LIVE UPDATES
Aktualitet

I theu xhamat e biznesit për një tablet, burrë e grua në Tiranë denoncojnë klientin e nevrikosur: Të paguajë dëmet e sh

7 Gusht 2021, 08:00 Nga DOSJA
I theu xhamat e biznesit për një tablet, burrë e grua në

TIRANË– Një 34-vjeçar është nxehur aq shumë me sjelljen e pronarëve ku ishte klient, sa që e ka pasur të pamundur të kontrollojë nervat dhe për pasojë, gjaknxehtësia ka sjellë jo vetëm dëme materiale, por edhe procedimin e tij dhe dërgimin nën arrest.

Emri i qytetarit të dalë jashtë kontrollit, u denoncua në telefon pranë sallës operative të drejtorisë dhe siç raporton policia, ky shtetas, as që kishte ngurruar të matej dhe të ndiqte qetësisht të drejtat e tij.

Pasi nuk i ofruan shërbimin e duhur, ai u kthye pas, i hipi makinës, por nuk u largua. Përkundrazi, ka sulmuar dyqanin me super shpejtësi, duke thyer xhamat dhe vetratat.

Rreth orës 20:30, është marrë njoftim nga salla operative se në qëndër të Saukut, një person kishte thyer xhamat e një dyqani. Menjëherë nga ana e policisë është shkuar në vendin ku bënte fjalë informacioni dhe kanë konstatuar shtetasin B.S.,”, – i cili ka pranuar faktin se në gjaknxehtësi e sipër ka thyer xhamat e një dyqani.

Por për të kuptuar se çfare e kishte mërzitur të riun, së bashku me të në komisariat përfundoi edhe një grua që dorëzoi kallëzim, si dhe bashkëshorti i saj që pa klientin e nxehur, duke u rikthyer në dyqan së bashku me makinën e tij.

Por pavarësisht detajimit të ngjarjes, gruaja ka kërkuar që i riu ta dëmshërblejë për dëmin e bërë ndërsa ka shtuar:

Nuk dua të dënohet, vetëm se drejtësia duhet ta bindë atë që të paguajë dëmtimin e xhamave”. Ajo rrëfen se ka me qira një dyqan dhe ofron shërbime të ndryshme telefonike për llogari të një kompanie.

Nga ora 20:00 mbylla  dyqanin dhe shkova në shtëpi dhe  pas rreth 30 minutash, më ka telefonuar bashkëshorti, i cili tha se B.S., po thyente xhamat e dyqanit“.

Gruaja i tha policisë se ky shtetas kishte blerë në këtë dyqan para rreth tre muajsh një tablet dhe ka kërkuar ta kthejë sërish, pasi sipas tij ishte me difekt dhe brenda garancisë. Bashkëshorti i saj ishte munduar që ta mbante, por ai në gjendje të dehur dhe me një xhiro makine ka thyer xhamat.

Të njëjtin version dha edhe i riu, i cili pasi ka pranuar autorësinë dhe ka përsëritur se u pendua për shkatërrimin e biznesit, ka shtuar po ashtu se çdo veprim e kreu në gjaknxehtësi e sipër.

Shitësja e dyqanit gjithmonë kur shkoja i kam kërkuar të rregullonte tabletin që kam blerë në këtë dyqan, por ajo më ka përcjellë disa herë, duke më gënjyer se do ta rregullonin këtë punë. Atë natë debatova dhe me  bashkëshortin e saj, shtetasin T., për punën e tabletës dhe duke qenë se ky i fundit m’u përgjigj keq, kam marrë makinën dhe kam xhyer xhamat e dyqanit”.

Policia shton se pas administrimit të fotove të vendngjarjes, ka futur në dosje edhe dy fatura tatimore, ku përcaktohet se vlera e punimeve për xhamat e thyer dhe të duraluminit të dëmtuar, shkonin në vlerën e 158 mijë lekë të reja./GazetaSi/

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

Aktualitet Aktualitet arrestohet i riu në Tiranë arrestohet i riu në Tiranë

Sondazh

Poll

Aktualitet 7 Gusht 2021, 07:52

TIRANË– Ministria e Mbrojtjes ka bërë bilancin e fundit të bërë në lidhje me vatrat e zjarrit aktive në vend bën me dije se kanë nisur punë edhe helikopter...

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Aksidetohet turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Aksion në Elbasan/ Mbajti peng një person, arrestohet në mes të ditës Thanas Beko

Komisioni për Hartën gjyqësore/ 'Më vjen të qesh', Maks Haxhia: Më morën në telefon, ishte anulluar

Policia Rrugore kontrolle në Tiranë, vendosen 268 masa administrative dhe pezullohen 21leje drejtimi

Rama takohet me Biden, e prek në kurriz e i thotë diçka, presidenti i SHBA-së ngel me gojë hapur

Reforma Territoriale, Xhelal Mziu: Të bejmë një tur, marrim eksperienca, është çështje komplekse

Komisioni për Reformën Territoriale, caktohen ekspertët teknikë! Mziu: Të bëjmë tur në rajon

Rama dhe bashkëshortja e tij priten nga Mbreti Felipe VI i Spanjës dhe mbretëresha

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen

Iu gjet magazina me drogë në Fier, arrestohet 47-vjeçari në Dibër

'Shqiptarëve po u ngushtohet laku'/ Berisha: Qeveria ka ulur me 2% ndihmën ekonomike

POROSIA/ Protesta e 7 korrikut, Berisha: Kërkoj intensifikim maksimal

Edi Rama flet vonesën e satelitëve, do i përdorë për fermerët: Do të vijnë brenda këtij viti!

Shifrat e INSTAT flisnin për rënie,Rama i kundërshton: Mbulojmë 97%të konsumit vendas.Ku ikën lopët?

Gruri problem për t'u shitur, Rama mburret: Na është rritur prodhimi

Rama ngre alarmin: Do të kemi një dimër të ashpër dhe mungesa të mëdha

Rama me charter privat në mes të krizës ekonomike/ Peleshi: Ka lidhje me dinjitetin e shtetit

“Ju s’menaxhoni dot dy mikrofonë”/ Salianji ironizon Peleshi: Na jepni dhe ne nga një lopatë

Peleshi: S'kemi avionë për shuarjen e zjarrit, s'na leverdis. Ka kosto shumë, e kam dhimbje koke

Helmim masiv në Kukës, Gjici: S’ka probleme me ujin e pijshëm, u përzie me atë të vaditjes

Sherr tek 'Siguria Kombëtare', Peleshi: Zjarre do kemi! Xhaferaj: Të kemi helikopterë në punë

Del VD-Ka momenti kur makina me nënë dhe djalin thyen kangjellat dhe përfundon në lumë

Mjeti me nënën e fëmijën në ujë, dalin pamjet nga Berati

Avionët për shuarjen e flakëve, Peleshi: Do blejmë orë tek NSPA. Noka: E provova unë, nuk ia vlen

Zjarri në Sazan, Peleshi: S'u shua vetë, uji vetëm do e 'eksitonte'. Duhet ndërhyrje nga terreni

Informacion "TOP SECRET"/ Kuvendi futet pa dashje LIVE, gjenerali ndërhyn me urgjencë

KAOS në komision/ Denaj hedh në votim shtyrjen, Duma: Atë e bej unë! (Pyet sekretariatin)

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Debat në Komisionin e çështjeve sociale, paralajmëron Duma: Do bllokoj mbledhjen!

Rama dhuron gjak, kryeministri: Sa herë ma keni pirë? Te e majta, ajo dhuron gjak

“Me paratë e buxhetit kompensoni oligarkët”/Grida Duma: Qeveria nuk i shpërndani lekët për qytetarët

TEST 2

Shkrumbohet fasoneria e italianes në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës