LIVE UPDATES
Sport

Ligue 1/ Rikthimi i Mbappè ndaj St Etienne, PSG gjithnjë e më afër titullit…

27 Shkurt 2022, 06:26 Nga DOSJA
Ligue 1/ Rikthimi i Mbappè ndaj St Etienne, PSG gjithnjë e më

FRANCE – Po afrohet gjithnjë e më shumë titullit të kampionatit francez, skuadra e PSG , e cila në javën e 26-të të Ligue 1 mposht St Etienne 3-1 dhe fluturon në +16 pikë ndaj Nice, e ndalur në 0-0 nga Strasburgu. Një dorë në titull për Pochettinon, i cili falenderon Kylian Mbappèn e zakonshëm: që pas avantazhin e mysafirëve të Bouanga, fenomeni francez përgjigjet me një dygolësh dhe një assist për Danilo Pereiran, autor i golit të tretë.

PSG-St Etienne 3-1
Ka nisur zyrtarisht numërimi mbrapsht për të fituar kampionatin francez nga PSG. Parizienët fluturojnë +16 pikë mbi Nice dhe Marseille, kjo e fundit sot në fushë për t’u përpjekur t’i japë sërish kuptim kësaj Ligue 1. Kundër St Etienne, testi i zakonshëm i lojtarëve të Pochettinos, të cilët duhet të mbështeten te yjet e tyre, për të kompensuar hendekun e nënshkruar nga Bouanga në 16′. Ne skenë ngjitet një super Mbappè (42’, 47’) që përmbys rezultatin dhe 2-1, ku në rastin e golit të dytë ishte Messi autor i një asistimi të shkëlqyer. Më pas është Danilo Pereira, me Mbappè që shënon në minutën e 52-të dhe tashmë e mbyll ndeshjen me rezultatin 3-1. Më pas Neymar, Di Maria, Messi dhe Mbappè, të gjithë së bashku në fushë, menaxhojnë rezultatin. Braziliani ndalet nga një shtyllë, por nuk kishte rëndësi, tre pikët ishin siguruar në “Parco dei Principi”.

Strasburg-Nice 0-0

Nice nuk del nga momenti negativ, duke marrë vetëm një fitore në katër ndeshjet e fundit dhe duke u frenuar ndaj një Strasburgu të mirë, solid në zonën e Evropës. Kuqezinjtë e Galtier, për momentin të dytët në renditje së bashku me Marsejën, penalizohen nga përjashtimi i Dantes (dy të verdha) në fillimin e pjesës së dytë. Pas atij momenti janë vendësit që marrin përsipër lojën, ndërsa Nice duhet të kënaqet duke u mbrojtur dhe fituar qoftë edhe një pikë.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport argjentinasi lionel messi atyre të kylian mbappe e lionel messi di maria e ardhmja e kylian mbappé messi dhe mbappè neymar një assist për danilo pereiran skuadra e psg argjentinasi lionel messi atyre të kylian mbappe e lionel messi di maria e ardhmja e kylian mbappé messi dhe mbappè neymar një assist për danilo pereiran skuadra e psg

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra