO/ I shtrirë në rrugë dhe i mbuluar me një çarçaf të bardhë, çfarë ndodhi në vrasjen në Korçë

Ngjarje tronditëse në Korçë/ Fqinji vret
Foto nga vendi i ngjarjes

KORÇA- Një vrasje ka ndodhur në qytetin e Korçës mbrëmjen e sotme. Policia e Korçës ka dhënë detaje nga ngjarja e rëndë ku thuhet se ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.18 në rrugën "Koço Goliku", ku ka mbetur i vdekur 40-vjeçari E.P.

Sipas njoftimit të policisë autori i vrasjes ka vrarë veten pasi kryer vrasjen dhe ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spital. 


NJOFTIMI I POLICISË

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 28.02.2024, rreth orës 20:25, në lagjen nr. 18, Korçë, rruga "Koço Golniku", një shtetas ende i paidentifikuar, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri shtetasin E. P., rreth 40 vjeç, banues në Korçë, i cili ka humbur jetën gjatë transportimit për në spitalin e Korçës.

Autori i dyshuar i krimit, pasi ka qëlluar 40-vjeçarin, dyshohet se është vetëvrarë me armën e krimit.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ku kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës armën e krimit, gëzhojat. Gjithashtu janë administruar dhe po këqyren pamjet filmike nga kamerat e sigurisë.

Për këtë rast është krijuar një grup i posaçëm hetimor i cili po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes, si dhe për identifikimin e autorit të ngjarjes.

1 MUAJ ME PARE

Zbulohet identiteti i 40-vjeçarit që u vra në Korçë (EMRI)

Ngjarje tronditëse në Korçë/ Fqinji vret
Foto nga vendi i ngjarjes

KORÇË-Është zbuluar identiteti i 40-vjeçarit të vrarë në Korçë. Personi quhej Emiljano Pine, ku ende nuk dihen rrethanat e përfshirjes në ngjarje.

40-vjeçari mbeti i vdekur si pasojë e gjuajtjes me armë nga autori i dyshuar, i cili më pas është vetëvrarë dhe ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spitalin e Korçës. 

Mësohet se rreth orës 20:25, një shtetas ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri një 40 vjeçar, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar  jetë rrugës për në spital.

 

1 MUAJ ME PARE

Vrasja në Korçë/ Detajet e reja nga Policia e Korçës: Autori i vrasjes u vetëvra me armën e krimit 

Ngjarje tronditëse në Korçë/ Fqinji vret
Foto ilustruese

KORÇË-Policia e Korçës ka dhënë detaje nga ngjarja e rëndë në Korçë. Përmes njoftimit policia tregon se ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.18 në rrugën "Koço Goliku", ku ka mbetur i vdekur 40-vjeçari E.P.

Sipas njoftimit të policisë autori i vrasjes ka vrarë veten pasi kryer vrasjen dhe ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spital. 

NJOFTIMI I POLICISË

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 28.02.2024, rreth orës 20:25, në lagjen nr. 18, Korçë, rruga "Koço Golniku", një shtetas ende i paidentifikuar, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri shtetasin E. P., rreth 40 vjeç, banues në Korçë, i cili ka humbur jetën gjatë transportimit për në spitalin e Korçës.

Autori i dyshuar i krimit, pasi ka qëlluar 40-vjeçarin, dyshohet se është vetëvrarë me armën e krimit.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ku kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës armën e krimit, gëzhojat. Gjithashtu janë administruar dhe po këqyren pamjet filmike nga kamerat e sigurisë.

Për këtë rast është krijuar një grup i posaçëm hetimor i cili po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes, si dhe për identifikimin e autorit të ngjarjes.

1 MUAJ ME PARE

Vrasja në Korçë, vdes dhe autori ngjarjes u vetëvra pasi kreu aktin

Ngjarje tronditëse në Korçë/ Fqinji vret
Foto llustruese

KORÇË-Shtohet bilanci i viktimave nga ngjarja e ndodhur në Korçë. Në spital ka vdekur dhe autori ngjarjes, pasi ka kryer aktin e vrasjes. Mësohet se autori i krimit pasi ka vrarë viktimën, ka qëlluar veten. Gjatë transportimit në spital, autori ka humbur jetën. 

Policia dhe grupi hetimor janë nisur drejt vendngjarjes, ende nuk dihet motivi i këtij krimi.

1 MUAJ ME PARE

Vrasje në Korçë, trupi i viktimës në afërsi të një hoteli

Ngjarje tronditëse në Korçë/ Fqinji vret
Foto ilustruese

KORÇA- Një vrasje ka ndodhur në qytetin e Korçës mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në lagjen numër 10. Trupi është gjetur në afërsi të një hoteli, ndërsa ende nuk dihet identiteti i tij. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, ku ka rrethuar të gjithë zonën.

 

vrasja ne korçë emiljano pine

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni