LIVE UPDATES
Aktualitet

“Kaloi lumin të q…. kalin”/ Dosja me përgjimet e Rovena Vodës, avokatja nga Durrësi ‘gati’ për të marrë kredi p

15 Korrik 2021, 10:16 Nga DOSJA

TIRANE- Dosja.al ka siguruar dosjen e plotë hetimore për ish-zv/ministren Rovena Voda dhe dy avokatet Florida Beu dhe Majlinda Hasani. Në dosje janë të rreshtuara bisedat e Floridës me të ëmën, Nerenzën ku flitet sesi Rovena Voda ka marrë zarfin me 1 mijë euro, ndërsa Majlinda Hasani dhe vajza bisedojnë për telefonin. Në një përgjim të datës 28 shkurt 2020, Florida Beu shfaqet e gatshme për të marrë një kredi për të blerë një telefon të llojit Samsung që varion nga 800-900 euro që ia ka kërkuar Voda, ndërsa “pendohet” dhe pret që këto para t’ja japë Gerti në fundjavë.

Përgjimet e plota:

Florida: Si ka pa se ishte zarfi i mbyll
Nerenza: Kur ka vajt shpi them.
Florida: Tani të shohim ça do bëjë, prandaj them që duan lek se pa lek nuk të bën njeri gjë një dy mijë euro duhet tja kishim fut, unë kun kam tani ti jap, i tha Majlinda, ajo tjetra do ketë kafe veç, kështu që shko ballë hapur te ajo se do ta ketë veç.
Nerenza: kush i tha?
Florida: Majlinda pra kësaj se atë tjetrën e ka kap veç demek nuk e ka me këtë taten.
Nerenza: E kuptova
Florida: Duhet lek
Nerenza: Ta kishte dit të kishe marr një mijë euro borxh. Te ai që merr, Majlinda e t ‘ja kishe fut dy mijë asaj.
Florida: Majlinda tha edhe një mijë janë shumë, po kur pa që e mori ajo se tha ti fusim një 500.
Nerenza: Ngeli si m… ti thoshe i di unë këto punë, po tha nai shpresë?
Florida: Do flasim më vonë.
Nerenza: Po ça janë këto, si e ka emrin kjo?
Florida: Rovena
Nerenza: Po mbiemrin?
Florida: Ja harrova. Pa lekë mam nuk bën dot gjë.
Nerenza: Akoma s’ka kthy përgjigje?
Florida: Jo.

Majlinda: E more vesh ti që më shkruajti Rovena mua?
Florida: E pra atë mesazhin që më solle
Majlinda: E lexove?
Florida: QË të tha do të të shkruaj unë do të të them unë për orën
Majlinda: I Thashë unë mbas orës 4 se jam në Tiranë unë
Florida: E mirë ok, se atëherë e mbaron ti takimin
Majlinda: Po në atë orë, çke ti do të them unë pastaj që të vij të më marrësh ti mua aty, edhe atje ddo ti themi që ne sdo ta lejmë me kaq, atje do ti themi edhe për arkën e peshkut, atje do ti themi të gjitha dakord.
Një ditë më pas zhvillohet biseda tjetër

Florida: Hej: Po sikur ti sajojmë ato lekët se unë kam këto 600 ndollarë, këtu i thyejmë dhe i bëjmë lekë shqiptare.
Majlinda: Ëhë
Florida: Shikojmë njëherë sa bën ai samsungu që tha kjo se aq janë ato te 800-900, pse ta marr me kredi unë, se kismet në fundjavë Gerti ishalla më sjell nai një mishe ti heq vetë unë që t’ja jap këtij.
Majlinda: Prit njëherë
Florida: T’ja heq se ato për tu dhënë janë, të rri e qetë pastaj.
Majlinda: Goce prit njëherë ato jepen kur të fillosh punë të kalosh provimin e të emërohesh, dakord ëëë.
Florida: Puna është t’ja japësh para se të mbaroj puna se ajo pastaj thotë do hedhi lumin kjo të q… kalin.

Lajmi kryesor: Ish-zv/ministrja Rovena Voda del para GJKKO, u zbulua në dosjen e prokurorit të Kukësit, motër e vëlla të përfshirë në korrupsionin e zyrtarëve të lartë (ZHVILLIMET)

(F.g/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

aktualitet aktualitet florida beu majlinda hasani nerenza beu rovena voda rovena voda ne gjkko florida beu majlinda hasani nerenza beu rovena voda rovena voda ne gjkko

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave