LIVE UPDATES
Aktualitet

VD-DËSHTON Rama! Sa u hap, qindra qytetarë bllokohen në rrugën e Arbrit, shkak bora

29 Nëntor 2021, 17:16 Nga DOSJA
VD-DËSHTON Rama! Sa u hap, qindra qytetarë bllokohen në

DIBËR–  Dështon me sukses rruga e Arbërit! Sot është bërë inagurimi i pjesshëm i saj nga vetë kryeministri Edi Rama, i cili gjithë ditën ka shpërndarë pamje duke qarkulluar vetë në aksin rrugor, por ka treguar edhe njëherë se e gjitha është propagandë. Mbrëmjen e sotme, mbi 100 makina janë të bllokuara në këtë rrugë për shkak të rënies së reshjeve të dëborës, të cilat kanë zbardhur vendin. Nga pamjet e mëposhtme të publikuara nga Dosja.al, shihen makinat e bllokuara, ndërkohë që reshjet e borës vijojnë, megjithatë nuk janë aq problematike saqë të shkaktojë një izolim të tillë, duke nxjerrë blof kompaninë kontraktuese, e cila ka marrë 350 milionë euro.


Siç bëhet edhe me dije nga burime të Dosja.al, pjesa e rrugës që është bllokuar është te tuneli i Bypassit në Qafë-Murriz. Ndërkohë që asnjë ndihmë nuk ka shkuar te drejtuesit e mjeteve, të cilët edhe pse kanë vendos zinxhirët sërish nuk kanë mundur të ‘çajnë’ ngricat. Pamje nga bllokimi i rrugës së Arbrit ka publikuar edhe ish-deputeti i PD-së Xhemal Gjunkshi, ku në video shihet qytetarë të shumtë që mundohen të shtyjnë makinat për të dalë nga rruga e bllokuar. Por shefi i Emergjencave Civile, Haki Çako ka një version tjetër. Sipas tij, situata është nën kontroll, duke ua vënë fajin qytetarëve për bllokimin, sepse kanë përdorur rrugën e re.

“Ka pasur një tendencë pas hapjes për t’u dyndur drejt kësaj rruge. Operatorët janë duke punuar, në të dyja krahët janë marrë masa,”- tha Çako.

Por çfarë ka ndodhur sot në Dibër ?

Një segment i rrugës së Arbrit u hap ditën e sotme për shkak të festave të 28-29 nëntorit.  Ndërkohë që vetë kryeministri Edi Rama ka dalë sot disa herë live nga inagurimi i hapjes së rrugës së Arbrit, si dhe ka publikuar disa momente nga makinat që kalonin në këtë rrugë, duke u mburrur edhe se me këtë investim ka shkurtuar 2 orë e gjysmë rrugë. Por mesa duket e gjitha është propagandë që e zbardhi reshja e parë e borës.

LAJMET ORË PAS ORE:

FOTOT: Rruga e Arbrit ende e bllokuar nga reshjet e dëborës, shënohen 2 aksidente

Bllokohet aksi te rruga e Arbrit, reshjet e dëborës lënë në vend 100 makina

Policia e Shtetit: S’ka kalim në rrugën e Arbrit dhe Qafë Murrizë pa zinxhirë

VIDEO/ Dëborë në Dibër, trashësia shkon në 15 cm, kalimi pazinxhir i vështirë

Haki Çako sqaron situatën në Rrugën e Arbrit, fajëson qytetarët: U dyndën prandaj…

(I.A/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet edi rama rruga e arbrit xhemal gjunkshi edi rama rruga e arbrit xhemal gjunkshi

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh