LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

FOTO/ Akuzohet se ka përdhunuar vajzën e tij të mitur, arrestohet Bledar Rako në Kavajë, mohon akuzat në polici: Nuk e kam prekur me dorë...

• Një ngjarje e rëndë është raportuar në Kavajë paraditen e kësaj të marte. • Një 48-vjeçar është vënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për abuzim seksual. • Sipas policisë 48-vjeçari Bledar Rako ka abuzuar me vajzën e tij 15-vjeçare gjatë 4 viteve të fundit. • Mësohet se 15-vjeçarja ka rrëfyer abuzimin prej katër vitesh tek psikologia e shkollës gjatë një bisede me të. • Më pas psikologia e shkollës ka njoftuar Policinë e Kavajës duke bërë të mundur arrestimin e Bledar Rakos. • Vetë Rako i cili me profesion është shitës në një karburant, ka mohuar akuzat e vajzës së tij dhe ka deklaruar se nuk ka abuzuar kurrë me të miturën. • Por e mitura ka deklaruar se është abuzuar nga babai gjatë kohës që nëna dhe familjarët e tjer] nuk ndodheshin në shtëpi. • Nëna e saj gjithashtu është pyetur në lidhje me ngjarjen e rëndë dhe është shprehur se nuk di asgjë dhe nuk ka dyshuar ndonjëherë te bashkëshorti. • Vajza 15 vjeçare aktualisht po i nënshtrohet ekzaminimeve dhe pritet ekspertiza nga mjeku ligjor për pretendimet

5 artikuj për këtë temë.

3 JAVE ME PARE

Akuzoi babanë për abuzim seksual, e mitura në Kavajë refuzon të bëjë kontroll mjekësor

FOTO/ Akuzohet se ka përdhunuar vajzën e tij të mitur, arrestohet
Bledar Rako

KAVAJË - Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja që u raportua këtë të martë në Kavajë, ku 49-vjeçari Bledar Rako u arrestua nga Policia pasi akuzohej se ka abuzuar seksualisht me të bijën 15-vjeçare. Ka qënë kjo e fundit që në një bisedë me psikologen e shkollës ka rrëfyer se abuzohej nga i ati.

Por në dëshmitë paraprake të dhënë para hetuesve, 49-vjeçari ka mohuar akuzat teksa është shprehur se nuk e ka prekur me dorë të bijën. Njësoj ka pohuar edhe nëna e vajzës, e cila pretendon se e bija po mashtron.

Vajza nga ana tjetër është shprehur se i ati e ka detyruar të kryejne marredhenie seksuale gjatë 4 viteve të fundit, ndërsa hera e fundit që kjo ka ndodhur, ka qenë para një viti. E mitura është dërguar në Durrës për kryerjen e ekzaminimeve mjekësore, por mësohet se ka refuzuar ti nënshtrohet ekzaminimit. Nuk dihet arsyeja pse e mitura refuzon të pranojë ekzaminimet, ndërkohë hetimet janë duke vazhduar, ndërsa 48 vjecari tashme është në pritje të masës së sigurisë që do të caktojë gjykata për të.

 

3 JAVE ME PARE

Abuzohej seksualisht prej katër vitesh, zbardhet dëshmia e 15-vjeçares: Babi më përdhunonte kur mami dhe 3 motrat e vëllezërit s’ishin në shtëpi

FOTO/ Akuzohet se ka përdhunuar vajzën e tij të mitur, arrestohet
Foto ilustruese

KAVAJË- Pas zbulimi të ngjarjes së rëndë të regjistruar në Kavajë është zbardhur edhe dëshmia e 15-vjeçares. Vjaza e mitur ka denoncuar babain e saj duke kallëzuar se ai kishte abuzuar seksualisht me të. Në dëshminë e saj e mitura është shprehur se gjithaçka kishte nisur 4 vite më parë kur ajo ishte vetem 10 vjeç. Ngjarja u zbulua pasi vajza 15 vjeçe në fillim ka folur me psikologen e shkollës duke denoncuar të atin për marrëdhënie seksuale.

E mitura është marrë në pyetje nga psikologet dhe ka rrëfyer se abuzimi qe ka nisur ne moshën 10-vjeçare brenda në shtëpinë e tyre kur nëna e saj, si edhe 3 motrat e vëllezërit nuk ishin në shtëpi. Psikologia dhe drejtuesit e shkollës kanë lajmëruar policinë, e cila ka prangosur të atin.

Vajza 15 vjeçare po i nënshtrohet ekzaminimeve ndërsa ajo sqaroi mes të tjerash se abuzimi vijoi për 4 vite, gjatë kohës kur në shtëpi nuk kishte njeri.

Nëna e saj gjithashtu është pyetur në lidhje me ngjarjen e rëndë dhe është shprehur se nuk di asgjë dhe nuk ka dyshuar ndonjëherë te bashkëshorti. Babai i 15-vjeçares, Bledar Rako nuk ka pranuar në polici asgjë.

“Absolutisht jo, nuk e kam prekur vajzën asnjëherë,” tha ai para oficerëve të policisë. Pritet ekspertiza nga mjeku ligjor për pretendimet.

3 JAVE ME PARE

FOTO/ Ngjarja e rëndë në Kavajë, del fotoja e babait 48-vjeçar që përdhunonte prej vitesh të bijën e mitur

FOTO/ Akuzohet se ka përdhunuar vajzën e tij të mitur, arrestohet
Bledar Rako

KAVAJË- Bledar Rako është 48-vjeçari i cili është arrestuar ditën e sotme në Kavajë pasi ka abuzuar seksualisht prej katër vitesh me vajzën e tij të mitur. Abuzimi u zbulua nga biseda mes 15-vjeçares dhe psikologes së shkollës ku kjo fundit ka njoftuar menjëherë autoritetet.

FOTO/ Akuzohet se ka përdhunuar vajzën e tij të mitur, arrestohet
Bledar Rako

Rako është arrestuar menjëherë, ku ka mohuar edhe akuzat për abuzim ndaj vajzës së tij të mitur.

3 JAVE ME PARE

Abuzoi seksualisht me vajzën e tij të mitur, dalin detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Kavajë

FOTO/ Akuzohet se ka përdhunuar vajzën e tij të mitur, arrestohet
foto ilustruese

KAVAJË- Detaje të reja kanë dalë nga rasti i abuzimit të përsëritur seksual në Kavajë nga babai ndaj vajzës së tij të mitur. Mësohet se 15-vjeçarja ka rrëfyer abuzimin prej katër vitesh tek psikologia e shkollës gjatë një bisede me të.

Më të mësuar mbi abuzimin psikologia ka njoftuar Policinë e Kavajës duke bërë të mundur arrestimin e babait të të miturës 48-vjeçarin Bledar Rako. Bëhet me dije se Rako i cili me profesion është shitës në një karburant, ka mohuar akuzat e vajzës së tij dhe ka deklaruar se nuk ka abuzuar kurrë me të miturën.

3 JAVE ME PARE

EMRI/ Kreu marrëdhënie seksuale me vajzën e tij të mitur për katër vite, arrestohet 48-vjeçari në Kavajë

FOTO/ Akuzohet se ka përdhunuar vajzën e tij të mitur, arrestohet
foto ilustruese

KAVAJË- Arrestohet në Kavajë një 48-vjeçar pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me vajzën e tij të mitur. Mësohet se Bledar Rako katër vitet e fundit ka kryer marrëdhënie seksuale me vajzën e tij 15-vjeçare në mënyrë të përsëritur.

Rako është arrestuar për veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur”.

Njoftimi i Policisë:

Kavajë

Dyshohet se kreu marrëdhënie seksuale me vajzën e tij të mitur, në mënyrë të përsëritur, kapet dhe vihet në pranga 48-vjeçari. 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë, pas kallëzimit nga një shtetase 15 vjeçe, se babai i saj kishte kryer marrëdhënie seksuale me të, gjatë 4 viteve të fundit, menjëherë kanë organizuar punën për verifikimin e këtij kallëzimi dhe arrestimin e autorit.     

Si rezultat i veprimeve të para hetimore, u vu në pranga shtetasi B. R., 48 vjeç, banues në Golem, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur”.

Vijon puna hetimore për dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme

kavaje arrestim abuzim seksual

Sondazh

Poll

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme