LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

FBI "zbarkon" në shtëpinë e tij dhe sekuestron dokumente, Trump: Më thyen kasafortën

• FBI ka bastisur shtëpinë e ish-presidentit të SHBA Donald Trump në Mar-A-Lago ku ka sekuestruar disa dokumenta. • Trump e ka quajtuar absudr kontrollin e shtëpisë së tij nga FBI madje i ka akuzuar se i kanë thyer kasafortën.• Bastisja erdhi si pjesë e një hetimi kriminal nga departamenti i drejtësisë amerikane për Trump. • Trump akuzohet për heqjen dhe shkatërrimin e disa dokumentave të rëndësishme pasi u largua nga Shtëpia e Bardhë.• Ndërhyrja e FBI ka vënë në lëvizje mbështetësit e Trump të cilët janë mbledhur pranë shtëpisë së tij për ta përkrahur.

8 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

FBI-ja i bastisi shtëpinë Trumpit, Grenell tregon mbështetjen: Ai është më i fortë se kurrë

FBI "zbarkon" në shtëpinë e tij dhe sekuestron
Trump dhe Grenell

SHBA- Ish-emisari amerikan për dialogun Kosovë dhe Serbi dhe ish-ambasador në Gjermani, Tichard Grenell ka thënë se “Trump është më i fortë se kurrë më parë”.

Në një postim në Twitter, Grenell ka reaguar pas bastisjes së shtëpisë së Trump nga FBI në lidhje me disa dokumenta konfidenciale.

Më 8 gusht FBI ka nisur një kontroll të imtësishëm në vilën dimërore të ish-presidentit të SHBA Donald Trump në Mar-a-lago në vijim të një hetimi për zhdukjen e 15 kutive me dokumente zyrtare dhe kofidenciale. Sipas hetimit Trump, pas largimit nga Shtëpia e Bardhë, ka marrë me vete disa dokumente konfidenciale qeveritare. Vetë Trump reagoi duke thënë se ai ka bashkëpunuar me Arkivin Kombëtar në lidhje me dokumentet.

 

1 MUAJ ME PARE

FOTOT/ Pas bastisjes nga FBI, mbështetësit e Trump "pushtojnë" Mar-a-lago

FBI "zbarkon" në shtëpinë e tij dhe sekuestron
mbeshtetesit e Trump

SHBA- FBI ka zbarkuar në vilën dimërore në Mar-a-lago yë ish-presidentit Donald Trump ku dhe ka marrë disa dokumente me vete.

Kjo gjë ka zemëruar jo vetëm republikanët por edhe mbështetësit e Trump të cilët janë mbledhur para shtëpisë së tij me flamuj dhe pankarta. Një grup fansash u mblodhën jashtë Mar-a-Lago për të valëvitur flamujt dhe për të shprehur zemërimin e tyre ndaj asaj që ish-presidenti e quajti "bastisje" në shtëpinë e tij në Florida.

Më 8 gusht FBI ka nisur një kontroll të imtësishëm në vilën dimërore të ish-presidentit të SHBA Donald Trump në Mar-a-lago në vijim të një hetimi për zhdukjen e 15 kutive me dokumente zyrtare dhe kofidenciale. Sipas hetimit Trump, pas largimit nga Shtëpia e Bardhë, ka marrë me vete disa dokumente konfidenciale qeveritare. Vetë Trump reagoi duke thënë se ai ka bashkëpunuar me Arkivin Kombëtar në lidhje me dokumentet.

1 MUAJ ME PARE

“Republika e bananeve”, zemërimi i konservatorëve pas bastisjes së shtëpisë së Trump nga FBI

FBI "zbarkon" në shtëpinë e tij dhe sekuestron
Kevin McCarthy

SHBA- Konservatorët janë në zhurmë për kërkimin e FBI-së, me shumë që mbështesin besimin e Trump se masa ishte e politizuar. Guvernatori i Floridës Ron DeSantis e quajti atë "një tjetër përshkallëzim në armatimin e agjencive federale kundër kundërshtarëve politikë të regjimit".

“Republika e bananeve”, shtoi DeSantis, i cili komentuesit politikë thonë se mund të përgatitet për të kandiduar kundër Trump në 2024.

Senatori republikan nga Florida, Marco Rubio ju referua zgjerimit të agjencisë amerikane të taksave sipas planit të shpenzimeve të miratuar nga Senati të dielën.

"Pas bastisjes së sotme në Mar-a-Lago, për çfarë mendoni se e majta planifikon t'i përdorë ata 87,000 agjentë të rinj të IRS?"- shkroi Rubio.

Anëtarët republikanë të Komitetit Gjyqësor të Dhomës së Përfaqësuesve postuan në Twitter duke u shprehur se nëse ata mund t'ia bëjnë një ish-presidenti diçka të tillë imagjinoni çmund ti bëjnë njerëzve të tjerë.

Udhëheqësi i pakicës republikane në Dhomën e Përfaqësuesve, Kevin McCarthy, dërgoi një të shtënë mbi harqet e Prokurorit të Përgjithshëm Merrick Garland.

“Kam parë mjaftueshëm. Departamenti i Drejtësisë ka arritur në një gjendje të patolerueshme politizimi të armatosur. Kur republikanët të marrin përsëri Dhomën, ne do të kryejmë mbikëqyrje të menjëhershme të këtij departamenti, do të ndjekim faktet dhe nuk do të lëmë gur pa lëvizur."- tha kongresmeni nga Kalifornia.

1 MUAJ ME PARE

Kryetarja e Komisionit hetues: Ne jemi të përkushtuar që të vërtetojmë akuzat ndaj Trump

FBI "zbarkon" në shtëpinë e tij dhe sekuestron
Carolyn Maloney

SHBA- Në orët e fundit ne kemi dëgjuar nga përfaqësuesja amerikane Carolyn Maloney, kryetarja e Komitetit të Mbikëqyrjes së Dhomës së Përfaqësuesve, e cila nisi një hetim mbi trajtimin e dokumenteve të klasifikuara nga Trump.

Presidentët kanë një detyrë solemne për të mbrojtur sigurinë kombëtare të Amerikës, dhe pretendimet se ish-presidenti Trump vuri në rrezik sigurinë tonë duke keqpërdorur informacionin e klasifikuar, kërkojnë shqyrtimin më të madh”, tha ajo, sipas mediave.

Ajo tha se ishte e përkushtuar për të arritur në fund të sjelljes së keqe të Presidentit Trump dhe për të avancuar reformat kritike për të parandaluar këto abuzime në të ardhmen dhe për të mbrojtur sigurinë tonë kombëtare.

Komiteti i Dhomës së Përfaqësuesve për Mbikëqyrjen dhe Reformën është komiteti kryesor hetimor në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA.

1 MUAJ ME PARE

Çfarë është në të vërtetë Mar-a-Lago dhe pse është kaq e rëndësishme për Trump

FBI "zbarkon" në shtëpinë e tij dhe sekuestron
shtepia e trump ne Mar-a-Lago,

SHBA- Mar-a-Lago, e vendosur në Palm Beach, Florida, është ndërtuar nga biznesmenja amerikane Marjorie Merriweather Post dhe u hap në 1927.

Sipas BBC, Trump bleu Mar-a-Lago në 1985 ku pagoi rreth 10 milionë dollarë për pasurinë dhe Forbes e vlerësoi atë në 2018 në 160 milionë dollarë. Gjatë viteve, Trump ka kaluar një pjesë të dimrit të tij atje. Ai e quajti atë Shtëpia e Bardhë e Dimrit. Pas largimit nga Shtëpia e Bardhë në janar 2021, ai u zhvendos pikë risht aty.

Ai në përgjithësi i kalon verën në klubin e tij të golfit në Bedminster, New Jersey, sepse Mar-a-Lago zakonisht mbyllet në maj për verën.

E gjithë prona mbulon rreth 20 hektarë, dhe është rezidenca e dytë më e madhe në shtetin e Floridës. Një pjesë e pasurisë mbahet private për përdorim personal të familjes Trump.

Tarifa pë r të  qenë  pjesë në klubin ekskluziv është rreth 200,000 dollarë dhe anëtarësimi është 14,000 dollarë në vit pas kësaj, sipas raporteve.

1 MUAJ ME PARE

"Babai im ka qenë bashkëpunues", djali i dytë i Trump akuzon Biden për bastisjen nga FBI

FBI "zbarkon" në shtëpinë e tij dhe sekuestron
Eric Trump

SHBA- Djali i dytë i ish-presidentit të SHBA Donald Trump, Eric ka folur në lidhje me kërkimin e FBI-së, të cilin ai e kritikoi dhe fajësoi administratën e Joe Biden.

"Papritur, 30 agjentë zbresin në Mar-a-Lago. Kjo nuk erdhi nga zyra lokale e FBI-së në terren në Palm Beach, Florida. E dini nga kush erdhi kjo. Kjo erdhi nga një vend dhe një ndërtesë dhe ajo është Shtëpia e Bardhë në Uashington DC. Ata duan të sulmojnë një burrë që ata e shohin se është kërcënimi më i madh [i Bidenit].”-tha Eric.

Eric Trump tha se kërkimi lidhej me një hetim për trajtimin e të dhënave të Arkivit Kombëtar dhe se babai i tij ka qenë bashkëpunëtor.

Në shkurt, Arkivi Kombëtar, agjencia e qeverisë amerikane që menaxhon ruajtjen e të dhënave presidenciale, i kërkoi departamentit të drejtësisë të hetonte  Trump për trajtimin e dokumenteve zyrtare.

Babai im ka punuar kaq bashkëpunues me ta për muaj të tërë. Ai kishte një politikë të dyerve të hapura. Babai im ruan copa të prera dhe gjëra të tilla. Pra, ai kishte, kishte kuti, pikërisht kur u largua nga Shtëpia e Bardhë dhe ishte shumë bashkëpunues”.-shtoi Eric.

1 MUAJ ME PARE

FBI kontrollon shtëpinë e Donald Trump në Mar-a-Lago dhe sekuestron disa dokumente

FBI "zbarkon" në shtëpinë e tij dhe sekuestron
FBI ne shtepine e Trump

SHBA- Hetuesit federalë kanë sekuestruar dokumente nga resorti Mar-a-Lago i Donald Trump në Palm Beach, Florida, sipas dy burimeve të njohura me këtë çështje, treguesi i fundit i një hetimi kriminal në rritje të mprehtë nga departamenti i drejtësisë amerikane për punët e tij.

Sipas Guardian, FBI- ja ekzekutoi një urdhër kontrolli rreth orës 9 të mëngjesit të së hënës në rezidencën e Trump, si pjesë e një hetimi në vazhdim që shqyrton heqjen dhe shkatërrimin e paligjshëm nga ish-presidenti të të dhënave të Shtëpisë së Bardhë pasi ai u largua nga detyra vitin e kaluar.

Lëvizja e Departamentit të Drejtësisë për të kontrolluar Mar-a-Lago për heqjen e 15 kutive të të dhënave presidenciale nga Shtëpia e Bardhë, duke përfshirë dokumente të klasifikuara, si dhe shkatërrimin e materialeve të tjera, shënon një përshkallëzim dramatik në hetim.Shtëpia ime e bukur, Mar-A-Lago në Palm Beach, Florida, është aktualisht nën rrethim, bastisje dhe pushtuar nga një grup i madh agjentësh të FBI-së. Ata madje u thyen në kasafortën time!”, tha Trump në një deklaratë të hidhur të hënën në mbrëmje.

Trump ka qenë më parë nën vëzhgim për shkeljet e tij flagrante të Aktit të Regjistrimeve Presidenciale të vitit 1978, që detyronte ruajtjen e dokumenteve të Shtëpisë së Bardhë, por kërkimi për herë të parë, duket se tregon rrezik të mundshëm ligjor për Trump mbi praktikat e tij të të dhënave.

Statuti që rregullon heqjen ose shkatërrimin e qëllimshëm dhe të paligjshëm të të dhënave presidenciale, edhe pse rrallëherë zbatohet, mbart dënime të rëndësishme duke përfshirë: gjoba, burgim dhe, më së shumti, përjashtimin nga mbajtja e postit aktual ose të ardhshëm.

Ish-presidenti nuk ishte në Mar-a-Lago në kohën e bastisjes dhe ishte në klubin e tij të golfit në Bedminster, New Jersey, tha një nga burimet. Në kohën kur Trump lëshoi ​​deklaratën, duke sugjeruar se bastisja ishte në vazhdim, FBI ishte larguar tashmë nga prona.

Gjatë presidencës së tij, Mar-a-Lago njihej si "Shtëpia e Bardhë e dimrit" e Trump. Trump dhe gruaja e tij, Melania, u kthyen në resortin e Floridës pasi u larguan nga Uashingtoni dhe që atëherë, presidenti e ka bërë atë qendër të marrëdhënieve të tij politike.

Bastisja vjen ndërsa Trump ka hedhur themelet për një tjetër garë presidenciale në vitin 2024 dhe në vazhdën e një serie dëgjimesh publike që përcaktuan rolet e tij dhe të aleatëve të tij në ngjarjet që çuan në sulmin në Kapitol vitin e kaluar.

Në një deklaratë të furishme, Trump e krahasoi sulmin e FBI-së me "Watergate" dhe kërkoi të fajësonte "demokratët radikalë të majtë" të cilët tha se "nuk duan dëshpërimisht që unë të kandidoj për president në 2024 të cilët do të bëjnë gjithçka për të ndaluar republikanët dhe Konservatorët në zgjedhjet e ardhshme afatmesme”.

FBI drejtohet nga Christopher Wray, i cili u emërua nga Trump para se të largohej nga detyra.

Departamenti i Drejtësisë ka shqyrtuar në heshtje mundësinë e hapjes së një hetimi penal për çështjen e heqjes së dokumenteve nga Trump që të paktën që nga prilli, sipas një burimi me njohuri për hetimin.

Në janar, ndërsa Administrata Kombëtare e Arkivave dhe Regjistrimeve (Nara) përgatitej të transferonte të dhënat nga Shtëpia e Bardhë e Trump në komitetin e përzgjedhur të Dhomës së Përfaqësuesve që hetonte 6 janarin, zbuloi se rreth 15 kuti materialesh ishin dërguar në mënyrë të parregullt në Mar-a-Lago.

Të dhënat përfundimisht iu kthyen Narës pas negociatave me avokatët e Trump, vetëm që zyrtarët të zbulonin më pas se ish-presidenti kishte marrë me vete disa dokumente të shënuara qartë si të klasifikuara dhe të ndjeshme për sigurinë kombëtare.

Lajmi dukej se do të ndezë mbështetësit e Trump dhe do t'i shtojë 'benzinë' ​​pretendimeve republikane se ish-presidenti po synohet padrejtësisht. Një grup i vogël mbështetësish të Trumpit u panë duke u mbledhur jashtë Mar-a-Lago të hënën në mbrëmje pasi lajmi u publikua, sipas postimit të Palm Beach.

1 MUAJ ME PARE

FBI i bastisi shtëpinë në Mar-a-Lago, Trump: Më thyen kasafortën

FBI "zbarkon" në shtëpinë e tij dhe sekuestron
Trump

UASHINGTON - Ish-presidenti Donald Trump tha në një deklaratë të gjatë të hënën se FBI-ja po kryente një kontroll në pronën e tij në Mar-a-Lago dhe pohoi se agjentët kishin thyer një kasafortë të tij. Një person me njohuri për çështjen tha se veprimi kishte të bënte me një hetim që kërkon të zbulojë nëse Donald Trumpi kishte marrë të dhëna të klasifikuara nga Shtëpia e Bardhë në rezidencën e tij në Florida.

Veprimi, të cilin FBI-ja dhe Departamenti i Drejtësisë nuk e konfirmuan menjëherë, shënon një përshkallëzim dramatik në ekzaminimin e kujdesshëm që forcat e zbatimit të ligjit po bëjnë ndaj Trumpit dhe vjen pasi ai ka lënë të kuptohet se mund të hyjë në një tjetër garë për president. Megjithëse urdhri për kontroll nuk sugjeron se akuzat penale janë të mundshme apo të pritshme, zyrtarët federalë që kërkojnë të marrin një urdhër të tillë duhet të demonstrojnë se kanë një shkak të dyshojnë se mund të ketë ndodhur një krim.

“Pas punës dhe bashkëpunimit me agjencitë përkatëse qeveritare, kjo bastisje e paparalajmëruar në shtëpinë time nuk ishte e nevojshme apo e përshtatshme”, tha zoti Trump në deklaratën e tij.

Ai shtoi: "Këto janë kohë të errëta për kombin tonë, pasi shtëpia ime e bukur, Mar-A-Lago në Palm Beach të Floridës, është aktualisht nën rrethim, po bastiset dhe kontrollohet nga një grup i madh agjentësh të FBI-së. Asgjë si kjo nuk ka ndodhur ndonjëherë, nuk i ka ndodhur më parë një presidenti të Shteteve të Bashkuara”.

Zëdhënësja e Departamentit të Drejtësisë, Dena Iverson nuk pranoi të komentojë mbi kontrollin, duke përfshirë pyetjen nëse Prokurori i Përgjithshëm Merrick Garland e kishte autorizuar personalisht urdhërin.

Një person në dijeni me çështjen, i cili foli në kushte anonimiteti pasi hetimi është në vazhdim, tha se kontrolli ndodhi më herët të hënën dhe agjentët po kërkonin gjithashtu të shihnin nëse Donald Trump kishte dokumenta presidenciale shtesë ose ndonjë dokument sekret në pronën e tij.

Departamenti i Drejtësisë ka hetuar praninë e të dhënave të klasifikuara brenda 15 kutive që u morën nga rezidenca Mar-a-Lago nga Administrata Kombëtare e Arkivave dhe Regjistrimeve në fillim të këtij viti. Arkivi më pas ia referoi çështjen Departamentit të Drejtësisë.

Ligji federal ndalon vendosjen e dokumentave të klasifikuara në vende të paautorizuara, megjithëse është e mundur që zoti Trump mund të përpiqet të argumentojë se, si president, ai ishte autoriteti përfundimtar i deklasifikimit.

Ka shumë ligje që rregullojnë informacionin e klasifikuar, duke përfshirë një ligj të dënueshëm deri në pesë vjet burg që e bën krim heqjen e të dhënave të tilla dhe mbajtjen e tyre në një vend të paautorizuar. Një ligj tjetër e bën krim keqpërdorimin e të dhënave të klasifikuara me dashje ose në një mënyrë jashtëzakonisht të pakujdesshme.

Hetimi nuk është e vetmja dhimbje koke ligjore me të cilën përballet Trumpi. Një hetim tjetër lidhur me përpjekjet e zotit Trump dhe aleatëve të tij për të zhbërë rezultatet e zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020 dhe trazirat e 6 janarit 2021 në Kongres është intensifikuar gjithashtu në Uashington.

Një prokuror qarku në kontenë Fulton në shtetin Xhorxhia po heton nëse Donald Trumpi dhe bashkëpunëtorët e tij të ngushtë kërkuan të ndërhynin në zgjedhjet e atij shteti, të cilat u fituan nga demokrati Joe Biden./VOA/

fbi kontrollon shtepine e trump donald trump

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra