LIVE UPDATES
Sport

Laporta letër ‘senatorëve’: Piqué, Busquets, Jordi Alba dhe Sergi Roberto!

30 Korrik 2021, 17:36 Nga DOSJA
Laporta letër ‘senatorëve’: Piqué, Busquets, Jordi

SPANJE – Kufiri i ri i problemeve për klubet e La Liga, janë pagat. Që kur Tebas kërkoi një ulje të pagave, si kusht për marrjen e lojtarëve të rinj, si Real Madridi ashtu edhe Barcelona, kanë filluar të reagojnë. Nuk është shumë befasuese lamtumira e Sergio Ramos apo e Varane, të cilët rëndonin shumë mbi arkën e ‘los blancos’.

Po Barça? Në këtë moment ‘blaugrana’ e ka lehtësuar veten e tyre nga… rreth pesëdhjetë milion në sezon, duke mos rinovuar Messin, por nëse katalanasit duan të nënshkruajnë një kontratë të re me ‘Pleshtin’ ata duhet të veprojnë.

Dhe ata po e bëjnë këtë në dy mënyra të ndryshme. E para, është të shesin disa lojtarë, si Umtiti, Coutinho dhe Griezmann, të cilët mund të garantojnë një kthim të mirë ekonomik në kasat e klubit katalan. E dyta, është që të bindë ata që nuk kanë treg për të rinegociuar pagat e tyre në shifra të larta.

Dhe siç shpjegon ‘El Periódico de Catalunya’, presidenti Laporta u ka shkruar një letër në dorën e tij katër senatorëve të Barcelonës. Gerard Piqué, Sergio Busquets, Jordi Alba dhe Sergi Roberto, kanë marrë një kërkesë në të cilën propozohet një shkurtim të pagave deri në 40%, të paktën për sezonin e ardhshëm.

Diçka që padyshim nuk është mirëpritur nga ata, edhe sepse e kuptojnë se mund të jetë zgjidhja e vetme për të përballuar kthimin e Messit dhe lojtarëve të rinj, që janë afruar te Barcelona gjatë këtyre kohëve. Prandaj, senatorët duhet të vënë dorën në ndërgjegjen e tyre dhe të bëjnë një sakrifice për klubin ‘blaugrana’. Por a do të ngjasë kështu?

B.T (Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport 'el periódico de catalunya' barcelona gerard pique jordi alba dhe sergi roberto la liga messit presidenti laporta real madridi sergio busquets sergio ramos apo e varane tebas kërkoi 'el periódico de catalunya' barcelona gerard pique jordi alba dhe sergi roberto la liga messit presidenti laporta real madridi sergio busquets sergio ramos apo e varane tebas kërkoi

Sondazh

Poll

Sport 30 Korrik 2021, 16:39

Kosova e mbyll e dyta në Olimpiadë, pas Japonisë

JAPONI – Japonia kryeson bindshëm në renditjen përfundimtare me 10 medalje gjithsej në sportin e xhudos, tetë të arta, një të argjendtë dhe një të bronztë në kë...

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE