LIVE UPDATES
Politike

“Hapën xhaketat dhe na treguan armët”, Këlliçi tregon çfarë ndodhi në selinë e PD

13 Dhjetor 2021, 20:30 Nga DOSJA
“Hapën xhaketat dhe na treguan armët”, Këlliçi

TIRANË- Belind Këlliçi, deputet i Partisë Demokratike, i ftuar në studion e “Debat” nga Alba Alishani, tregoi me detaje se çfarë ndodhi sot në selinë e Partisë Demokratike.

“Rreth orës 12:45, kur shkuam në ambientet e selisë së Partisë Demokratike, zhvilluam mbledhjen që zgjati rreth 2 orë dhe nuk ka patur asnjë incident. Unë me të rinjtë e FRPD-së shkuam në zyrën e forumit për të bërë një mbledhje. Të treja dyert i kishin bravat e ndërruara. I hapëm me forcë dhe pamë që mua më ishte bastisur zyra. Më janë vjedhur laptopi, USB-ja me gjëra personale, një hard disc dhe është vjedhur madje edhe vula e FRPD-së. Mjaftonte një njoftim për lirimin e zyrës sepse unë kurrë nuk kam pasur asnjë konflikt me askënd në PD. Njoftova policinë. Ndërkohë, persona të armatosur kërcënonin dhe ofendonin të rinjtë që ishin bashkë me mua”, tha Këlliçi.

Kur u pyet se cilët ishin personat e armatosur, Këlliçi u shpreh: Të jem i sinqertë, nuk kam parë asnjë prej personave të stafit të ngushtë të Lulzim Bashës. Ishin njerëz që nuk i njihja, i shikoja për herë të parë. Kanë hapur xhaketën dhe kanë treguar armët. Dua që kamerat brenda selisë të tregojnë se kush ishin ata halabakë të kontraktuar me siguri nga zoti Basha.

“Ajo që e ka tërbuar Lulzim Bashën është mospërdorimi i dhunës. Ka tre muaj që gënjen ambasadat se ne do të vinim me armë për të zaptuar selinë e PD-së. Unë kam 11 kallëzime në SPAK, i 12 më ka ardhur sot nga Gazment Bardhi. Kam dy muaj që them se këta i shmangen zgjidhjes politike dhe duan të kapen pas statutit dhe burokracive. Sot janë një pakicë që nuk janë më as relevante në parti. Arsyeja pse janë tërbuar është se Kuvendi Kombëtar kaloi pa dhunë dhe pa incidente. Basha nuk e kupton që po degradon figurën e tij politike”, deklaroi Këlliçi.

Marrë nga A2cnn

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

politike politike belind kelliçi gazment bardhi lulzim basha belind kelliçi gazment bardhi lulzim basha

Sondazh

Poll

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit