Aktualitet

U hodh me parashutë, plagoset 39-vjeçari në Palasë, u rrëzua në përrua

Ngjarja ka ndodhur në Vlorë, pasditen e sotme, pranë plazhit të Palasës. Mësohet se 39-vjeçari është hedhur me parashutë nga Llogaraja por diçka ka shkuar keq.
Featured image of article: U hodh me parashutë, plagoset 39-vjeçari në Palasë, u rrëzua në përrua Foto Ilustruese

VLORË– Një 39-vjeçar me inicialet L.A., është plagosur pasi është rrëzuar me parashutë. Ngjarja ka ndodhur në Vlorë, pasditen e sotme, pranë plazhit të Palasës. Mësohet se 39-vjeçari, banues në Tiranë, është hedhur me parashutë nga Llogaraja por diçka ka shkuar keq.

Ai ka përfunduar i rrëzuar me mjetin fluturues në përroin e Palasës, duke mbetur i plagosur. Për pasojë, i riu është dërguar në spitalin e Vlorës, ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore, dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nuk dihet ende se çfarë e shkaktoi këtë aksident ajror, që mund të kishte përfunduar me pasoja më të rënda. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Njoftimi i policisë

Rreth orës 13:46, në Qafën e Llogorasë është hedhur me parashutë shtetasi L. A., 39 vjeç, banues në Tiranë dhe është rrëzuar në përroin e fshatit Palasë, ku si pasojë ka marrë disa dëmtime në trup dhe po merr ndihmë mjekësore në Spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment