LIVE UPDATES
Aktualitet

Horror në Korçë! Nëna e lindi dhe e futi në valixhe, humb jetën foshnja. U gjet pas 1 muaji

2 Maj 2022, 06:49 Nga DOSJA
Horror në Korçë! Nëna e lindi dhe e futi në valixhe,

KORÇË– Një ngjarje horror është regjistruar sot në Korçë, ku një foshnjë është gjetur pa jetë në një banesë, mbyllur brenda një valixheje. Foshnja është gjetur pa jetë në banesë nga bashkëshorti, i cili kishte ardhur një muaj më parë nga Greqia ku edhe punonte. Gjatë kësaj periudhe ai kishte pikasur një erë të rëndë, por vetëm mëngjesin e sotëm zbuloi se në fakt e gjitha vinte nga një valixhe e futur në dollap. Brenda kishte zbuluar foshnjën e vdekur, që kishte nisur dhe të dekompozohej.

Klodi Hasimllari, i cili gjeti sot në banesë foshnjën e pajetë në një valixhe në banesën e tij, ka deklaruar se ai nuk e dinte se bashkëshortja, e cila vuan nga probleme të shëndetit mendor, ishte shtatzënë. Ai ka deklaruar se kishte vetëm 1 muaj që ishte kthyer nga Greqia, ku kishte ndenjur 6 muaj, duke pretenduar se fëmija nuk është i tij. Po ashtu, ai pretendon po ashtu se gruaja e tij ka kryer abort në shtëpi.

Teksa bashkëshorti punonte në Greqi për të siguruar jetesën, gruaja rrinte në Shqipëri dhe kujdesej për një fëmijë të çiftit, një 15-vjeçar që vuante nga autizmi, ndaj dhe nga Policia nuk përjashtohet mundësia që e reja të jetë dhunuar edhe seksualisht. Nëna e shoqëruar nga forcat e Policisë është dërguar në Urgjencën e Spitalit aty ku po merret në pyetje nga mjekia neuro-psikiatër Nikolina Bode, për të mësuar më shumë për gjendjen e saj mendore dhe psiqike. Ajo çfarë dihet është se nëna ka qënë nën kontrollin e mjekve të Qëndrës së Shëndetit Mendor.

Ndërkohë që ende nuk dihen më shumë detaje lidhur mbi rrethanat e ngjarjes, pasi bashkëshortja e tij, vuan nga sëmundje të shëndetit mendor dhe aktalisht është transportuar në maternitetin e qytetit, për ekzaminime të mëtejshme. Nuk dihet nëse foshnja ka pësuar komplikacione shëndetësore, që mund të jenë bërë shkak që të humbiste jetën, apo nëse në fakt ka ndërruar jetë për shkak të neglizhencës dhe asfiksisë. Shkakun e vërtetë të vdekjes do ta përcaktojë ekspertiza mjeko-ligjore.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Horror në Korçë/ E ëma e autores: Nuk dija gjë për shtatëzaninë, është e sëmurë

Foshnja e pajetë brenda banesës! Burri i shokuar: Abortoi para se të vija unë nga Greqia

Nëna vrau foshnjen/”Ka humbur lidhjen me realitetin”, mjekja: Flet për veten me emër tjetër

Vrasja e foshnjes/ Nëna s’merrte ilaçet e rekomanduara nga mjekët, shoqërohet nga policia

Nëna mbajti 1 muaj foshnjen e pajetë në banesë, fqinjët: Ajo s’dilte shpesh nga shtëpia

Vrasja e foshnjës në Korçë/ Fqinja: Nuk e dinim që ishte shtatzënë, është e sëmurë

HORRORI! Era bëri kurioz burrin në Korçë, foshnja e pajetë ishte në dollap prej 1 muaji

Horrori në Korçë, Policia jep detaje: Nëna me sëmundje të shëndetit mendor

MAKABËR/ U rikthye nga Greqia pas 1 viti, burri gjeti foshnjen e pajetë: S’është i imi

(k.m./dosja.al)

Aksidenti i rëndë në Tiranë, si mund të shmangen ngjarje të tilla?

View Results

aktualitet aktualitet klodi hasimllari korce nena vret foshnjen ne korce klodi hasimllari korce nena vret foshnjen ne korce

Sondazh

Poll

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet