Aktualitet

‘O Tropojan, o ku*vë’/ Kërcënohet në burg Izet Haxhia, i dënuari: Jam ish-oficeri i CIA-s, për Marsidën të bëj copa dhe mish të pjekur (E PLOTË)

Naim Behari, i dënuari që disa muaj më parë kërcënoi gjyqtarin Markeljan Kuqo, ka kërcënuar edhe Izet Haxhinë.
Featured image of article: ‘O Tropojan, o ku*vë’/ Kërcënohet në burg Izet Haxhia, i dënuari: Jam ish-oficeri i CIA-s, për Marsidën të bëj copa dhe mish të pjekur (E PLOTË) Izet Haxhia, ish-truproja e Sali Berishës, letra dhe Marsida Xhaferllari, anëtare e Gjykatës Kushtetuese

TIRANËEmërimi i Marsida Xhaferllarit në radhët e gjykatës Kushtetuese, nuk ka tensionuar marrëdhëniet insitucionale KED-Presidencë-qeveri, por edhe burgjet. Izet Haxhia, ish-truproja e Sali Berishës, që tashmë ndodhet në burg në pritje të vendimit për akuzën e vrasjes së Azem Hajdarit, nuk bëhet lajm vetëm për ndarjen nga e dashura e tij, Erjona Parruca, por edhe për një kërcënim. Po, Naim Behari, i dënuari që disa muaj më parë kërcënoi gjyqtarin Markeljan Kuqo, ka kërcënuar edhe Izet Haxhinë. Përmes një letre, të publikuar nga avokati i Haxhisë, Idajet Beqiri, Naim Behari merr në mbrojtje anëtaren e Gjykatës Kushtetuese, Marsida Xhaferrllari, për të cilën thotë se e ka mikeshë, dhe se deklarata e Haxhisë, e muajit nëntor, se Xhaferrllari ka qenë në Turqi me Fatmir Kajollin, është shpifje, dhe për këtë, Haxhia do të marrë ndëshkimin e caktuar nga vetë Behari. Teksa e quan veten një ish-oficer të CIA-s, Behari shkruan si më poshtë. 

Letra e plotë e Naim Beharit:

“Izet Haxhia, Kur** unë që po të sjell këtë letër jam tek burgi i Korçës. Ti motërq**r para dy muajsh ke folur edhe për mikeshën time Marsida Xhaferllarin ke thënë gjasme ka bredhur në Turqi me F.K e ke pas fjalën për Fatmir Kajollin nga Fieri. O tropojan motër*** gjatë kësaj kohë unë kam bërë disa verifikime për ty dhe po më del se ti ke shpifur dhe fyer në media mikeshën time Marsida Xhaferllari. Unë jam beratas me origjinë, me shtetësi greke, jam për dy vrasje në burg, më kanë ngelur 2 vjet e 5 muaj.

Letra e Naim Beharit

Jam ish-oficeri i CIA, e njëkohësisht anëtar i Cosa Nostras. Unë do të q* motrën ty dhe Idajet Beqirit. Marsida Xhaferllari është mikesha imja, është edhe grua me fëmijë e ty do të q* motrën o tropojan, o kur** se tropojanët i kanë gratë motrat e kur***. Unë për Marsidën të bëj copa edhe mish të pjekur. Këlysh i Ramës në burg do i lësh kockat. Koalicioni Ndërkombëtar Anti-terroriste, Sakra Katerina and Cosa Nostra, Gjenerali Nikos Kostancinos, Neim Behari, Drenovë, Korçë 21 janar 2020.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Letra e Naim Beharit

Marsida Xhaferllari u emërua nga presidenti Ilir Meta në Gjykatën Kushtetuese. Para së të emërohej në Kushtetuese, kryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë Ardian Dvorani si dhe anëtarja Arta Marku nisur nga në raport i Drejtorisë për Sigurimin e Informacionit të Klasifikuar, janë shprehur se gjyqtarja nuk gëzon integritetin e duhur moral dhe etik.

 

Për rrjedhojë, Marku dhe Dvorani, në vendimin e KED të datës 9 tetor 2019, e kanë vlerësuar Xhaferllarin për këtë kriter me zero pikë. Emërimi hapi debat, në të cilin u përfshi edhe Haxhia, që tha se kishte qënë dëshmitar okular kur në vitin 2000, Xhaferllari gjatë kohës kur ishte gjyqtare në Fier kishte takuar në një hotel në Turqi me një kriminel të rrezikshëm. Për kriminelin që Haxhia pretendon se Xhaferllari ka takuar, ka dhënë vetëm inicialet, F.K.

(F.g/dosja.al)

Një Koment në “‘O Tropojan, o ku*vë’/ Kërcënohet në burg Izet Haxhia, i dënuari: Jam ish-oficeri i CIA-s, për Marsidën të bëj copa dhe mish të pjekur (E PLOTË)

  1. Ti qe po flet per tropojanet listen e dasmes ta shkerdhefsha

Shto Koment