LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

E tradhëtoi tatuazhi! Arrestohet në Kolumbi ‘Gucci’, një nga shqiptarët më të kërkuar në Europë

•Arrestohet shqiptar i shumëkërkuar në Kolumbi, Deniz Klironomi. •Policia e Dijin mori informacione për Deniz Klironomi që njihej me nofkën ‘Gucci’ në vitin 2020. Atyre iu bë e ditur se një trafikant i njohur droge në bregun verior të Kolumbisë, rezultonte të ishte një nga kriminelët më të kërkuar në Evropë. •Teksa policia ishte në ndjekje të tij, ai nuk doli nga banesa për një javë. Shqiptari me pseudonimin ‘Gucci’ nuk doli as në dritare, derisa më në fund arritën ta regjistronin dhe një tatuazh në krahun e majtë e lejoi atë të identifikohej. •Kur u kap, sipas hetuesit të Dijin, ai u tha uniformave se diçka mund t’u ndodhte personave që përdorën forcën për ta ekstraduar, si kërcënim. Ai foli me njerëz në Rumani dhe Shqipëri, të cilëve iu tha të paguanin çfarëdo shume parash që të mos e ekstradojnë. •Klironomi, shqiptari i arrestuar në Kolumbi kërkohej nga drejtësia shqiptare për tentativë vrasjeje. •I riu rezulton të jetë dënuar nga Gjykata e Durrësit me 6 vjet e 6 muaj burg për vrasje të mbetur në tentativë. • Po ashtu, dyshohet se ka gisht në zhdukjen e Reni Hamzës, i njohur si Reni i Elbasanit. •Klironomi u kap në Bogota dhe po mbahet në burgun e sigurisë së lartë të kryeqytetit të Kolumbisë. •‘Gucci’ akuzohet si partner financiar i grupit kriminal Los Pachenca, i cili kryen krime në bregun verior të Kolumbisë.

6 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

'Gucci' u kap sot në Kolumbi/ Dyshohet se zhduku 'Renin e Elbasanit', PAMJET nga kamerat

E tradhëtoi tatuazhi! Arrestohet në Kolumbi ‘Gucci’,
Deniz (Xhija) Klironomi

TIRANË- Arrestimi i "Gucci-t" sot në Kolumbi ka risjellë një dosje të vjetër. Bëhet fjalë për rrëmbimin dhe zhdukjen e këngëtarit të tallavasë, Renato Hamza, i njohur si Reni i Elbasanit. Në videon e kamerave të sigurisë të momenteve para rrëmbimit, të siguruara nga "Uniko", shfaqen dy persona, njëri prej tyre është Deniz (Xhija) Klironomi.

Siç duket edhe nga pamjet e mëposhtme, i pari që shfaqet është Indrit Shaqja, ndërsa personi i dytë është Denis Xhija. I veshur me rroba të zeza, ecën ngadalë, me njërën dorë në xhep dhe tjetrën tek varëset e floririt, ai ndjek veprimet e Indrit Shaqjes i cili po komunikonte në atë moment me Renin. Dhe ky është i pajisur me një çantë dore, brenda së cilës nuk dihet çfarë ka.

Asokohe në Shqipëri, Denis Xhija ishte i shpallur në kërkim, pasi ishte dënuar në mungesë me 6 vite e gjysmë burg nga Gjykata e Shkallës së Parë Durrës për veprat penale të vrasjes së mbetur në tentativë dhe armëmbajtje pa leje. Gjithashtu njiihej edhe me mbiemrin "Floroiu". Ai ishte dënuar në mungesë, pasi në vitin 2015, në një lokal në lagjen 7 në Durrës teksa po drekonte me tre shokë, u konfliktua me njërin prej tyre dhe nxorri pistoletën për ta ekzekutuar në vend. Gjendja midis tyre u acarua së tepërmi, dhe i pandehuri Deniz Xhija menjëherë u ngrit në këmbë dhe nxorri nga brezi pistoletën duke qëlluar në qafë një person në një tavolinë tjetër që nuk kishte lidhje me konfliktin. 

Por pas arrestimit të sotëm, shqiptari po mbahet në Bogota në burgun e sigurisë së lartë të kryeqytetit të Kolumbisë. Ai akuzohet si partner financiar i grupit kriminal Los Pachenca, i cili kryen krime në bregun verior të Kolumbisë. 

2 MUAJ ME PARE

Partner i grupit 'Los Pachenca'/ 'Gucci' i pajisur me ID nga Kosova, si u zbulua shqiptari në Kolumbi

E tradhëtoi tatuazhi! Arrestohet në Kolumbi ‘Gucci’,
Deniz Klironomi

KOLUMBI- Deniz Klironomi, shqiptari i cili njihej me pseudonimin 'Gucci', shtirej në Bogota si shtetas nga Kosova. Kur autoritetet u vunë në ndjekje të tij, dërguan fillimisht kërkesën në autoritetet e Kosovës mirëpo aty mësuan se Klironomi i kishte mashtruar. 

Më pas u zbulua se ai ishte nga Shqipëria e se kërkohej nga drejtësia shqiptare për tentativë vrasjeje.

Pas hetimeve, autoritetet kolumbiane zbuluan se 'Gucci' ishte i dënuar nga Gjykata e Durrësit me 6 vjet e 6 muaj burg për vrasje të mbetur në tentativë. Tashmë shqiptari po mbahet në Bogota në burgun e sigurisë së lartë të kryeqytetit të Kolumbisë. Ai akuzohet si partner financiar i grupit kriminal Los Pachenca, i cili kryen krime në bregun verior të Kolumbisë. 

2 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Ortak me ‘Los Pachenca’, momenti kur trafikanti shqiptar arrestohet në Kolumbi, efektivët e pikasën në ballkon

E tradhëtoi tatuazhi! Arrestohet në Kolumbi ‘Gucci’,
Deniz Klironomi

KOLUMBI- Momenti që po shikoni tregon arrestimin e shqiptarit Deniz Klironomi në një apartament në lagjen Barraquilla të Bogotas ku ishte akomoduar vetëm pak javë më parë.

Shqiptari që njihet me nofkën ‘Guçi’ shihet që pikaset teksa qëndron në ballkon dhe forcat special menjherë shkojnë në apartamentin e tij. Ai i shikon drejt e në sy efektivët dhe më pas ata e arrestojnë. Me kokën lart, Klironomi ecën drejt i shoqëruar nga policia e futet në makinën e tyre.

Klironomi, shqiptari i arrestuar në Kolumbi kërkohej nga drejtësia shqiptare për tentativë vrasjeje. I riu rezulton të jetë dënuar nga Gjykata e Durrësit me 6 vjet e 6 muaj burg për vrasje të mbetur në tentativë. Klironomi po mbahet në burgun e sigurisë së lartë të kryeqytetit të Kolumbisë. ‘Gucci’ akuzohet si partner financiar i grupit kriminal Los Pachenca, i cili kryen krime në bregun verior të Kolumbisë. 

2 MUAJ ME PARE

FOTO/ Tatuazhi e nxorri zbuluar 'Gucci-n' shqiptar, u arrestua pasi u fotografua në ballkonin e shtëpisë

E tradhëtoi tatuazhi! Arrestohet në Kolumbi ‘Gucci’,
Shqiptari

KOLUMBI-Tatuazhi në krahun e majtë lejoi identifikimin e shqiptarit Deniz Klironomi, i njohur me nofkën “Gucci”. Shqiptari i kërkuar nga Interpoli dhe i arrestuar në Kolumbi akuzohet për trafik të miturish, trafik armësh dhe trafik droge.

Hetuesit ishin vënë në ndjekje të tij mirëpo sa herë i afroheshin ai zhdukej pasi “çdo muaj ndryshonte vendbanimi. Kështu ishte për rreth 7 muaj derisa arritëm në një apartament në Barranquilla,” zbuloi një hetues i Policisë Dijin. Për një javë, shqiptari me pseudonimin “Gucci” nuk doli as në dritare, derisa më në fund arritën ta shikonin dhe një tatuazh në krahun e majtë bëri të mundur identifikimin e tij.

Kur ai u kap, u tha uniformave blu “se diçka mund të ndodhte me njerëzit që përdorën forcën për ta ekstraduar, si një kërcënim.

E tradhëtoi tatuazhi! Arrestohet në Kolumbi ‘Gucci’,

2 MUAJ ME PARE

U arrestua në Kolumbi, Deniz Klironomi kërkohej për vrasje të mbetur në tentativë në Shqipëri

 

E tradhëtoi tatuazhi! Arrestohet në Kolumbi ‘Gucci’,
Deniz Klironomi

 

TIRANË- Deniz Klironomi, shqiptari i arrestuar në Kolumbi kërkohej nga drejtësia shqiptare për tentativë vrasjeje. I riu rezulton të jetë dënuar nga Gjykata e Durrësit me 6 vjet e 6 muaj burg për vrasje të mbetur në tentativë. Në vitin 2019, me publikimin e listës së të shumëkërkuarve nga Durrësi, doli edhe emri i Klironomit. 

Klironomi njihej me nofkësn 'Gucci'. Ai u kap në Bogota dhe po mbahet në burgun e sigurisë së lartë të kryeqytetit të Kolumbisë. 

‘Guçi’ akuzohet si partner financiar i grupit kriminal Los Pachenca, i cili kryen krime në bregun verior të Kolumbisë. Ai kërkohej nga autoritetet vendase për trafik të drogës, trafikim të qenieve njerëzore, përdorim dhe armëmbajtje pa leje.

2 MUAJ ME PARE

Arrestohet në Kolumbi "Gucci"! Shqiptari kërcënon policinë: Do ju ndodhë diçka (TELEFONATA)

E tradhëtoi tatuazhi! Arrestohet në Kolumbi ‘Gucci’,
Denis Klironomi

KOLUMBI- Një nga kriminelët më të kërkuar në Europë është vënë në pranga nga policia. Bëhet fjalë për Denis Klironomin, të njohur me nofkën 'Gucci'. Policia e Dijin, ishte në kërkim për shqiptarin që në vitin 2020, pasi ishte një nga më të kërkuarit në Shqipëri dhe Evropë si dhe kërkohej nga Interpoli, tha kolonele Olga Salazar, drejtoreshë e Policisë Dijín.

Sa herë që grupi hetimor u afrohej gjurmëve të kriminelit, ai zhdukej sepse “çdo muaj ndryshonte vendbanimin. Ka qenë kështu për rreth 7 muaj derisa arritëm në një apartament në Barranquilla”, zbuloi një hetues i Policisë Dijin.

E tradhëtoi tatuazhi! Arrestohet në Kolumbi ‘Gucci’,

Për një javë, shqiptari me pseudonimin ‘Gucci’ nuk doli as në dritare, derisa më në fund arritën ta regjistronin dhe një tatuazh në krahun e majtë e lejoi atë të identifikohej.

Por kur u kap, sipas hetuesit të Dijin, ai u tha uniformave “se diçka mund t’u ndodhte personave që përdorën forcën për ta ekstraduar, si kërcënim. Përveç kësaj, ai foli me njerëz në Rumani dhe Shqipëri, të cilëve iu tha të paguanin çfarëdo shume parash që të mos e ekstradojnë”.

‘Gucci’ akuzohet si partner financiar i grupit kriminal Los Pachenca, i cili kryen krime në bregun verior të Kolumbisë. Ai kërkohet për trafik të drogës, trafikim të qenieve njerëzore, përdorim dhe armëmbajtje pa leje.

Autori po mbahet në një burg të sigurisë së lartë në Bogota, ndërkohë që kanë përfunduar procedurat për ekstradimin e tij përkatës.

Burimi: Noticiascaracolttv

arrestohet deniz klironomi deniz klironomi

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE