LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Tragjedia/ Nano ngushëllon familjen. Meta: Tronditëse! Berisha: U bë nga njeriu i Qeverisë

•Familja e 7-vjeçares Jonada Avdia ka hapur ditën e sotme dyert e mortit. • Sot, në dyert e familjes Avdia është shfaqur për ngushëllim Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano. Ai tha se vizita e tij nuk duhet të keqkuptohet, pasi ka shkuar si një prind dhe si një qytetar, teksa falënderoi familjen e cila edhe në këtë ditë tepër të trishtë, mirëpriti ngushëllimet e tij. • Pas Nanos, për vizitën në familjen Avdia kanë shkuar edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili e konsideroi vrasjen si krim horror dhe të kryer nga një person i qeverisë. • Pas Berishës, për të shprehur ngushëllime ishte në familjen Avdia kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta. Ish-presidenti tha se vrasja ishte e paralajmëruar. •Ngjarja e rëndë ndodhi një ditë më parë (2 gusht) në Plazhin e Potamit në Himarë, ku 7-vjeçarja Jonada Avdia, u godit për vdekje nga një gomone, teksa po lahej në det. E mitura u përplas fillimisht nga pjesa ballore e gomones dhe më pas trupi i saj është prerë nga helikat duke ndërruar jetë në vend.• Fëmija, me origjinë nga Tropoja jetonte jashtë shtetit me familjen e saj në Angli, por ishte kthyer në atdhe për pushime. •Drejtuesi i gomones është shefi i policimit në komunitet në Elbasan, Arjan Tase u shoqërua në polici, ndërsa drejtuesi i Policisë së Shtetit, Gledis Nano e përjashtoi Arjan Tasen përfundimisht nga policia.

7 artikuj për këtë temë.

5 DITE ME PARE

VD-Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Tragjedia/ Nano ngushëllon familjen. Meta: Tronditëse! Berisha: U
Ilir Meta

TIRANË- Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka bërë thirrje çdo qytetari që të jetë i pranishëm ditën e sotme në protestën që do të zhvillohet për vrasjen e 7-vjeçares. Për gazetarët, Meta tha se qytetarët duhet të jenë në protestë si thirrje për të parandaluar krime të tilla, mirëpo ai nuk tregoi nëse do të jetë vetë i pranishëm. 

'Cdo qytetar duhet ti bashkohet kësaj proteste, jo vetëm për të shprehur solidaritetin për familjen por për të parandaluar ngjarje të tilla në të ardhmen, se nuk është e para që ndodh. Kemi pasur fatkeqësi të tjera, të kemi shtetin që parandalon, që mbron qytetarët e tij, të gjithë duhet të jenë në këtë protestë.'- tha Meta.

Shoqëria civile do të zhvillojë pasditen e sotme, në orën 19:00 një protestë para Ministrisë së Brendshme, ku do të kërkohet dorëheqja e ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi, Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Gledis Nanos dhe ministres Kumbaro. Protesta e cila ka moton “Nuk e vrau varka, por shteti”, vjen pas tragjedisë së ndodhur në plazhin e Potamit në Himarë, ku vogëlushja 7-vjeçare, Jonada Avdia, u aksidentua për vdekje nga një skaf që drejtohej nga komisari Arjan Tase. 

5 DITE ME PARE

VD-Meta ngushëllime në familjen Avdia: Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

Tragjedia/ Nano ngushëllon familjen. Meta: Tronditëse! Berisha: U
Ilir Meta

TIRANË- Një rast i pangushëllueshëm, një tragjedi që nuk ka asnjë lloj justifikimi, kështu e konsideroi ish presidenti Ilir Meta, tragjedinë në Potam të Himarës, ku 7 vjeçarja Jonada Avdia humbi jetën pasi u godit për vdekje nga gomonia në breg të detit. Pas vizitës së ngushëllimit në familjen Avdia, Meta e konsideroi vrasjen e vogëlushes si të paralajmëruar.

'Rast i pangushëllueshëm, tragjedi e jashtëzakonshme, tronditëse për çdo shqiptar e prind. Jam impresionuar nga forca dhe karakteri i kësaj familje, se është tragjedi që nuk ka justifikim nga askush, jo vetëm nga autori i papërgjegjshëm. është vrasje e paralajmëruar se ka ndodhur dhe më parë. Në një moment që duhet të shfaqej pendesa, na shpallet se Shqipëria qeka sivjet e para në rajon për sigurinë në plazhe dhe për turizmin. Nuk ka fyerje më të madhe dhe tallje më të madhe për popullin shqiptar. '- u shpreh Meta.

6 DITE ME PARE

VD-E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Tragjedia/ Nano ngushëllon familjen. Meta: Tronditëse! Berisha: U
Sali Berisha

TIRANË- Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka konfirmuar prezencën e tij në protestën që do të zhvillohet ditën e sotme përballë Ministrisë së Brendshme. Pas daljes nga familja Avdia, aty ku shprehu ngushëllimet, Berisha tha se do të jetë sot në protestë si qytetar. Po ashtu, ai tha se edhe Partia Demokratike do të jetë prezente. 

'Do jem në protestë si qytetar. Unë dhe PD do jemi si qytetar!'- tha Berisha. 

Shoqëria civile do të zhvillojë pasditen e sotme, në orën 19:00 një protestë para Ministrisë së Brendshme, ku do të kërkohet dorëheqja e ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi, Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Gledis Nanos dhe ministres Kumbaro. Protesta e cila ka moton “Nuk e vrau varka, por shteti”, vjen pas tragjedisë së ndodhur në plazhin e Potamit në Himarë, ku vogëlushja 7-vjeçare, Jonada Avdia, u aksidentua për vdekje nga një skaf që drejtohej nga komisari Arjan Tase. 

6 DITE ME PARE

VD-Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Tragjedia/ Nano ngushëllon familjen. Meta: Tronditëse! Berisha: U
Sali Berisha

TIRANË- Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e quan krim horror vrasjen e 7-vjeçares Jonada Avdia në Himarë nga ish-komisari Arjan Tase. Pasi doli nga familja Avdia, aty ku shprehu ngushëllimet, Berisha tha për mediat se krimi ka ndodhur nga një njeri i qeverisë. Kreu i PD-së tha se komisari është një xhelat pasi kreu krimin në një distancë shumë të afërt me bregun e detit, në sy të qytetarëve.

'Erdha si qytetar për vogëlushen e cila humbi jetën në një krim horror. Ka tronditur thellë çdo shqiptar e çdo njeri. Duhet të ishte vetëm një individ si ai që e kreu se kurrë nuk mund të ndodhte një akt i tillë. Një akt i tillë është jashtë përfytyrimit për një qytetar të thjeshtë por në fakt ky akt u krye nga një njeri i qeverisë. U krye me një mjet monstruoz krimi, siç ishte skafi. Ky akt u krye në distancën më të afërt me rërën, 3-4 metra. Në prani të pushuesve që loznin aty, në këtë aspekt, komisari nuk është gjë tjetër vec se një xhelat. Krimi, është një dëshmi e një shteti të mbushur me të tille. Nuk është rasti për ti numëruar këtu me radhë vdekjet në stacionet e policisë, vrasjet brenda stacioneve të policisë, nuk është rastësi. Ky xhelat skafist, imitoi ministrin e tij me skaf. Rama flet në mënyrën më të përçart, vampir mediatik e politik, nuk ka njeri që nuk tronditet para këtij krimi. Vampir është xhelati që i mori jetën.'- u shpreh Berisha. 

SI NDODHI TRAGJEDIA?

Tragjedia në Himarë ndodhi dy ditë më parë (2 gusht). 7-vjeçarja po lahej në breg, ku skafi me dy motorë e goditi rëndë duke i marrë jetën në vend. Aktualisht drejtuesi i skafit, Arjan Tase është shefi i policimit në komunitet në Elbasan. Ai është shoqëruar në polici ndërsa edhe është përjashtuar nga radhët e policisë. Në dëshminë e tij, Tase ka thënë se skafi nuk ishte i tij, por ia ka marrë një të afërmi për përdorim dhe ka shtuar se skafi kishte defekt, e për pasojë ka marrë gaz menjëherë, ka bërë një rrotullim në vend dhe ka goditur vajzën 7-vjeçare për vdekje.

6 DITE ME PARE

VIDEO- LAJM- Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia/ Nano ngushëllon familjen. Meta: Tronditëse! Berisha: U
Sali Berisha

TIRANË- Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha doli i përlotur nga familja Avda, e cila humbi vajzën e vetme. Me lot në sy, Berisha u drejtua nga gazetarët të cilën ishin në pritje të tij prej disa minutash.

Familja Avdia humbi vajzën 7-vjeçare në plazhin e Potamit në Himarë, pasi u përplas me skaf nga ish-komisari Arjan Tase. 7-vjeçarja po lahej në breg, ku skafi me dy motorë e goditi rëndë duke i marrë jetën në vend. Aktualisht drejtuesi i skafit, Arjan Tase është shefi i policimit në komunitet në Elbasan. Ai është shoqëruar në polici ndërsa edhe është përjashtuar nga radhët e policisë. Në dëshminë e tij, Tase ka thënë se skafi nuk ishte i tij, por ia ka marrë një të afërmi për përdorim dhe ka shtuar se skafi kishte defekt, e për pasojë ka marrë gaz menjëherë, ka bërë një rrotullim në vend dhe ka goditur vajzën 7-vjeçare për vdekje.

6 DITE ME PARE

VD-Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano ngushëllon familjen. Meta: Tronditëse! Berisha: U
Sali Berisha

TIRANË- Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka shkuar pranë familjes Avdia në Tiranë për të shprehur ngushëllime për humbjen e rëndë. Pas përfundimit të vizitës, Berisha do mbajë një fjalë për mediat. 

SI NDODHI TRAGJEDIA?

Tragjedia në Himarë ndodhi dy ditë më parë (2 gusht). 7-vjeçarja po lahej në breg, ku skafi me dy motorë e goditi rëndë duke i marrë jetën në vend. Aktualisht drejtuesi i skafit, Arjan Tase është shefi i policimit në komunitet në Elbasan. Ai është shoqëruar në polici ndërsa edhe është përjashtuar nga radhët e policisë. Në dëshminë e tij, Tase ka thënë se skafi nuk ishte i tij, por ia ka marrë një të afërmi për përdorim dhe ka shtuar se skafi kishte defekt, e për pasojë ka marrë gaz menjëherë, ka bërë një rrotullim në vend dhe ka goditur vajzën 7-vjeçare për vdekje.

 

6 DITE ME PARE

VD-Tragjedia/Nano te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Tragjedia/ Nano ngushëllon familjen. Meta: Tronditëse! Berisha: U
Gledis Nano

TIRANË- Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka kryer ditën e sotme një vizitë pranë familjes Avdia në Tiranë, së cilës iu nda nga jeta vogëlushja 7-vjeçare në plazhin e Potamit. Për mediat, Nano ka kërkuar që të mos keqkuptohet vizita e tij pasi ndodhet aty si prind e si qytetar. Po ashtu, ai ka falenderuar familjen e cila sipas tij nuk ka mbajtur ngjyrime të caktuara duke i lënë mënjanë.

Nuk dua të keq inerpertohet vizita ime, kam ardhur të shpreh me shumë hjidhërim nga shpirti nbgushëllimet e mia për humbjen tragjike të fëmijës, kam ardhur si prind si qytetar dhe falenderoj familjen Avdija e cila i mirëpriti nbgushëllimet e mia, përveç përgjegjësive dhe cfarë ka ndodhur i falënderoj dhe i mirëkuyptoj që ngjyrimet e caktuara i kanë lënë mënjanë dhe janë duke vuajtur për atë çfarë ka ndodhur”, tha Nano menjëherë pasi la familjen Avdija.

SI NDODHI TRAGJEDIA?

Tragjedia në Himarë ndodhi dy ditë më parë (2 gusht). 7-vjeçarja po lahej në breg, ku skafi me dy motorë e goditi rëndë duke i marrë jetën në vend. Aktualisht drejtuesi i skafit, Arjan Tase është shefi i policimit në komunitet në Elbasan. Ai është shoqëruar në polici ndërsa edhe është përjashtuar nga radhët e policisë. Në dëshminë e tij, Tase ka thënë se skafi nuk ishte i tij, por ia ka marrë një të afërmi për përdorim dhe ka shtuar se skafi kishte defekt, e për pasojë ka marrë gaz menjëherë, ka bërë një rrotullim në vend dhe ka goditur vajzën 7-vjeçare për vdekje.

vdes femija ne himare

Sondazh

Poll

Policia aksion në call Centre

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila

Faza e 11-të e operacionit 'Restart'/ Do transportonin drogë me kamion drejt Turqisë, 2 të arrestuar