LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Dhunohet drejtori i OSHEE-së në Lezhë, ‘debitorët’ marrin hak, dëshmia: Autorët ishin tre

•Dhunohet Edmir Përndreca, drejtori i OSHEE-së në Lezhë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme në zonën e Shënkollit në Lezhë. •Mësohet se autorët kanë qenë tre persona, të cilët fillimisht kanë goditur nga pas qëllimisht mjetin e 43-vjeçarit Përndreca. Më pas drejtuesi i mjetit ka zbritur dhe është konfliktuar me drejtorin e OSHEE-së. Atij i kanë shkuar në ndihmë dhe dy pasagjerët e të tre e kanë dhunuar Përndrecën duke e lënë me fraktura në të gjithë trupin. Ai ka pësuar thyerje në krah dhe këmbë. •Më pas autorët janë larguar nga vendi i ngjarjes. 43-vjeçari është gjetur me plagë në të gjithë trupin në mjetin e tij dhe është dërguar në spitalin e Traumës. Identitetet e autorëve nuk dihen ende, por mësohet se ky sherr ka si zanafillë një aksion të OSHEE-së për ndërprerjen e energjisë elektrike për abonentët debitorë. •Në dëshminë e tij para grupit hetimor, Përndreca ka deklaruar se autorët ishin tre e se e kanë qëlluar me sende të forta.

5 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

U dhunua, drejtori i OSHEE-së në Lezhë: Ishin 3 persona, më goditën me levë

Dhunohet drejtori i OSHEE-së në Lezhë,
Edmir Përndreca

LEZHË- Drejtori i përgjithshëm i OSHEE-së, Edmir Përndreca, i cili u dhunua një natë më parë ka dhënë dëshminë e tij para grupit hetimor. 

Ai ka deklaruar se e kanë ndjekur dhe pasi e kanë goditur me makinë, ai ka zbritur e më pas është dhunuar. Sipas Përndrecës, autorët ishin 3.

"Më ndoqën më goditën me makinë sapo zbrita më gjuajtën me leva, ishin tre persona por nuk i identifikova dot," tha ai.

Mbrëmjen e djeshme, mjeti i drejtuesit të OSHEE-së u godit nga pas. Pas goditjes, drejtuesit e automjeteve janë përfshirë në konflikt si dhe dy pasagjerët e automjetit tjetër, të cilët e kanë dhunuar fizikisht Përndrecën. Ky i fundit ka marrë dëmtime fizike dhe është dërguar në spitalin e Traumës.

Edmir Përndreca është emëruar drejtor i Njesisë së së Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Lezhë prej më shumë se 1 viti, ndërsa ka një karrierë të gjatë pune si inxhinier pranë këtij institucioni.

2 MUAJ ME PARE

Dhunimi i drejtorit të OSHEE në Lezhë, autorët e ndiqnin në çdo hap, i thyen krahun dhe këmbën

Dhunohet drejtori i OSHEE-së në Lezhë,
Edmir Perndreca

LEZHË-Drejtori i OSHEE në Lezhë, Edmir Përndreca, është ndjekur nga autorët e më pas është qëlluar me sende të forta. Drejtorit të OSHEE-së i kanë thyer krahun dhe këmbën. Dhunimi i tij vjen pas intensifikimit të kontrolleve të OSHE për vjedhje apo ndërprerje të energjisë elektrike ndaj abonentëve debitorë.

Edmir Përndreca është emëruar drejtor i Njësisë së së Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Lezhë prej më shumë se 1 viti, ndërsa ka një karriere të gjatë pune pranë si inxhinier pranë këtij institucioni.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme në zonën e Shënkollit në Lezhë. Mësohet se autorët kanë qenë tre persona, të cilët fillimisht kanë goditur nga pas qëllimisht mjetin e 43-vjeçarit Përndreca. Më pas drejtuesi i mjetit ka zbritur dhe është konfliktuar me drejtorin e OSHEE-së. Atij i kanë shkuar në ndihmë dhe dy pasagjerët e të tre e kanë dhunuar Përndrecën duke e lënë me fraktura në të gjithë trupin. 

 

2 MUAJ ME PARE

Sherri për energjinë elektrike, autorët inskenuan përplasjen me makinë dhe dhunuan drejtorin e OSHEE-së në Lezhë

Dhunohet drejtori i OSHEE-së në Lezhë,
Foto Ilustruese

LEZHË- Përplasja me makinën e drejtorit të OSHEE-së në Lezhë ka qenë I qëllimshëm nga autorët. Mësohet se tre personat, identitetet e të cilëve nuk janë zbardhur ende, e kanë inskenuar përplasjen me makinën e Edmir Përndrecës pas kontrolleve për vjedhje energjie.

Autorët kanë ndjekur lëvizjet e Perndrecës dhe pasi kanë inskenuar goditjen e makinës, kanë zbritur nga mjeti duke e qëlluar me sende të forta.

Sulmi vjen pas kontrolleve të OSHEE-së për vjedhje apo ndërprerje të energjisë elektrike ndaj abonentëve debitorë. Edmir Perndreca është emëruar drejtor i njësisë së operatorit të shpërndarjes së energjisë elektrike Lezhë prej më shumë se një viti.

Njoftimi i policisë:

Në aksin rrugor Shënkollë – Lezhë, automjeti i OSHEE-së që drejtohej nga shtetasi E. P. 43 vjeç, banues në Lezhë, me detyrë drejtor i OSHEE Lezhë, është goditur nga mbrapa nga një automjet tjetër. Pas goditjes, drejtuesit e automjeteve janë përfshirë në konflikt si dhe dy pasagjerët e automjetit tjetër, të cilët e kanë dhunuar fizikisht shtetasin E. P. Shtetasi E.P, ka marrë dëmtime fizike dhe po mjer ndihmë mjekësore ku aktualisht është jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, vazhdon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë janë angazhuar maksimalisht për identifikimin, kapjen dhe shoqërimin e autorëve për veprime të mëtejshme.

2 MUAJ ME PARE

FOTOJA/ Ky është drejtori i OSHEE-së që u dhunua në Lezhë

Dhunohet drejtori i OSHEE-së në Lezhë,
Edmir Përndreca.

LEZHË- Personi që po shikoni në foto është drejtori i OSHEE-së, Edmir Përndreca. Ai u dhunua këtë pasdite nga tre persona. Makina e tij është goditur nga mbrapa nga një automjet tjetër. Pas goditjes, drejtuesit e automjeteve janë përfshirë në konflikt.

Më pas, drejtuesi i mjetit tjetër dhe dy pasagjerët e kanë dhunuar Përndrecën. Drejtori i OSHEE-së është gjetur brenda në makinë me fraktura dhe është dërguar në spital. Identitetet e autorëve nuk dihen ende.

2 MUAJ ME PARE

Dhunohet drejtori i OSHEE-së në Lezhë, 3 persona e rrahin në mes të rrugës, zyrtari përfundon në spital

Dhunohet drejtori i OSHEE-së në Lezhë,
OSHEE

LEZHË- Edmir Përndreca, drejtori i Operatorit të Shpëndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) në Lezhë është dhunuar., Ngjarja ka ndodhur ne Lezhë, në zonën e Shënkollit. Mësohet se Përndreca është sulmuar nga tre persona, të cilët i kanë lënë plagë të shumta në të gjithë trupin. Ai është gjetur brenda në makinë me fraktura në disa pjesë të trupit. pasditen e sotme.

Përndreca aktualisht ndodhet në spital dhe po merr ndihmën e nevojshme mjekësore. Ndërsa, Policia e Lezhës po grumbullon të dhëna në lidhje me tre autorët e ngjarjes. Identitetet e tyre nuk dihen ende dhe as arsyeja e dhunimit. 

 

dhunohet edmir përndreca edmir përndreca

Sondazh

Poll

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë