LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

VRASJE në Durrës/ Ekzekutohet me armë nipi i “Arapit të Sukthit”, shpëton miku i tij, merren në pyetje 10 persona

•Kur nuk ka kaluar as 24 orë nga vrasja e Martin Bardhit në Rrëshen, një tjetër vrasje ka ndodhur në vendin tonë.  • Në Sukth të Durrësit, 38-vjeçari Fatjon Dervishi mbeti i vrarë pas një sulmi me armë zjarri që iu bë teksa ishte duke drejtuar mjetin e tij. •Në momentin kur e kanë qëlluar Fatjon Dervishi ishte duke drejtuar makinën dhe bashkë me të në mjet ka qenë edhe një shoku i tij. • 38-vjeçari është qëlluar me armë automatike. • 2 plumba e kanë përshkuar në trup duke i dëmtuar organet. • Personi tjetër nuk është prekur nga plumbat. • Sipas dëshmisë së shokut, rezulton se ata kishin qenë në një lokal dhe po ktheheshin për në shtëpi kur janë goditur. •Në ndihmë të Policisë vendore janë nisur dy grupe të FNSH-së Tiranë. •Shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës.

8 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

U ekzekutua në një zonë pa ndriçim, Fatjon Dervishi ishte kthyer në Shqipëri për të hapur një restorant

VRASJE në Durrës/ Ekzekutohet me armë nipi i “Arapit
pamje nga vendngjarja

DURRËS- Në orët e mesnatës, 38-vjeçari, Fatjon Dervishi mbeti i vdekur pasi u ekzekutua me armë zjarri nga persona ende të paidentifikuar në fshatin Katund të Sukthit. 

Dyshohet se kanë marrë pjesë në vrasje dy persona, të cilët pas ekzekutimit të 38-vjeçarit janë larguar nga një rrugë dytësore, pasi është një zonë që nuk mbulohet mirë nga ndriçimi. Autorët kanë qëlluar mbi mjetin e Dervishit të 15 plumba. Në momentin e krimit, viktima ka qenë së bashku me një mikun e tij në makinë, i cili ka shpëtuar i palënduar. Ai ka dëshmuar se ndaj tyre është qëlluar sapo kanë dalë nga një lokal.

Viktima kishte pak kohë që ishte kthyer në banesën e tij në Katund Sukth pasi jetonte jashtë shteti së bashku me familjen e tij. Ai ishte babai i dy fëmijëve dhe raportohet se viktima kishte ardhur në zonën ku jetonte i ati për të ndërtuar një restorant në pjesën e përparme të shtëpisë.  Dervishi nuk ka precedentë penalë në vendin tonë. Kjo ka vështirësuar edhe punën e grupit hetimor për ngritjen e një piste pse ndodhi ky krim.

Sakaq policia e Durrësit ka shoqëruar 7 persona lidhur me vrasjen, mes tyre edhe mikun e viktimës i cili ishte pasagjer në makinë. Gjithashtu 2 grupe të FNSH kanë ngritur pika kontrolli përreth zonës ku ndodhi vrasjadhe janë sekuestruar të gjitha kamerat e sigurisë me me pamje nga aksi rrugor “Maminas – Shijak - Sukth – Sallmone”. Sipas informacioneve zyrtare në bashkëpunim me Interpol Tiranën po identifikohen lidhjet shoqërore të viktimës apo shtetas me të cilët mund të ketë pasur konflikte.

2 MUAJ ME PARE

Vrasja e 37-vjeçarit në Sukth, shoqërohen në polici shtatë persona, mes tyre edhe miku i viktimës

VRASJE në Durrës/ Ekzekutohet me armë nipi i “Arapit
foto ilustruese

DURRËS- Gjatë orëve të mesnatës është ekzekutua me armë zjarri Fatjon Dervishi. I riu ishte në mjet me mikun e tij, mirëpo ky i fundit nuk mori asnjë plumb, duke i shpëtuar vdekjes. 

Sakaq policia e Durrësit dhe 2 grupe të FSNH kanë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset që lidhen me zonën ku ka ndodhur vrasja. Gjithashtu policia e Durrësit ka njoftuar se shtatë persona janë shoqëruar në polici mes tyre edhe pasagjeri që ishte në makinë me viktimën.

Ndërkohë policia ka sekuestruar edhe kamerat e sigurisë me pamje nga aksi rrugor “Maminas – Shijak - Sukth – Sallmone”. Sipas informacioneve zyrtare në bashkëpunim me Interpol Tiranën po identifikohen lidhjet shoqërore të viktimës apo shtetas me të cilët mund të ketë pasur konflikte.

NJOFTIMI I POLICISË:

Sukth, Durrës

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur rreth orës 23:45, të datës 26.09.2023, në Katund, Sukth, ku shtetas ende të paidentifikuar qëlluan me armë zjarri, në drejtim të automjetit që drejtonte shtetasi T. D. (M.), 37 vjeç, banues në Katund, Sukth, i cili si pasojë humbi jetën, në spital, ju informojmë se:

Sapo kanë marrë njoftim, shërbimet e Policisë së Durrësit dhe 2 grupe të FNSH, Tiranë, kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset që lidhen me zonën, me qëllim kapjen e autorëve. Gjithashtu, grupi hetimor, i ngritur posaçërisht për zbardhjen e këtij rasti, ka vijuar punën, në drejtimin e prokurorit, për të fiksuar çdo provë që do të çojë në zbardhjen e ngjarjes dhe në identifikimin e autorëve.

Shërbimet e Policisë, në drejtimin e prokurorit, kanë kryer të gjitha veprimet hetimore dhe procedurale, për rastin. Konkretisht, deri më tani, në ambientet e Policisë, janë shoqëruar për t’u pyetur mbi rrethana të kësaj ngjarjeje, 7 shtetas (mes tyre shtetasi E. Sh., pasagjer në automjetin që drejtonte 37-vjeçari, në momentin e të shtënave), janë sekuestruar kamerat e sigurisë me pamje nga aksi rrugor “Maminas – Shijak - Sukth – Sallmone” (aksi që kishte ndjekur shtetasi T. D. (M.)), janë ushtruar kontrolle banesash, janë këqyrur celularë, si dhe është bashkëpunuar me ZQK Interpol Tiranën, për të identifikuar lidhje shoqërore të viktimës apo shtetas me të cilët mund të ketë pasur konflikte, jashtë vendit. Gjithashtu, janë sekuestruar automjeti që drejtonte T. D. (M.) dhe 2 celularët e tij, dhe vijon ekzaminimi i hollësishëm i tyre.

Nga verifikimet e deritanishme të kryera në koordinim me homologët holandezë, ka rezultuar se shtetasi T. D. (M.) ka qenë hetuar në këtë shtet, për trafikim të lëndëve narkotike.

Materialet për këto veprime procedurale i janë referuar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për kryerjen e hetimeve të mëtejshme, me qëllim zbardhjen e dinamikës së kësaj ngjarjeje, për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

2 MUAJ ME PARE

Vrasja e 38-vjeçarit në Sukth, kushëriri: Dëgjova krisma, ishte çun me nam

VRASJE në Durrës/ Ekzekutohet me armë nipi i “Arapit
Kusheriri i viktimes

DURRËS- Vrasja e Fatjon Dervishit në Sukth të Durrësit ka lënë të tronditur opinionin. Kushëriri i tij, ka treguar detaje nga ngjarja. Në një rrëfim për mediat, Dervishi tha se kishte dëgjuar vetëm krisma, si dhe shtoi se viktima njihej si djalë i mirë, pa konflikte. 

Ndërkohë, ai tha se viktima jetonte në Gjermani, ndërsa ishte babai i dy fëmijëve.

“E njoh që fëmijë Fajtonin. Është djalë me nam. Punonte në Gjermani. Vinte ikte, ishte çun i urtë. E kam fqinj, nëna ime e ka djalë daje. Nuk isha mbrëmë në shtëpi, pasi punoj roje nate. I dëgjuam krismat, veç kaq. Ika pastaj e lash punën, shkova në shtëpi. I martuar ishte Fatjoni, ka dy fëmijë, i ka jashtë. Këtu jetonte me babin, nëna i ka vdekur. Një vëlla e ka jashtë, një vëlla në burg për drogë. Kishte qenë në një lokal në Sukth. Nuk di që të ketë pasur konflikte.”, tha kushëriri, që e ka edhe fqinj viktimën.

2 MUAJ ME PARE

Krimi në Durrës dyshohet për hakmarrje! Kush është VËLLAI i viktimës, Fatbardhi u kap në Spanjë, plagosi të dashurën në Durrës (E SHKUARA)

VRASJE në Durrës/ Ekzekutohet me armë nipi i “Arapit
Foto ilustruese

TIRANË- Gjatë mesnatës u ekzekutua me armë zjarri Fatjon Dervishi. I riu ishte në mjet me mikun e tij, mirëpo ky i fundit nuk mori asnjë plumb, duke i shpëtuar vdekjes. Mirëpo, deri më tani, bëhet e ditur se pista kryesore është ajo e hakmarrjes, pasi Dervishi është vëllai i Fatbardh Dervishit, nje emër i njohur për Policinë, pasi është vënë në pranga për një sërë krimesh.

Po kush është Fatbardh Dervishi?

Fatbardh Doda i njohur ndryshe si Fatbardh Dervishi cilësohet si kreu i një bande që merrej rrjet kriminal, por aktivitet kryesor kishin trafikun e drogës. Sipas mediave në Spanjë, Doda ndryshonte vazhdimisht pamjen dhe qarkullonte me identitete të ndryshme false për të shmangur zbulimin.

Ai akuzohet si anëtar i një grupi kriminal dhe për një sërë veprash si armëmbajtje pa leje, falsifikim dokumentesh, vjedhje automjetesh. Në shtëpinë e tij, u gjet një automatik dhe dy karikatorë me kapacitet përkatësisht 16 dhe 32 gëzhoja.

Doda bashkë me anëtarët e grupit maskoheshin me uniforma policie dhe kryenin grabitje të shtëpive që shërbenin si magazina droge teksa ishin të armatosur. Ata përdorën GPS që supozohej se i kishin instaluar në automjetet e trafikantëve të drogës që donin të grabisnin për të zbuluar rrugët për në shtëpitë e tyre apo ndërtesat që mund të shërbenin si magazina droge.

Ndërkohë akuzohet edhe për një plagosje me armë në Shqipëri më 3 janar të një viti më parë. Ai plagosi të dashurën e tij 23-vjeçare në një dhomë hoteli në Durrës. Në dëshminë e saj në polici, e dashura u shpreh se ishte i pirë dhe e bëri pa dashje.

2 MUAJ ME PARE

Ekzekutimi i Dervishit në Sukth/ Pista kryesore ajo e hakmarrjes, vëllai i tij në burg, kreu i bandës së drogës në Spanjë

VRASJE në Durrës/ Ekzekutohet me armë nipi i “Arapit
Foto ilustruese

DURRËS- Pista kryesore për vrasjen e Fatjon Dervishit në Sukth të Durrësit, është hakmarrja.

Viktima është person pa precedent por, vëllai i tij, është i akuzuar për vrasjen e një personi tjetër. Fatbardh Dervishi cilësohet si kreu i një bande që merrej rrjet kriminal, por aktivitet kryesor kishin trafikun e drogës.

Përsa i përket dinamikës së ngjarjes 38-vjeçari, nuk ka qenë i vetëm në makinë. Ai ka qenë i shoqëruar nga një mik i tij kur është qëlluar me breshëri kallshnikovi, në zonën e shinave.

I marrë në pyetje si dëshmitar okular, miku i viktimës është shprehur se ata kanë qenë në makinë, kur janë qëlluar me breshëri automatiku. Ndërkohë që policia dhe prokuroria e Durrësit, që po punojnë për zbardhjen e kësaj ngjarjeje kanë sekuestruar disa kamera sigurie të banesave, por dhe bizneseve ne Sukth, me qëllim identifikikimin e ndonjë gjurme nga ana e autorëve./Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

Vrasja në Sukth, Dervishi nuk ishte në makinë vetëm, dëshmia e shokut: Po ktheheshim në shtëpi, na qëlluan

VRASJE në Durrës/ Ekzekutohet me armë nipi i “Arapit
Policia

DURRËS- Detaje të reja në lidhje me vrasjen e Fatjon Dervishit pak pas mesnate në Durrës. Viktima është banor i zonës Katund Sukth dhe nuk është person me precedent të mëparshëm penal.

Në momentin kur e kanë qëlluar Fatjon Dervishi ishte duke drejtuar makinën dhe bashkë me të në mjet ka qenë edhe një shoku i tij.

Dy plumba raportohet se i kanë përshkuar në trup duke i dëmtuar organet vitale, ndërsa personi tjetër nuk është prekur nga plumbat. Sipas dëshmisë së këtij të fundit rezulton se ata kishin qenë në një lokal dhe po ktheheshin për në shtëpi kur janë goditur.

"Ishim në një lokal dhe po ktheheshim në shtëpi kur na qëlluan"- ka deklaruar ai.

Deri më tani janë pyetur 10 persona për të mundësuar zbardhjen e ngjarjes./Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

U vra në Sukth, kush është 38-vjeçari? Nipi i “Arapit të Sukthit”, u qëllua me automatik teksa ishte në makinë

VRASJE në Durrës/ Ekzekutohet me armë nipi i “Arapit
Policia

DURRËS- Fatjon Dervishi, është 38 vjeçari që u vra rreth mesnatës nga persona të paidentifikuar. Dervishi, është qëlluar me breshëri plumbash në zonën e njohur si Katund, Sukth. Policia dhe dy grupe të FNSH-së kanë ngritur pika kontrolli të shumta në Durrës dhe Tiranë.

Kush ishte Fatjon Dervishi?

38-vjeçari sipas burimeve ishte nipi i “Arapit të Sukthit”, një personazh i njohur ky për drejtësinë.

Ai është person me precedent kriminal në trafikun e lëndëve narikotike dhe i skeduar për vrasje. Në vitin 1991 është akuzuar për vrasjen e A.Cyrbja.

/Dosja.al

 

2 MUAJ ME PARE

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth, grupe të FNSH-së nisen drejt Durrësit (EMRI)

VRASJE në Durrës/ Ekzekutohet me armë nipi i “Arapit
foto ilustruese

DURRËS- Vrasje në Sukth. Fatjon Dervishi është 38-vjeçari i vrarë me armë zjarri mesnatën e së martës në Katund të Sukthit.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe në bashkëpunim me Prokurorin vijon veprimet për zbardhjen dhe dokumentimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Njoftimi i policisë: 

Në Katund, Sukth, tek shinat e trenit, nga persona ende të paidentifikuar është qëlluar me armë zjarri shtetasi F.D, 38 vjeç, i cili u transportua menjëherë në spital për ndihmë mjeksore, por si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital. Shërbimet e Policisë me marrjen e njoftimit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Në ndihmë të Policisë vendore janë nisur dy grupe të Fnsh-së Tiranë. Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe në bashkëpunim me Prokurorin vijon veprimet për zbardhjen dhe dokumentimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve. Ndërkohë shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës.

vritet fatjon dervishi fatjon dervishi

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!