Politike

Vijojnë ndryshimet në Bashki, në Pogradec japin dorëheqjen nënkryetarët e PD-së dhe drejtorët

Dorëhiqen nga detyra dy nënkryetarët e PD-së në Bashkinë e Pogradecit, Polikron Balliu dhe Avdulla Cano.
Featured image of article: Vijojnë ndryshimet në Bashki, në Pogradec japin dorëheqjen nënkryetarët e PD-së dhe drejtorët Bashkia e Pogradecit

POGRADEC– Pas ardhjes në detyrë të kryebashkiakut të Pogradecit, Ilir Xhakollit, dy  nënkryetarët e PD-së Polikron Balliu dhe Avdulla Cano janë dorëhequr nga posti.

Po ashtu është dorëhequr edhe Dardan Canellari, administrator i njësisë Çërravë së bashku me drejtorin e sektorit të gjelbërimit në Bashki, Rruzhdi Hymetllari. Ndërkohë në detyrë është ende Adriana Adhami.

Ndërkohë që e njëjta situtatë ka ndodhur edhe në Shkodër. Pak ditë më parë pas urdhërit të kryeministrit Edi Rama, i cili shprehej se Shkodra kërkonte një tjetër imazh nëntë drejtorë dhanë dorëheqjen. (LEXO KËTU)

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

 

Shto Koment