LIVE UPDATES
Politike

Ilir Vrenozi: Jam mbajtur 4 orë në Komisariat, kanë frikë (Poezia për Bashën)

26 Janar 2022, 20:25 Nga DOSJA
Ilir Vrenozi: Jam mbajtur 4 orë në Komisariat, kanë frikë

KORÇË- Një nga qytetarët që është shoqëruar në Polici ditën e sotme në Korçë pas përplasjeve me mbështetësit e kryedemokratit Lulzim Basha, Ilir Vrenozi ka reaguar në lidhje me shoqërimin e tij. Në një lidhje me Syri Tv, Vronzi ka thënë se është mbajtur për katër orë në komisariat, duke theksuar se Basha e ka bërë këtë gjë, sepse ka frikë nga prezenca e tij në Korçë. Ai tha se urdhëri për shoqërimin e tij ishte nga deputeti Ervin Salianji, duke shtuar se policia e Ramës është vënë në urdhrat e Bashës. Ai gjithashtu i ka kushtuar një poezi Bashës.

Reagimi i Ilir Vrenozit:

Kam qenë katër orë në Komisariatin e Policisë vetëm nga një denoncim i ardhur në komisatiatin Digital. Më shkoi në mendje që shoqërimi im në Komisariat ka qënë për ardhjen e Bashës. Mendoj se shoqerimi im ne komisatiat është ndërhyrje e Salianjit pasi nuk doja që djali të ishte në takim. Policia e Edi Ramës është nën urdhrat e Bashës.

Une do i lexoja vetëm një poezi Bashës sot:

LUL BASHA SOT NE KORÇE

Si ske turp ore Lul Brava

Qe na vjen sot ne Korce

Me ç’fytyre do dalesh para

Ti na ke shume gjera borxh.

Ate gaz qe na hodhe

Dhe na mbyte ne Tirane

Vec urrejtje kudo mbolle

Demokrate kudo qe jane.

Sot te gjithe te urrejne

Sepse ti as veten s’bind

Ty dhe plackat te genjejne

Lider s’behesh… lider lind

Ty Korcaret do te tallin

Do te nxjerrin dhe perjashta

Ti je bere per te qare hallin

Ngateron mutin me kernacka.

Ik or Lul or Lul kimiku

Ti per ne je hale ne sy

Breket s’ti mban as llastiku

7 x 7 bejne 42

Korcaret lider kane nje

Ai e ka emrin SALI

Kembet ne nje kepucè ti ve

Luuul… sa i vogel qe je ti.

Si Korcar te jap nje keshille

Debora ka mbuluar Korcen

Ki kujdes rruget kane ngrire

Edhe bie thyen koken.

Me cte drejtë më morën mua mashat e Lul Bashës, Salianji dhe Gazmend Bardhi? Jo 4 ore por edhe 400 ore, Vrenozi do e thotë ate qe ndjen. Më erdhi keq që nuk isha pjesë e protestës. Basha nuk me ben presion me policinr e Ramës. Turp i madh! Kaq frike e paske Ilir Vrenozin?! Faleminderit! Basha mos vazhdo më! Basha sot ishe “Kanavale e Korçës” mos vazhdo më!

Lexo edhe:

Me ofendime, demokratët presin Bashën në Korçë, policia shoqëron dy persona

(I.A/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Politike Politike ilir vrenozi ilir vrenozi

Sondazh

Poll

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng

Në krah ka Xhaçkën, Rama i mburr kolegun: Bujar Osmani është super, sa do doja ta kishim në qeveri

Rama jep LAJMIN: Do i pyesim shqiptarët, mbase e duan kanabisin edhe për përdorimin personal

Harta e gjyqësorit, Rama:Është ajo dhe nuk ndryshon. E dini se me qeverinë time s'zgjidhen me bojkot

A do të ketë një paketë të dytë të rezistencës sociale? Rama: Qëllimi është mos të rrisim dritat

2% për NATO-n, Rama: Ne ku të marrim, do investojmë aq sa kemi...

Pasurinë me bashkëshortin e ka të përbashkët? Xhaçka 'mbron' resortin e të shoqit

Largimi i 220 mijë shqiptarëve,Rama kalon fajin tek "Saliu":Hija e një të vdekuri torolis Shqipërinë

Burri i Xhaçkës, investitor strategjik, Rama e justifikon: Në këtë vend dalim të gjithë të afërm