LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Lezha tronditet nga një atentat/ Ekzekutohet kushëriri i Ardian Nikulajt, autorët largohen me BMW, gjendet një makinë e djegur

•Një atentat me armë zjarri ka tronditur mbrëmjen e sotme qytetin e Lezhës. • Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me kallashnikov ndaj Eno Nikulajt, kusheririt të Ardian Nikulajt. • Ky i fundit u vra brenda lokalit të tij në Shëngjin më 19 prill të këtij viti. • Autorët e atentatit janë ende në kërkim. •Eno Nikulaj ndërroi jetë në spitalin rajonal të Lezhës. • Raportohet se autorët e atentatit janë larguar nga vendngjarja me një BMW me targa të cilat ishin vjedhur në Tiranë. • Një makinë e djegur është gjetur në Rinas, ku dyshohet se i përket autorëve të vrasjes së Eno Nikulajt. • Ende nuk dihen shkaqet e vrasjes, ndonëse dyshohet se motivi është gjakmarrja.

7 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Del FOTOJA e 40-vjeçarit që u ekzekutua sonte në Lezhë, kushëri i Ardian Nikulajt

Lezha tronditet nga një atentat/ Ekzekutohet kushëriri i Ardian
eno nikulaj

LEZHË- Është publikuar fotoja e 40-vjeçarit Eno Nikulaj, i cili u ekzekutua mbëmjen e sotme në Lezhë. Viktima ishte kushëririri i biznesmenit, Ardian Nikulaj që u vra me 19 prill të këtij viti.

Mësohet se Eno ishte në lëvizje me një makinë tip fuoristradë, kur është qëlluar me armë zjarri. Autorët ende të paidentifikuar janë larguar nga vendngjarja me një mjet tip “BMW” me targa të vjedhura në Tiranë.

Pas ngjarjes, një mjet është gjetur i djegur në afërsi të aeroportit të Rinasit, dhe paraprakisht dyshohet se u përket autorëve.

Lezha tronditet nga një atentat/ Ekzekutohet kushëriri i Ardian

2 MUAJ ME PARE

Gjendet një makinë e djegur në Rinas, dyshohet se i përket autorëve të atentatit në Lezhë

Lezha tronditet nga një atentat/ Ekzekutohet kushëriri i Ardian
foto ilustruese

TIRANË- Një makinë është gjetur e djegur në Rinas menjëherë pas atentatit në Lezhë , ku u ekzekutua me armë zjarri Eno Nikulaj, kushëriri i biznesmenit Ardian Nikulaj, i cili u vra në muajin prill në lokalin e tij në Shëngjin.

Paraprakisht dyshohet e makina e djegur i përket autorëve, të cilët kanë marrë pjesë në atentatin e kësaj të shtune.

Ndërkohë policia ka ngritur pika kontrolli dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e tyre. Kujtojmë se Eno Nikulaj ndërroi jetë në spitalin rajonal të Lezhës, për shkak të plagëve të marra.

2 MUAJ ME PARE

DETAJE/ Qëlluan me breshëri ndaj Eno Nikulajt, autorët u larguan me një BMW me targa të vjedhura

Lezha tronditet nga një atentat/ Ekzekutohet kushëriri i Ardian
foto nga vendngjarja

LEZHË- Detaje të reja janë zbardhur nga atentati i ndodhur pak më parë në qytetin e Lezhës ku mbeti i plagosur Eno Nikulaj, kushëriri i biznesmenit Ardain Nikulaj, i cili u ekzekutua disa muaj më parë në lokalin e tij në Shëngjin.

Autorët kanë qenë me një makinë “BMW” me targa AB 138 HT. Targat janë vjedhur në 29 nëntor të 2023 te komisariati nr. 6 në Tiranë në Kombinat.

2 MUAJ ME PARE

Atentati në dalje të Lezhës, reagon policia: Eno Nikulaj në gjendje të rëndë në spital

Lezha tronditet nga një atentat/ Ekzekutohet kushëriri i Ardian
pamje nga vendngjarja

LEZHË- Një atentat me armë zjarr ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lezhë, ku i plagosur rëndë ka mbetur Eno Nikulaj, i cili është kushëririri i biznesmenit, Ardian Nikulaj që u vra me 19 prill të këtij viti.

Policia ka dalë më një komunikatë zyrtare për ngjarjen e rëndë ku bën me dije se i plagosur është transportuar në spital në një gjendje shumë të rëndë, ndërsa janë ngritur grupe kontrolli për lokalizimin e autorëve.

NJOFTIMI I POLICISË: 

Rreth orës 21:30, në aksin rrugor “Lezhë-Shkodër”, në vendin e quajtur “Ura e trenit”, në rrethana ende të paqarta, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit që drejtohej nga shtetasi E. N., 40 vjeç, banues në Shëngjin. Si pasojë është plagosur shtetasi E. N., i cili është transportuar në gjendje shumë të rëndë, në spitalin e Lezhës, për ndihmë mjekësore.Për këtë ngjarje është ngritur menjëherë një grup i posaçëm hetimor, si dhe janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore. Ndërkohë, vijon intensivisht kontrolli i zonës.

2 MUAJ ME PARE

VIDEO- Atentati në Lezhë, dalin pamjet nga vendi ku u qëllua Eno Nikulaj

Lezha tronditet nga një atentat/ Ekzekutohet kushëriri i Ardian
foto nga vendngjarja

LEZHË- Mbrëmjen e sotme një atentat ka ndodhur në qytetin e Lezhës, ndaj kushëririt të Ardian Nikulajt, Eno Nikulajt.

Mësohet se Eno ishte në lëvizje me një makinë tip fuoristradë, kur është qëlluar me armë zjarri. 

Raportohet se nikulaj është dërguar në spital dhe ende nuk dihet nëse ka ndërruar jetë. 

 

 

 

2 MUAJ ME PARE

Atentat në Lezhë, të shtëna me kallashnikov ndaj kushëririt të Ardian Nikulajt (EMRI)

Lezha tronditet nga një atentat/ Ekzekutohet kushëriri i Ardian
ardian nikulaj

LEZHË- Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lezhë para pak minutash.

I plagosur rëndë ka mbetur Eno Nikulaj, djali i xhaxhait të Ardjan Nikulajt, biznesmenit që u vra në lokalin e tij më 19 prill të këtij viti.

Mësohet se Eno Nikulaj u qëllua me kallashnikov te Porta e Ujësjellësit të Lezhës. Dyshohet se shkaku i atentatit të jetë hakmarrja.

Ardian Nikulaj u vra më 19 prill brenda lokalit të tij në Shëngjin. Porositës dhe organizator është Edmond Haxhia i cili ka rënë në pranga, së bashku me tre britanikë Thomas Mithan, Steve Hunt dhe Harriet Bridgeman. Të katër këta janë prangosur, pasi autoritetet britanike kanë pranuar si të ligjshme kërkesën e bërë nga Policia e Shtetit. Për këtë ngjarje mbetet në kërkim Harry Simpson, i akuzuar gjithashtu si bashkëpunëtor. Ruben Saravia iku nga Shqipëria përmes Doganës së Kapshticës, bashkë me britanikun Harry Simson, në drejtim të Greqisë. Nuk dihet se çfarë rruge ka ndjekur portugezi për të mbërritur deri në Marok. Britanikët dyshohet se kanë qenë informatorë, ata kanë qëndruar pikërisht në resortin në pronësi të biznesmenit Ardian Nikulaj dhe sipas hetuesve, ata kanë vëzhguar për ditë me radhë lëvizjet e tij dhe të stafit, të cilat më pas ia raportonin portugezit Ruben Saraiva.

2 MUAJ ME PARE

Të shtëna me armë zjarri në Lezhë, raportohet për një viktimë

Lezha tronditet nga një atentat/ Ekzekutohet kushëriri i Ardian
foto ilustruese

LEZHË- Të shtëna me armë zjarri janë raportuar pak më herët në qytetin e Lezhës.

Sipas informacioneve i vrarë ka mbetur një person. Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes. 

eno nikulaj ardian nikulaj atentat ne lezhe

Sondazh

Poll

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve